Skocz do zawartości
kamyk

syrena alarmu

Rekomendowane odpowiedzi

witam.mam oryginalny alarm montowany w pasku i chce wymienic syrenke.czy ktos sie orientuje czy ta syrena oryginalna jest z wlasnym zasilaniem czy nie?czy wystarczy ze kupie jaka kolwiek syrenke,odetne kable od starej i podlacze pod nowa ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod temat. Chętnie uaktywniłbym powiadomienie syreną o zamknięciu drzwi ale na tej standartowej to przypomina raczej pierdnięcie i jest że tak powiem troche obciachowe. Pytanie czy fabryczna syrenka jest sterowana sygnałem ciągłym czy przerywanym (tak jak brzmi w czasie wzbudzenia - przypomina to bardziej klakson).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co się orientuje fabryczny alarm jest podpięty pod klakson pojazdu nie ma oddzielnej syreny alarmowej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość miki śrem

a w moim pasku mam fabryczny alarm którego syrenka a właściwie klakson znajduje sie w bagażniku czy wy też tak macie???? i mało tego sygnał jaki wydaje przypomina bardziej trąbienie klaksonem z kierownicy niż wycie alarmu.Natomiast osobny klakson jest gdzies pod maską i słuzy jako sygnał dzwiękowy a najśmieszniejsze jest to że klakson który słuzy jako klakson jest głośniejszy od tego w bagażniku który słuzy jako syrenka alarmowa wogule tego nie pojmuje bo w momencie kiedy włącza sie alarm np to w środku auta jest wiekszy hałas jak na zewnątrz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość lewan

Muszę przyznać, że to dosyć dziwne, ponieważ u mnie (alarm fabryczny - dezaktywowany). Dźwięk syreny dobiega właśnie także z okolic bagażnika. I tu właśnie pojawia sie problem. Alarm nieaktywny (deaktywacja VAGiem), a zdarza mu sie zupełnie losowo, że wsiadam do samochodu, przekręcam kluczyk w pozycję startową i zaczyna wyć. Po odpaleniu silnika wyje jeszcze przez około 10 sekund i dalej jest spokuj. Jest to dosyć uciążliwe.

Proszę o jakąś poradę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sedanach syrena(klakson)znajduje sie w przedziale bagaznika po lewej stronie przy oparciu kanapy pod tapicerka.Zeby zmienic dzwiek wystarczy zalozyc w to miejsce najtansza syrenke od alarmu zamiast klaksonu ale i tak w tym miejscu bedzie slabo ja slychac bo jest pod tapicerka.Najlepiej bylo by puscic kabel pod spod auta gdzies w okolice zbiornika itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość miki śrem

peter2906 masz racje z tym przełożeniem alarmu gdzieś pod spód auta ale ten fabryczny klakson alarmu który jest w bagazniku jak pewnie zauwazyłeś wydaje dzwięk taki przerywany a nie ciągły wiec pewnie taka zwykła syrenka tez bedzie wyła takim dżwiekiem przerywanym a nie ciągłym??? rozumiesz o co mi chodzi??? :) w sumie nawet jeżli bedzie wyła przerywanym sygnałem to chyba ważniejsze bedzie to że bedzie ją słychać nie???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Alarm fabryczny nie jest podłączony do klaksonu samochodu. Jak to wcześniej pisano, syrena od fabrycznego alarmu, czyli najwyklejszy klakson, jest umieszczony w bagażniku (z reguły po lewej stronie, na wysokości lewego tylnego koła). Dezaktywacja syreny polega na tym, że nie będzie tego "pierdnięcia" przy zamykaniu, ale w przypadku naruszenia systemu - syrena będzie wyć. No jaśniej się chyba nie da :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość miki śrem

danek 75 ja cie doskonale rozumiem że alarm ma swój osobny klakson w bagazniku tylko ja chcę owy klakson zastąpić jakąś zwykłą syrenką i umieścic ja pod autem po zrobieniu czegos takiego chyba nie wystapia żadne komplikacje z alarmem w samochodzie??? chociarz tak jak pisałem że zwykła syrenka tez pewnie bedzie dawała sygnał dzwiękiem przerywanym???? tak jak fabryczny klakson alarmu ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no właśnie o to się rozchodzi że jak zasilimy zwykłą syrenkę takim przerywanym sygnałem to wyjdzie z tego niezła kicha. Jeśli chodzi o sygnał przy zamykaniu i otwieraniu to napewno zda egzamin i dźwięk będzie przyjemniejszy. Syreny wielotonowe mają kilka cykli sygnału ale jak będzie przerywany sygnał to też będzie startować za każdym razem od zera (tak mi się wydaje).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość miki śrem

dtambor i własnie o to sie rozchodzi żeby niebyło tego przerywanego sygnału:) bo faktycznie moze wyjśc potem kaszana z taką syrenką niewiem może szło by założyć jakiś przekażnik albo cos zeby podawało stały sygnał na syrenkę i wtedy by nie było problemu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej gra nie warta świeczki, musiałby być precyzyjnie obliczony układ odróżniający sygnały alarmu od sygnałów zamykania /otwierania - wolałbym dołożyć konkretny alarm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość miki śrem

ja byłem ostatnio u elektryka i powiedział mi wyraznie że nieda sie zastapić fabrycznego alarmu jakims innym a chiałem założyc taki z radio powiadamianiem więc teraz juz niewiem co robić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość miki śrem

hehhe masz racje trzeba bedzie go zmienić ale teraz pozostaje pytanie czy jak zołoże inny alarm to czy bede mógł fabrycznym pilotem otwierac i zamykac drzwi i jednoczesnie uzbrajac i rozbrajac alarm??? czy poporostu jednego pilota bede miał do alarmu a drugiego do zamykanie i otwierania drzwi???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiedzcie mi dlaczego ja nie mam żadnego sygnału po zamknięciu lub otwarciu samochodu mam tylko sygnały swietlne/???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo przestawiłeś kombinacją przycisków na "ciche zamykanie" lub też zdechła "trąbka".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
hehhe masz racje trzeba bedzie go zmienić ale teraz pozostaje pytanie czy jak zołoże inny alarm to czy bede mógł fabrycznym pilotem otwierac i zamykac drzwi i jednoczesnie uzbrajac i rozbrajac alarm??? czy poporostu jednego pilota bede miał do alarmu a drugiego do zamykanie i otwierania drzwi???

 

W autach z Canem napewno ale w Twoim myśle że pewno też - przejrzyj ofertę alarmów SEO.

 

powiedzcie mi dlaczego ja nie mam żadnego sygnału po zamknięciu lub otwarciu samochodu mam tylko sygnały swietlne/???

 

Jak masz passata (w opisie masz "nie passat") i fabryczny alarm to kwestia przestawienia w Vagu - warunek to sprawne mikrostyki w zamkach. Jak alarm dokładany to sprawa odpowiedniej konfiguracji przeważnie kombinacją klawiszy - potrzebna dokumentacja od konkretnego modelu alarmu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
powiedzcie mi dlaczego ja nie mam żadnego sygnału po zamknięciu lub otwarciu samochodu mam tylko sygnały swietlne/???

 

Seryjny alarm? Podpinasz VAG'a i możesz to ustawić w 2 minuty. Można zrobić nawet tak że będzie sygnał dźwiękowy a świetlnego brak - jak kto woli. Z tym że sygnał otwarcia (dwa krótkie piknięcia z "klaksonu" w bagażniku) jest beznadziejny i wywołuje tylko śmiech u przechodniów tak więc odradzam ;)

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

userzy forum.napisalem proste pytanie.czy ktos mi moze odpowiedziec?mam kombii i syrenke alarmu pod maska-fabryczny alarm(auto robione w ddr).czy jak chce ja wymienic, to musze kupic syrenke z wlasnym aku czy montowane byly bez wlasnego zasilania?!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności