Skocz do zawartości
tommy-cichy

Zamiana licznika...

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,mam pytanko odnosnie mojego passacika...mam w nim licznik z zielonym podswietleniem i chce go zmienic na licznik z passata z roku od 98 w zwyz i teraz pytanko czy taki licznik podejdzie mi bez problemu,czy kostki beda pasowac itd?i jeszcze jedno pytanko odnosnie alrmu w moim passacie go nie ma ale czytalem tutaj o sterowniku ktory jest montowany pod siedzeniem i nie wiem czy jak nie mam alarmu to czy moge ingerowac vagiem w ustawienia tego sterownika tak jest to opisane na naszym forum,chodzi mi o otwieranie szyb itd.z gory dzieki za odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomasz uzupełnij profil bo tam jest napisane że nie passat. Nikt nie wie jakiego masz passata, podajesz informację że masz zielone podświetlenie licznika. :P Co ci ludzie mają odpowiedzieć? No chyba że znajdzie się jakaś wróżka.

Ale zobacz tutaj może coś dopasujesz do siebie klik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W elektronice licznika siedzi układ Imobilazer'a - wraz ze zmianą koloru podświetlenia coś w nim pozmieniano i nie jest kompatybilny z tym starszym - po wymianie najprawdopodobniej nie odpalisz samochodu.

 

Na forum w warsztacie jest kurs jak przerobić podświetlanie z zielonego na niebieskie - potrzebna lutownica i trochę zdolności manualnych.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorki panowie zaraz uzupelnie profil,mam passata b5 97rok,a ze zmiana podswietlenia to jest tak ze ja sobie z tym poradze gdyz skonczylem szkole elektroniczna tylko ze fabryczne zegary maja taki niebieski kolor przechodzacy w fioletowy a nie mam pojecia gdzie dostane takie diody zeby dawaly odcien oryginalny i jak sie nie myle to wskazowki tez sa kolory czerwonego, a mi zalezy zeby ten kolor byl tak samo ladny jak oryginalny a nie niebieski,chyba ze wiecie gdzie dostane takie oryginalne diody bo chyba na diodach jest te podswietlenie...???a jak z tym imobilajzerem to jaka jest opcja zamiany tego licznika,musialbym jakis uklad scalony zaprogramowac z moim kodem czy jak w tym nowym liczniku???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ttp://www.soyter.com/index.php?pid=6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A moze pojdzie dostac konkretnie takie same,ma ktos moze numer katalogowy diod z orginalnego licznika,moze beda wlasnie takie na tej stronie,ja nie umiem tam znalezc takich bo nie ma pokazanych kolorow jak swieca????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma ktos moze schemat z numerami kataloogowymi oryginalnego licznika do passata po mysle ze tam powinny byc numery katalogowe tych diod z odcieniem niebiesko-fioletowym,chyba ze ktos juz wymienial diody w liczniku i znalazl takie oryginalne diody to niech sie pochwali gdzie je mozna kupic....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ZADRRRRYYNDAIII

 

Dział handlowy:

Tel.: +48 22 7528255

Fax.: +48 22 7220550

[email protected]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Soyter Sp. z O.o.

 

Klaudyn, ul. Ekologiczna 14/16

05-080 Izabelin

NIP: 522-10-80-313

Kapitał Zakładowy: 111 200 zł. w całości opłacony

 

Dział handlowy:

Tel.: +48 22 7528255-----------------------TELEFON TELEFON TELEFON

Fax.: +48 22 7220550

[email protected]

 

Dział administracyjny:

[email protected]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie ale chodzi mi czy ktos moglby podac link do konkretnie tych diod bo ja nie wiem ktore to sa diody na tej stronie soytar bo tam sa wszystkie z numerami katalogowymi a nie ma pokazanej barwy na jaka swieca,takze jak ktos wie gdzie znajde te oryginalne diody to niech poda link gdzies napewno sa bo w koncu vw z kas te diody musi nabywac...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hezek

ja mam licznik od 3BG wiec napewno niebieskie wystarczy przelutowac i po sprawie :)

 

jak coś oddam w dobre ręce jest to sama płytka ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie ale chodzi mi czy ktos moglby podac link do konkretnie tych diod bo ja nie wiem ktore to sa diody na tej stronie soytar bo tam sa wszystkie z numerami katalogowymi a nie ma pokazanej barwy na jaka swieca,takze jak ktos wie gdzie znajde te oryginalne diody to niech poda link gdzies napewno sa bo w koncu vw z kas te diody musi nabywac...

 

 

Kupujesz diody SMD o oznaczeniu PLCC-2. Gdzieś miałem namiary na firmę od której kupowałem takie diody jak u siebie zmieniałem, koszt ok 7zł na 10szt. Jak znajdę podeśle Ci na PW.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bonci dzieki bardzo za link a powiedz mi te diody PLCC-2 to sa te wlasnie niebiesko fioletowe co volkswagen montowal w licznikach?jakbys mi jeszcze podrzucil link wlasnie do tych niebiesko-fioletowych do byl bym wdzieczny.I jeszcze jedno pytanko do ciebie jak zmieniles te diody to licznik rozni sie cos od oryginalnego niebieskiego czy jest identyczny czy to widac ze gorzej swieci czy tez te diody maja inny odcien niebieskiego jak te oryginalne???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bonci dzieki bardzo za link a powiedz mi te diody PLCC-2 to sa te wlasnie niebiesko fioletowe co volkswagen montowal w licznikach?jakbys mi jeszcze podrzucil link wlasnie do tych niebiesko-fioletowych do byl bym wdzieczny.I jeszcze jedno pytanko do ciebie jak zmieniles te diody to licznik rozni sie cos od oryginalnego niebieskiego czy jest identyczny czy to widac ze gorzej swieci czy tez te diody maja inny odcien niebieskiego jak te oryginalne???

 

Z tego co się orientuje to takie właśnie były diody. A jeśli chodzi oto jak świecą, wdł mnie identycznie. Zrobię kilka fotek to prześle Ci i ocenisz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bende bardzo wdzieczny za te fotki i link do tych diod z kad je kupowales,masz wielkiego plusa bonci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bende bardzo wdzieczny za te fotki i link do tych diod z kad je kupowales,masz wielkiego plusa bonci.

Niema problemu. Chętnie Ci pomogę, ja dodatkowo przelutowałem wszystkie pomarańczowe diody na niebiesko, takie mi się bardziej podobają. Oto kilka fotek, jeśli chcesz więcej to podaj mi maila. Fotografem nie jestem i zdjęcia nie najlepiej mi wyszły, ale uwierz mi na żywo wygląda to zdecydowanie lepiej.

 

 

Na PW wysłałem Ci namiary na tą firmę. Pozostaje Ci tylko zamówić :)

1.JPG

2.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bonci dzieki za zdjecia.wydaje mi sie ze odcien tych diod jest chyba niebieski,czy to tylko moje pozory ze zdjecia???bo fabryczne swieca tak delikatnie i sa mozna powiedziec az fioletowe a u ciebie swieca na taki mocny niebieski czy sie myle?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bonci dzieki za zdjecia.wydaje mi sie ze odcien tych diod jest chyba niebieski,czy to tylko moje pozory ze zdjecia???bo fabryczne swieca tak delikatnie i sa mozna powiedziec az fioletowe a u ciebie swieca na taki mocny niebieski czy sie myle?

 

 

Nie. Po prostu tak zdjęcie wyszło. Nie świeci to bardzo mocno, porównywałem to z Passatami które mają fabrycznie niebieskie podświetlanie i wdł mnie jest identycznie. Wydaje mi się że u mnie wskazówki mocniej świecą, chyba przez to że są białe i lepiej światło rozprowadzają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności