Skocz do zawartości
Michal1980

Przerobienie 3B na 3BG

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem czy to dobre oznaczenia ale chodzi mi o przerobienie Passasta zt 98 na ten np z 2003r. W srodku z tego co zauwazylem roznia sie tylko szerszym podlokietnikiem i innya deska rozdzielcza. Zatem: Pasuje ta z nowszego modelu i czy latwo ja zainstalowac?

I z zewnatrz: lampy przod plus tyl oraz grill i mam 3BG:) no i wiadomo jakies tam chromowane detale. Chetnie obejrzal bym zdjeciua tak przerobionego Paska, jesli ktos ma...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kuba84

hm .. przod moze i jest latwo przerobic ... ale zostaje tyl ... 3bg ma szersze nadkola i co za tym idzie ... ciezko jest to przerobic !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie przygladales sie dokladnie tym modelom. Do wymiany bedzie zderzak, lampy, migacze, grill, blotniki i chyba maska. Z tylu blotniki, zderzak, lampy i klapa bagaznika. Nie wspomne nic o "wnetrzosciach", na ktorych ta karoseria wisi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mowie o kompletnym przerobieniu bo na to szkoda kasy, ale zmieniajac lampy (migacze przeciez sa w lampach juz) i grilla mamy na pierwszy rzut oka 3BG - Takiego widze co dzien jak jade do pracy i wyglada super jak na atrape. Z czasem mozna i dokupic klape ale przeabianie nadkola czy grzebanie we wnetrznosciach chyba nie jest warte swieczki. I kosztowo wychodzi mi za lampy plus grill okolo 1200zl plus robocizna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość lulacz

Witam! Nie wiem jak z tyłem, ale ja miałem dylemat czy nie przerobić samego przodu.

Moje B5 miało małego dzwona i przy okazji chciałem przerobić z tym,że ja miałem dobre błotniki, a podobno błotniki przednie mają inny kąt wcięcia do migacza,no i odpuściłem. Na pewno trzeba wymienić maskę, zderzak, lampy. wzmocnienie czołowe jest takie samo jak w B6.

Teraz troche żałuję bo cześci na giełdzie do B6 są tańsze i jest duży wybór.

 

_________________

1.6 AHL '97 +lpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj masz o przerobieniu tyłu w kombi(lampy)..KLIK

 

Kolega @lulacz z okolicy...widzę, że jeszcze nie obeznany w oznaczeniach B5 i B6. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

By wymienic lampy trzeba wymienic blotniki i chyba maske, to sie rzuca od razu w oczy.

Lulacz - na pewno nie takie same, jak w B6 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość lulacz
By wymienic lampy trzeba wymienic blotniki i chyba maske, to sie rzuca od razu w oczy.

Lulacz - na pewno nie takie same, jak w B6 :)

Chodziło mi kubelcie o samo wzmocnienie czołowe że jest takie samo jak w B6, po prostu po kropce nie zaczołem od dużej litery dlatego tak mnie zrozumiałeś.

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marcino

Witam, jestem posiadaczem takiego przerobionego auta. Kolega od ktorego go kupilem pracuje na szrocie w holandii, i wcenie zakupu auta zrobil mi przerobkę.czesci mial parktycznie za darmo. jesli chodzi o przod to trzeba było wymienic: blotniki, maske, pas przedni, zderzak i lampy oczywiscie. z tyłu tylko lampy, praktycznie bez zadnego problemu...w zalaczeniu narazie zdjecia jak samochod byl kupiony po lekkim dzwonku (jedna poduszka z czterech wypalila, zreszta juz jest wlozona nowa i pieknie zszyty fotel skorzany).Dodam, że jesli mialbym sam kupowac czesci i robic to, wtedy taka przerobka kompletnie by sie nie oplacala. lepiej odlozyc wiecej kasy i kupic wymarzony , nowszy model.

nie mniej jednak teraz auto wygląda pieknie, w piątek wyśle zdjęcia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to jednak troche zachodu z tym. Wiec narazie pozostane przy oryginalnych lampach. Moze w przyszlosci zaloze te angel look czy jak tam sie zwia. A Lexus look to dla mnie popelina w kazdym aucie - poza Lexusem :611:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chodziło mi kubelcie o samo wzmocnienie czołowe że jest takie samo jak w B6, po prostu po kropce nie zaczołem od dużej litery dlatego tak mnie zrozumiałeś.

Model B6 to model, ktory wyszedl w 2005 roku, ta nowa buda, ktora jest coraz czesciej widoczna na drogach. To jest nowa konstrukcja, rozni sie od B5 znacznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Dziadek

A nie lepiej sprzedac te 3B dołożyć ta kase za którą miałbyś kupić części do przeróbki i kupić 3BG.

 

Dla mnie ta przeróbka nie ma sensu 3B to 3B i tyle. :644:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marcino
Gość Dziadek

Wygląda jak 3BG i nic w tym szczególnego nie widać :| ale musiałes kupę pracy włożyć :padam: .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marcino

Witam,

tak jak pisałem wcześniej w tym poście (zdjęcia przed przeróbką też są), sam tego nie robiłem, nawet bym się na to nie porwał (brak umiejętności i brak czasu :) .

Przeróbkę miałem już w cenie zakupu i stąd moja decyzja.

pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość glasz
jesli chodzi o przod to trzeba było wymienic: blotniki, maske, pas przedni, zderzak i lampy oczywiscie.

no dobra to ja mam jeszcze pytanie, czy takie elementy jak chlodnice itepe pasowaly z 3BG czy tez trzeba je bylo wymieniac - pytam nie bez przyczyny - skoro Twoj znajomy pracuje na schrocie i ma czesci zamienne za free, to mogl zrobić "machnią" bez problemu.

 

Pozdrawiam,

M.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ptoks7

tak z chłodnicą itp wszysko gra tylko z tylnymi swiatłąmi jest problem bo od 3bg są mocowane na 4 sróbach a te starsze na 3 i trzeba wiercic.tez mam przeróbke.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość liam

nieopłacalne chyba ze ktoś ma zamiar wydać około 2000 na same części (mówię o oryginałach - niekoniecznie nowych) + robocizna - bo ktoś to musi przemontować + lakiernik ... podsumujcie ale jak dla mnie szkoda zachodu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ptoks7

2tys???????? :przestraszony: ludzie same blachy na przód błotniki,maska pas itp 2500zł nie mówiąc o lakierniku ,a kołnierze???? pewnie nie wiecie ale błotniki nie pasują tzreba przespawywac kołniezre albo wgrzac nowe od 3bg sztuka kosztuje około 450 w serwisie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylny zderzak jeszcze dochodzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności