Skocz do zawartości
radas

poszukuję wykazu wszystkich żarówek

Rekomendowane odpowiedzi

Wcześniej użyłem wyszukiwarki i znalazłem tylko częściowe odpowiedzi na w/w pytanie.

Dlatego proszę o wykaz wszystkich żarówek z podaniem mocy,rozmiaru itd do mojego sedana.

Będę bardzo wdzięczny :padam:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sedan

wykaz żarówek

światła mijania - H7 55W

światła drogowe - H1 60W

światła drogowe i przeciwmgielne w samochodach z zespolonymi reflektorami przeciwmgłowymi - H4 60/55W

światła pozycyjne przednie - trzonek szklany 5W

kierunkowskazy przednie i tylne - oprawka bagnetowa 21W

kierunkowskazy boczne - trzonek szklany 5W

światła hamowania, światła tylne - oprawka bagnetowa 21/5W

światła cofania - oprawka bagnetowa 21W

światła przeciwmgłowe tylne - oprawka bagnetowa 21W

oświetlenie tablicy rejestracyjnej - żarówka rurkowa 5W

oświetlenie bagażnika - żarówka rurkowa 10W

oświetlenie wewnętrzne - żarówka rurkowa 10W

światła do czytania - trzonek szklany 5W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W latach 90-tych XX wieku na rynku zaczęły się pojawiać ulepszone wersje standardowych żarówek halogenowych. Obecnie dostępnych jest kilka typów, o różnych nazwach firmowych. Wspólna cechą takich żarówek jest skrócona żywotność, oraz znacznie wyższa cena, niż w przypadku standardowych. Wynosi ona w sklepach np. od ok. 36 zł (Premium) do ok. 90 zł (Blue Vision) – ceny za 2 szt. na początku 2003 r. Opis takich żarówek, posiadających homologacje europejskie i dopuszczonych do użytkowania na drogach publicznych:

 

1. Dające więcej światła

 

Philips Premium +30%

Osram Super +30%

Narva Range Power +30%

Tungsram Mega Light +30%

Philips Vision Plus +50%

Osram Silverstar +50%

Tungsram Mega Light +60%

 

Żarówki ze skróconym żarnikiem, który powoduje silniejsze skoncentrowanie światła (zwiększenie strumienia odpowiednio o 30, 50 czy 60%) w obszarze ok. 75 m przed samochodem, przy krawężniku jezdni. Sugerowane oznaczeniem zwiększenie całkowitego strumienia świetlnego byłoby oczywiście niezgodne z regulacjami europejskimi. Jednak skrócenie żarnika powoduje znaczne skrócenie żywotności żarówek. Aby temu zaradzić do gazu halogenowego wypełniającego bańki żarówek dodaje się ksenonu. Jednak nie ma on tutaj nic wspólnego ze świeceniem. Praktycznie żarówki tego typu świecą wyraźnie jaśniej niż zwykłe i lepiej oświetlają drogę. Philips Vision Plus posiadają ponadto bańkę pokrytą częściowo niebieskim filtrem, natomiast Osram Silverstar bańkę pokrytą od góry srebrną powłoką, która powoduje że żarówka jest mało widoczna na tle odbłyśnika reflektora. Oba te typy dają ponadto zwiększony o kilkanaście m zasięg światła na drodze.

 

2. Do jazdy w złych warunkach atmosferycznych

 

Philips Allweather

Philips Gold

Osram Allseason

Osram Allseason +30%

Narva Azurro

Tungsram All Day

 

Żarówki posiadające bańkę pokrytą specjalnym filtrem, powodującym emisję żółtawego światła, dającego wyraźnie lepsze oświetlenie drogi w złych warunkach atmosferycznych (mgła, deszcz, śnieg). Philips Allweather emitują żółtawo-fioletowe światło. Philips Gold posiadają gęstszy filtr, niż Allweather, dają bardziej żółte światło, ale i o mniejszym strumieniu. Osram Allseason produkowane są w wersji zwykłej i +30%. Emitują jasnocytrynowe światło.

 

Żarówki tego rodzaju nadają się doskonale do reflektorów przeciwmgłowych posiadających biały odbłyśnik i szyby. W reflektorach głównych dają natomiast gorsze oświetlenie drogi podczas dobrej przejrzystości powietrza, niż żarówki typu +30%. Jednak filtr żółty osłabia strumień światła i aby temu zaradzić zwiększa się strumień świetlny emitowany przez żarnik, co powoduje znaczne skrócenie żywotności żarówek.

 

3. “Blue”; dające białe światło

 

Philips Blue Vision

Osram Cool Blue

Narva Range Power Blue 30%

Tungsram Super Blue

 

Żarówki posiadające bańkę pokrytą specjalnym niebieskim filtrem, powodującym emisję bielszego niż w przypadku zwykłych żarówek światła, dającego lepsze oświetlenie drogi w normalnych warunkach atmosferycznych. Oko ludzkie jest przyzwyczajone do naturalnego światła słonecznego, które jest odbierane jako białe. Oświetlenie żarówkami typu „blue” powoduje lepsze spostrzeganie znaków drogowych i mniej męczy wzrok kierowcy. Jednak filtr niebieski osłabia strumień światła i aby temu zaradzić zwiększa się strumień świetlny emitowany przez żarnik , co powoduje znaczne skrócenie żywotności żarówek. Żarówki BV są także produkowane jako pozycyjne 5W, ponieważ zwykła żarówka wyróżniałaby się żółtawym odcieniem na tle „białej” halogenowej.

 

Oprócz powyższych w sprzedaży dostępne są ponadto 2 inne typy ulepszonych żarówek:

 

1. Żarówki o zwiększonej mocy, „rajdowe”

 

Philips Rally

Philips Turbo

Philips Rally Allweather

Philips Turbo Allweather

Narva

 

Żarówki o znacznie wyższej mocy, niż standardowe:

 

80/70W; 100/55W; 100/90W; 110/85W; 130/100W.

 

Przeznaczone są do samochodów wyścigowych. Ze względu na znacznie większy strumień świetlny nie są dopuszczone do stosowania na drogach publicznych. Znacznie zwiększona moc żarówek powoduje wydzielanie się w nich dużych ilości ciepła oraz przepływ dużych prądów w instalacji elektrycznej samochodu, co w przypadku założenia takich żarówek do standardowych reflektorów „zwykłych” samochodów osobowych może spowodować pęknięcie szyby reflektora, żółknięcie i spływanie odbłyśników, uszkodzenie instalacji elektrycznej na skutek przeciążenia, niedostateczne ładowanie akumulatora. Ponadto w przypadku zatrzymania takiego pojazdu przez policję kierowcy grozi mandat i zatrzymanie dowodu rejestracyjnego. Jak wynika z postów na forum Autokącika , oświetlenie drogi żarówkami 100/90 W wcale nie jest wyraźnie lepsze niż homologowanymi żarówkami typu +50%.

 

2. „Wynalazki”

 

Techno Xenon, Laser Blue, Xenon Halogen i inne, przeważnie zawierające w nazwie słowa „xenon” czy „laser”.

 

Są to produkty mniej znanych wśród producentów żarówek firm, które jak wykazał test zamieszczony w Auto Świecie nr 46, mają przeważnie kiepskie parametry, złe rozłożenie światła (bardzo jasne plamy w jednych miejscach i ciemne w innych), oślepiają kierowców jadących z przeciwka. Z postów na forum Autokącika wynika, że bardzo szybko się przepalają. Są natomiast bardzo drogie i umieszczone w efektownych opakowaniach. W nazwach używane są słowa „xenon” co ma sugerować niewiarygodną jasność świecenia, niemal taką jak lamp ksenonowych, czy „laser” – co jest już zupełną bzdurą. Jest to zwykłe wykorzystywanie niewiedzy kupujących, gdyż jak już napisano ksenon dodawany do żarówek nie ma nic wspólnego ze świeceniem. Lampa ksenonowa nie jest zaś żarówką, jak niektórzy błędnie sądzą, tylko lampą wyładowczą.

 

W tym miejscu należy też wspomnieć o kolorowych nakładkach na żarówki, które dają światło mieniące się wszystkimi kolorami tęczy, lub wyraźnie niebieskie i znacznie osłabiają strumień świetlny, powodując fatalne oświetlenie drogi. Używanie czegoś takiego poza tym, że jest zabronione i może mieć konsekwencje w przypadku zatrzymania przez policję, jest po prostu prymitywnym buractwem."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ogromne dzięki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam poszukuje wykazu żarówek tylnej lamy zespolonej do passata b5 fl 2004 rok- z gory serdeczne dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam poszukuje wykazu żarówek tylnej lamy zespolonej do passata b5 fl 2004 rok

Wszystko masz w poście kolegi niva5.

kierunkowskazy tylne/światła cofania - oprawka bagnetowa 21W
światła pozycyjne/stop/przeciwmgirlne -4x oprawka bagnetowa 21/4W

Edytowane przez GURAL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GURAL, nie wprowadzaj Darka w błąd-on poszukuje spisu żarówek do 3BG, a nie do 3B.

W pozycyjnych/stopach/przeciwmgielnych jest zarówka 21/4W :!:

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=25396&highlight=zarowki+3bg

Tutaj masz pozycyjne/stop wymienione...

 

Dokładnie to P21/4W.

 

Sprawdziłem oprawę u siebie w lampie:

kierunkowskaz-PY21

światło cofania-P21

pozostałe żarówki-P21/4 (jak wspomniałem wcześniej).

Edytowane przez Krawcol82
pełny spis żarówek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
pozostałe żarówki-P21/4 (jak wspomniałem wcześniej)

i co może 21/5 nie podejdzie:?: :D

Edytowane przez Majcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ogromne dzieki - pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
i co może 21/5 nie podejdzie

Wcisnąć ją na chama dasz radę, ale co z tego... Będzie Tobie cały czas świecić stop :P Sam przez to przechodziłem...

21/5 od P21/4 różni się rozmieszczeniem bolców :D W 21/5 są położone dokładnie naprzeciw siebie, a w P21/4 nie.

Podjedź na jakąś stację benzynową, gdzie będą mieć oba typy żarówek i sam się przekonasz ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
GURAL, nie wprowadzaj Darka w błąd-on

No fakt zamieszałem troszkę z tymi żarówkami,:wstyd: ale szczerze, nawet nie sprawdzałem czy tam jest 5 czy 4 waty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No fakt zamieszałem troszkę z tymi żarówkami, ale szczerze, nawet nie sprawdzałem czy tam jest 5 czy 4 waty.

Tutaj chodzi o ustawienie tych bolców nieszczęsnych-1W różnicy raczej nie robi w jasności żarówki, ale te bolce tak-jak napisałem wyżej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam i powracam do tematu.

Planuję wymiane żarówek na diody i chciałem uściślić kilka rzeczy i dopytać o kolejne, jeśli chodzi o typy żarówek.

wykaz żarówek

oświetlenie tablicy rejestracyjnej - żarówka rurkowa 5W

oświetlenie bagażnika - żarówka rurkowa 10W

oświetlenie wewnętrzne - żarówka rurkowa 10W

światła do czytania - trzonek szklany 5W

Co do rurkowych żarówek sprawa jasna:

-bagażnik x1szt.

-tablica x2 szt.

-oświetlenie wewnętrzne główne x1szt.

Dwa światła do czytania z przodu to tzw. W5W, czyli szklana 5W żaróweczka na wcisk, więc też OK.

Chciałem jednak uściślić, co przychodzi do:

-tylnych lampek wewnętrznych nad drzwiami (tez W5W?)

-oświetlenia schowka pasażera (wiem, że rurkowa, ale ile Wat ma tam standardowa żarówka?)

-oświetlenia pod osłonami przeciwsłonecznymi (także W5W, czy nie?)

-oświetlenia w dole tapicerki wszystkich drzwi, czyli na progi (tu już wcale nie wiem co).

Szukałem takiego zestawienia bardzo szczegółowego, ale nie znalazłem. Jak ktoś wie gdzie na forum znajdę to proszę o link i pokutę ;)

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chciałem jednak uściślić, co przychodzi do:

-tylnych lampek wewnętrznych nad drzwiami (tez W5W?)

-oświetlenia schowka pasażera (wiem, że rurkowa, ale ile Wat ma tam standardowa żarówka?)

-oświetlenia pod osłonami przeciwsłonecznymi (także W5W, czy nie?)

-oświetlenia w dole tapicerki wszystkich drzwi, czyli na progi (tu już wcale nie wiem co).

Szukałem takiego zestawienia bardzo szczegółowego, ale nie znalazłem. Jak ktoś wie gdzie na forum znajdę to proszę o link i pokutę ;)

Pozdrawiam.

Hmmm.....

Nikt nie wie? Wątpie...

Nie chce się napisać? Pewnie tak...

Wiem... mogę pozaglądać co gdzie siedzi, ale jak by ktoś napisał to było by fajnie :)

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dole drzwi W5W ;)

Schowek:rurkowa 30mm

Nad drzwiami:rurkowa 36mm

Edytowane przez Patryk_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie pilna sparawa, bo znaleść nigdzie nie mogę.

Żarówki do oświetlenia tablicy rejestracyjnej w kombi 3BG: rurkowa C5W (5Watt) to wiem, ale jaka długość? 42mm czy 36mm?

Z góry dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie pilna sparawa, bo znaleść nigdzie nie mogę.

Żarówki do oświetlenia tablicy rejestracyjnej w kombi 3BG: rurkowa C5W (5Watt) to wiem, ale jaka długość? 42mm czy 36mm?

Z góry dzięki.

Halo!!! Nikt nie wie?????

:/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Halo!!! Nikt nie wie?????

:/

 

36mm :) Byłem zmierzyć bo nie pamiętałem...Przynajmniej ja takie mam :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności