Skocz do zawartości
Gość BRAINIAC

anglik ksenony skretne a wyjazd do europy

Rekomendowane odpowiedzi

Gość BRAINIAC

Witam

Mam to nieszczescie posiadac passata B6 ze skretnymi ksenonami Jade na urlop do domu i problem co zrobic zeby nie oslepiac wszystkich kierowcow co majom kierownice po wlasciwej stronie :) czyli po lewej. Nie wiem czy mozna naklejac naklejki zmieniajace kont swiecenia. Znalazlem nakladki ochraniajace przednie lampy z zaznaczonym miejscem na naklejenie czarnej tasmy zeby nie oslepiac w europie ale pisze ze nie moga byc stosowane na ksenony CO ROBIC CHCE BYC W POZADKU I NIKOGO NIE OSLEPIAC JEZDZAC PO KRAJU

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nakleić zgodnie z tym, co pokazuje instrukcja. Ale zakup w sklepie do xenonów skrętnych (są ponoć takie). Powiedz mi - z jaką prędkością jedziesz, gdy uruchamia się skręt w xenonach na tyle, by było to widać? Z niewielką. I wtedy z reguły auta skręcają także blisko ciebie. Na tyle blisko, że nie oślepisz ich. U Ciebie newralgicznym punktem będzie skręt w lewo - gdzie soczewki wyjadą spod maski - ale maski do skrętnych są kapeńkę dłuższe...

 

A najlepiej to pojedź do kumatego serwisu VW. W B5 FL w soczewkach (obojętnie czy bi czy żarówkowych) jest taka przesłona, która ze świateł asymetrycznych robi symetryczne. Czyli jedyną wadą będzie brak oświetlania pobocza. Ja to u siebie odkryłem i robi się toto jednym ruchem ręki, tylko u mnie trza reflektor wyjmać, ale u kolegi (ma żarówki) robi się toto normalnie sięgając do środka światła ręką...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3bg fl nie trzeba wyciagac reflektora(przynajmmniej z prawej strony). widzialem na wlasne oczy. wprawne rece i bedzie ok.

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz xenon - trzeba. Bowiem by dostać się doń (jest w oddzielnej grodzi) trzeba zdjąć tył. A tyłu inaczej jak po zdjęciu świateł odkręcić nie idzie. Więc jak mówie - podjedź do kumatego serwisu - tam ci zrobią światła symetryczne i będzie zero kłopotów z przyklejaniem czegokolwiek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość BRAINIAC

Bylem w serwisie i tam dopiero zaczeli mieszac najpierw ze naklejki puzniej ze jakies nakladki sami nie wiedzom i co inny pan z servisu to inna teoria skonczy sie tak ze pojade bez zadnych naklejek i innych bzdetow Wiem ze to nie fer w stosunku do wszystkich jezdzacych po lewej stronie ale naprawde jak nic do czwartku nie znajde to SORRY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co wiem na xsenony nie mozna naklejac naklejek.granice swiatlo cienia daja przyslony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja co prawda xenonów nie mam ale nigdy nie naklejam nic na lampy (opuszczam je max na dół). z promu zjeżdżam około 5 albo 7 rano we Francji i jade bez swiateł bo jest dzien (przeważnie 9 do 10 godzin do świecka czasami krócej :)). Na granicy kiedyś oglądali lampy ale kazali jechać dalej. Polska policja podczas kontroli też nic nie mówiła, przyczepili się do braku naklejki GB na aucie. Nie miałem sytuacji żeby ktoś mi w pl mrugał światłami w nocy a to jest pora kiedy przeważnie zaczynam swoją podróż powrotną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak masz xenon - trzeba. Bowiem by dostać się doń (jest w oddzielnej grodzi) trzeba zdjąć tył. A tyłu inaczej jak po zdjęciu świateł odkręcić nie idzie. Więc jak mówie - podjedź do kumatego serwisu - tam ci zrobią światła symetryczne i będzie zero kłopotów z przyklejaniem czegokolwiek.

 

to dziwne, bo gosciu przy mnie to robil i nic nie wyciagal. tylko pokrywe. aha i tez mam bi-xenon.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja chce jechać na Wielkanoc do niemiec z uk i się zastanawiam po przeczytaniu tego tematu co mam zrobić ?

Mam bi xenony skrętne z doświetlaniem zakrętów i co powinienem zrobić ?

Idzie je jakoś przestawić vcds ? Naklejkę GB mam na tablicach rejestracyjnych ha ha .

jeśli ktoś z takimi światłami to przerabial to proszę o info bo w Niemczech mandaty wysokie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam też bi skrętne i jest ustawienie na zegarach na ruch lewostronny. Jak wiadomo światła są asymetryczne i w naszym przypadku prawa strona świeci wyżej i dalej. Po zaznaczeniu "ptaszka" na zegarach światełka wyrównują się, czyli świecą w jednej poziomej linii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja mam też bi skrętne i jest ustawienie na zegarach na ruch lewostronny. Jak wiadomo światła są asymetryczne i w naszym przypadku prawa strona świeci wyżej i dalej. Po zaznaczeniu "ptaszka" na zegarach światełka wyrównują się, czyli świecą w jednej poziomej linii

 

Czyli sugerujesz , że ja też powinienem mieć ?

Ja mam cc a ty b7.

Ja mieszkam w Uk a ty chyba w PL.

U mnie nie widzę nic na ruch prawostronny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, nie mam do czynienia na co dzień z takimi ustawieniami. Przejrzałem właśnie instrukcję obsługi i piszą " w samochodach w ktorych reflektorow nie mozna ustawiac za pomoca menu, nalezy albo zakleic folia okreslone obszary szkla reflektora albo zlecic zmiane ustawienia reflektora w specjalistycznym serwisie. Dalsze informacje mozna uzyskac w specjalistycznym serwisie. Firma Volkswagen zaleca w tym celu udac sie do partnera serwisowego". Ustawienia te są w Menu->Oswietlenie i widocznosc->Tryb podrozy. Ten ostatni tryb trzeba zaznaczyć. Myślę że nie będzie problemu zrobić tego nawet kompem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko , że bi xenonów niby folia się nie zakleja ktoś wcześniej pisał w tym temacie .O przestawianiu vagiem tes kiedyś czytałem na angielskim forum i niby serwis vw robił to czy miał zrobić komuś juz nie pamiętam.

Może podjadę do vw i zapytam i wtedy wrzucę "pewne " info i może komuś w przyszłości się przyda .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja chce jechać na Wielkanoc do niemiec z uk i się zastanawiam po przeczytaniu tego tematu co mam zrobić ?

Mam bi xenony skrętne z doświetlaniem zakrętów i co powinienem zrobić ?

Idzie je jakoś przestawić vcds ? Naklejkę GB mam na tablicach rejestracyjnych ha ha .

jeśli ktoś z takimi światłami to przerabial to proszę o info bo w Niemczech mandaty wysokie .

 

Kupujesz przed promem albo pociągiem takie naklejki i sprawa załatwiona,ja jak jadę do PL nigdy tego nie przyklejam.

20150214_204928.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I co te naklejki Ci dadzą ? Chyba nie będą się przesuwały razem z soczewką tylko zostaną w tym samym miejscu na kloszu.

Podobno jest taka możliwość jak wspomniał popiolek4 sam jeszcze się nie zagłębiałem w temat ale słyszałem że w superbie też się tak da.

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

5 minut szukania...

U mnie w superbie nazywa się to TRAVEL MODE na fisie

po włączeniu na desce zaświeciła się kontrolka ta sama co się świeci w momencie spalenia żarówki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siedzę w aucie , jest ciemno , mam travel mode , mam włączony travel mode i może dlatego mi się cały czas wydawało, że moje xenony słabo świecą. Ok wyłączam travel mode i patrze i nic nie widzę tzn.różnicy w święcenia na mijania czy długich wiec jak to sprawdzić ze coś się przestawia ???

 

 

Edit.A jednak warto było szukać i teraz odrazu po wyłączeniu trybu travel mode światła lepiej świecą .

Przyjrzalem sie jeszcze raz i jak włączam tryb travel mode to światła ida na dół i w prawo czyli dobrze i nikogo oślepiał nie będę .

Edytowane przez fcbsoci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:dobrze :dobrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki i piwko dla 2 was a ja pół buszka I w kimono . :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siupnąłbym takiego browara angielskiego...A tak bez ściemy, to szacun dla ciebie kolego. Mało kto myśli o takich rzeczach przed podróżą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bezpieczeństwo mojej rodziny i innych kierowców (no nie chciał bym nikogo zabić ani zostać zabity na drodze ) , brak kłopotów z policją i spokojna podróż to podstawa .

Dzięki popiołek4.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności