Skocz do zawartości
przemkost

Problemy z blokadą kierownicy i odpalaniem

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć passata mam od 3 lat. Wczoraj wsiadam, blokada puszcza, kontrolki gasną, odpalam i po 2-3 sekundach auto zgasło. Migała kontrolka od świec żarowych. Przy drugiej próbie odpalenia auto normalnie jeździ. Pytanie pierwsze czy to wina owych rygielków? Pytanie drugie czy jak odłącze aku to błąd w pamięci kompa zostanie czy zniknie i ewentualnie po ilu km jazdy błąd sam zniknie. Pytam dlatego, iż codziennie auto jest mi potrzebne, a na zczytanie błędów jestem umówiony na środe. Aku chce odłączyć bo musze wymienić silniczek od rècznego...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam problem w Passacie 07 1.9 TDI, zdarza mi się to dość często, wkładam kluczyk, zapalaja sie kontrolki, gasną wciskam dalej kluczuk i passat nie odpala... wyciagne, wsadze i pali.IMG_20170711_145129.jpg

(zdjęcie z sytuacji kiedy nie chcial odpalic) Czy to microswitche w stacyjce? Na obydwóch kluczykach błąd się powtarza. Jesli chodzi o błędy to były tylko w immo ''kluczyk'' i tyle, wykasowane i już nie powraca. Nie chce trafić do jakiegos cudaka co wyciagnie ode mnie XXX pieniedzy. :)

Edytowane przez Guard_1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie jestem po wymianie switchy. Z taką instrukcją to nic prostszego. Trochę się obawiałem ale wszystko poszło dobrze. Serdeczne dzięki dla autorów opracowania

 

90 zł switche + 50 zł przelutowanie [emoji2]

robocizna własna

 

Wysłane z mojego SM-J710F przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Wycin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj wymiany blokady kolumny kierowniczej 500zl + 200 robocizna nie dało się regenerować

 

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Natrafiłem na ten wątek bowiem mam problem dość podobny: czerwona kontrolka wspomagania, po odpaleniu silnika 3 sygnały dzwiękowe i brak wspomagania.

 

Aby problem wystąpił muszą być jednocześnie poniższe warunki:

1.wielo-gozinna jazda (conajmniej kilka h)

2.na zewnątrz musi być gorąco (ponad 27-30C)

 

efekt: wyłącznie i ponowne odpalenie silnika powoduje:

 

-po wciśnięciu kluczyka do połowy mam:

1.żółtą kontrolkę wspomagania

2.wyraźne buczenie "trrrr" z okolic kolumny kier.

3.jednostajne wibracje na kole kierownicy.

 

-pełne wciśnięcie kluczyka uruchamia silnik OK ale dostaję wtedy:

 

1.kontrolkę wspomagania na czerwono

2.trzy dźwiękowe sygnały

3.brak wspomagania kierownicy

 

ELM327 + OBD monitor na Androidzie nie zgłasza żadnych błędów...

 

odczekanie 15min-1h rozwiązuje problem (tj. odpala OK, wspomaganie znów działa, etc. mogę spokojnie znów jechać bez problemów)

 

mam pytanie:

- czy ktoś zna rozwiązanie problemu?

- jeśli tak - to jakie jest to rozwiązanie?

 

zdrówki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich - może ktoś mi pomoże - zabrałem się za wymianę swichów w blokadzie kolumny - rozebrałem wszystko ,zdemontowałem obudowę .płytkę mam na stole ale zablokowała mi się blokada kolumny - doczytałem ze trzeba coś tam potem odblokować igła czy drutem - moje pytanie dokładnie co trzeba zrobić ? Czy po montażu i podpięciu wtyczek blokada powinna sama zwolnić . Chyba ze się mylę. Dajcie jakąś podpowiedz pozdro

 

nie było w/w pytania już sprawę rozwiązałem pozdr

Edytowane przez vwmarco

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich - może ktoś mi pomoże - zabrałem się za wymianę swichów w blokadzie kolumny - rozebrałem wszystko ,zdemontowałem obudowę .płytkę mam na stole ale zablokowała mi się blokada kolumny - doczytałem ze trzeba coś tam potem odblokować igła czy drutem - moje pytanie dokładnie co trzeba zrobić ? Czy po montażu i podpięciu wtyczek blokada powinna sama zwolnić . Chyba ze się mylę. Dajcie jakąś podpowiedz pozdro

 

nie było w/w pytania już sprawę rozwiązałem pozdr

U mnie się nie zablokowała, miałem farta. A jak rozwiązałeś ten problem?

 

Wysłane z mojego SM-J710F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam zablokowaną kierownice w passacie b6 przez co nie moge odpalić.Po włożeniu kluczyka nie zapalaja sie zadne kontrolki tylko kierownicy przez co nie mozna podlaczyć komputera do sprawdzenia błędów 

Komunikaty:

Steering wheel still locked

Move steering wheel

i po wyjeciu kluczyka Steering column lock! Visit workshop!

Proszę o pomoc

 

Passat b6 1.9TDI 105KM

Czy taki zestaw naprawczy załatwi sprawę ?

 

http://allegro.pl/zestaw-naprawczy-blokady-kierownicy-vw-passat-b6-i6677575795.html#thumb/1

Edytowane przez marcin123q

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powinien ogarnąć. Dla pewności możesz rozebrać moduł blokady i porównać ze zdjęciami. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dobrac sie do tego modułu Proszę o info jak go wymontować 

trzeba wyciągać kolumne ?

 

Edytowane przez marcin123q

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety trzeba. Popatrz na YouTube.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde i mnie wczoraj dotkną ten problem. Objawia się tym że po wyjęciu pilota słyszę kilka tyknięć z okolicy kierownicy i kierownica się nie blokuje. Na szczęście auto odpala bez problemu ale i tak będzie trzeba to zrobić by wszystko się nie posypało. Znalazłem na allegro te zestawy naprawcze ale jakoś nie widzi mi się rozkręcania samochodu na parkingu pod blokiem.

Ale z drugiej strony jak można zaoszczędzić kupę kasy to może i warto spróbować. Byłem dziś u znajomego mechanika to mówił że koszt to jakieś 800 PLN - wymiana i kodowanie w serwisie.

Edytowane przez Lukash42

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, dołączę się do tematu, blokada padła, wyświetla tylko informację że kierownica jest zablokowana, brak zapłonu. Cholowanie na linie odpada bo jest zablokowana kierownica. Da radę to ustrojstwo jakoś odblokować czy bez lawety się nie obejdzie? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, dodałem nowy temat ponieważ nie znalazłem odpowiedzi na mój problem. I tak, padła mi blokada kierownicy auto stoi zablokowane, brak zapłonu nie odpala. Zestaw naprawczy do blokady kolumny kierownicy już zamówiony. Przestudiowałem instrukcje wymontowania  kolumny kierownicy wykopaną na forum, i tu na samym wstępie tej instrukcji poległem. Żeby zdemątować dolną osłonę kierownicy trzeba odkręcić dwie śruby po prawej i po lewej stronie kierownicy, a żeby to zrobić trzeba obrócić kierownicę w jedną i drugą stronę, tylko jak to zrobić jak jest włączona blokada???? Następny problem to dostanie się do śrub mocujących krzyżak też trzeba pokręcić kierownicą. Może ktoś mi pomóc z moim problemem 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.05.2009 o 10:57, Gość chris19 napisał:

jeżeli ma ktoś problem z odpalaniem b6 i blokadą kierownicy to dzwońcie po nr telefonu

793019125 - ja za nie wielkie pieniądze poradziłem sobie z tym i wszystko gra

Chris odezwij sie do mnie na prive mam ten problem od 3 tyg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.09.2017 o 09:30, marcin123q napisał:

Mam zablokowaną kierownice w passacie b6 przez co nie moge odpalić.Po włożeniu kluczyka nie zapalaja sie zadne kontrolki tylko kierownicy przez co nie mozna podlaczyć komputera do sprawdzenia błędów 

Komunikaty:

Steering wheel still locked

Move steering wheel

i po wyjeciu kluczyka Steering column lock! Visit workshop!

Proszę o pomoc

 

Passat b6 1.9TDI 105KM

Czy taki zestaw naprawczy załatwi sprawę ?

 

http://allegro.pl/zestaw-naprawczy-blokady-kierownicy-vw-passat-b6-i6677575795.html#thumb/1

tak więc części zamówione oraz aura sprzyja do pracy :). mam już dość jazdy z lapkiem, kablem oraz VCDS ;/

Dnia 31.10.2017 o 18:32, Poni napisał:

Witam, dołączę się do tematu, blokada padła, wyświetla tylko informację że kierownica jest zablokowana, brak zapłonu. Cholowanie na linie odpada bo jest zablokowana kierownica. Da radę to ustrojstwo jakoś odblokować czy bez lawety się nie obejdzie? 

laptop+vcds, do usunięci błąd w sekcji 25, 09, 01, i powinno ruszyć(ja mam to średnio 4x w tygodniu a nieraz 5 x dziennie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. mam pytanie odnośnie tej cholernej blokady. Zrobiłem to co większość radziła czyli wymieniłem na płytce blokady 2x przełącznik i 2x przekaźnik po złożeniu i po podłączeniu Aku. Wyświetlił się komunikat Sterling wheel lock. Zapłon nie reaguje.pomaeanczowa kontrolka mruga kierownica zablokowana. Dodam że wymiana i demontaż był na odlaczonym Aku i odblokowana kierownicą. Pytanie co teraz?? Jak odblokować ?? Kasowanie błędów pomoże czy znów demontaż kolumny?? I jak teraz osłony zdjąć skoro kierowca stoi w miejscu??? 

Edytowane przez Kranek
Błąd pisowni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, szukam kogoś kto naprawi mi blokadę kierownicy w Passacie B6 z Gdańska lub okolic.

Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie.

Mniej więcej od roku mam problem z blokadą kolumny kierownicy w Passacie CC 2010 2.0 TSI. Przeczytałem cały ten temat i obejrzałem na YT dwa filmiki z przeprowadzenia operacji zamiany switchy więc co nieco rozumiem, ale mam pewne wątpliwości, które może uda Wam się rozwiać :)

U mnie  sytuacja wygląda tak, że problem najpierw był sporadyczny, potem zaczynało się robić tragicznie (po kilkanaście prób odpalenia), po czym nastąpiła poprawa (możliwe, że wiąże się ona z 2/3 etapowym wkładaniem kluczyka do stacyjki lub garażowaniem auta). Problem z odpaleniem częściej występuje przy niskiej temperaturze lub opadach  i zazwyczaj wygląda podobnie:

- miga czerwona kontrolka kolumny kierownicy,

- piszczy sygnał alarmowy (bodajże 3 długie sygnały),

- pojawia się komunikat "steering column lock defective".

O dziwo, komputer nie odczytał żadnych błędów z tym związanych (nawet sporadycznych). Wymieniłem akumulator bo był na wyczerpaniu i mimo wszystko problem czasami dalej się pojawia... Teraz planuję sprawdzić bezpieczniki, ale nie mogę nigdzie znaleźć schematu do Passata CC - czy schemat jest identyczny jak w B6? Które bezpieczniki powinny mnie szczególnie interesować? Będę bardzo wdzięczny za schemat razem z opisem :)

Kolejne moje pytanie jest takie czy jeżeli z bezpiecznikami wszystko będzie ok i przejdę do wymiany elementów blokady kolumny kierowniczej to która opcja naprawy będzie wystarczająca do pełnego pozbycia się tego problemu? Który z poniższych zestawów wybrać?

http://www.sislab.pl/sklep-19.2-volkswagen_passat_b6_cc_jetta_a5_golf_vi_rygiel_blokada_zestaw_naprawczy.html

http://allegro.pl/marquardt-1055-3654-mikroprzelacznik-passat-b6-i6717506598.html#thumb/6

http://allegro.pl/zestaw-naprawczy-blokady-kierownicy-passat-b6-i6662511484.html

http://allegro.pl/zestaw-naprawy-blokady-passat-b6-przekaznik-460-i6699827359.html

Nie chcę wydawać niepotrzebnie pieniędzy, ale z drugiej strony chciałbym załatwić wszystko za jednym razem. Przekaźnik 460 jak rozumiem byłby niezbędny gdyby zegary i kierownica w ogóle nie reagowały na kluczyk? Chyba ze dwa razy w ciągu 4 lat zdarzyła mi się taka sytuacja więc nie wiem czy brać zestaw z 460... Doradźcie proszę jak się za to zabrać - mam instrukcję z forum (za którą serdecznie dziękuję twórcom), ale nie mam też pewności czy w CC operacja przebiega identycznie?

Będę wdzięczny za wszelką pomoc.

Pozdrawiam,

Paweł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś może na sprzeaż sam silniczek sterujący z blokady kierownicy ? Jeżeli tak to chętnie go odkupię, proszę o info. Pilne !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności