Skocz do zawartości
krzemik

Padło sprzegło czy skrzynia biegów?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

na skrzyzowaniu, na 3 cim biegu auto mi szarpnelo cos strzeliło i przestało ciągnąć. Po wcisnieciu sprzegła nie da sie włozyc biegu (przy uruchomionym silniku), jak włączylem bieg na zgaszonym silniku to nie ciagnie... tylko cos buczy....

Moze miał ktoś cos podobną przygode? Wiem ze bedzie drogo? Z góry dzieki za kazdego posta...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzeglo, dwumasa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki, ale jestes pewien?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie wyjmiesz to sie nie dowiesz. Moze byc cos w skrzyni, moze przegub.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wiem, tylko sam tego nie rozbiore bo sie nie znam... i brak warunkow...

wiec chcialem podpytac moze ktos mial podobny przypadek, aha.... teraz przypomina mi sie jeszcze, ze ostatnio wyczówalem takie dziwne pukniecie.... trudno to opisac... ale przykladowo. Jadac sobie np. na 3cim biegu.... puszczajac gaz i dodajac go ponownie slychac bylo takie stuk... i to samo przy puszczeniu gazu... tak jakby gdzies pomiedzy silnikiem a kolami byl luz... moze to byl poczatek tego co mi sie przytrafilo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja nie moglem czasem wbic zadnego biegu... lub tez wysprzeglic.... np dojezdzalem do swiatel wciskam sprzeglo .. a samochod dalej ciagnal.. hamowalem no i gasl....

 

lub tez poprostu nei mgolem zadnego biegu wlaczyc ..

 

do wymiany mialem niestety dwumas oraz sprzeglo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak nie wyjmiesz to sie nie dowiesz. Moze byc cos w skrzyni, moze przegub.

Najprawdopodobniej przegub, ale ręki nie dam (to że nie możesz wrzucić biegu mówi o sprzęgle bądź kole dwumasowym).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mysle, że jutro znajde juz kogos kto mi to rozbierze i sie okaże co sie wlasciwie stalo! Póki co to nie sądze by mógł to byc przegub. Gdyż usterka przegubu nie powodowałaby problemów ze zmianą biegów. Tak sobie sam analizuje, że może sama tarcza sprzęgła mogła sie zerwac z nitów, tylko czy to możliwe?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Moje auto juz sprawne.... po rozebraniu auta okazało się że to jednak sprzęgło. Mechanik powiedział mi ze nie widział jeszcze takiego przypadku.... nie urwały sie nity (tak jak przypuszczalem) ale rozłączyło się to małe kółeczko od całej tarczy.

Podsumowujac: Kompletne sprzęgło z łożyskiem i dociskiem 760zl + 400zl wymiana = 1160zl.

Nie polecam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności