Skocz do zawartości
Gość Cezary

Zegary z obrotomierzem w B2 (1.6 TD) ?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Cezary

Nie wiem czy ktos mi poradzi cos apropos B2 ale zapytam :641:

 

Mam Paska B2 z silnikiem 1.6 TD (tzn. skladam go sobie, bo mial mala stluczke i niestety silnik do remontu, a ja chce go troche odrestaurowac- w miare mozliwosci). Na allegro widzialem ostatnio takiego z zegarami z obrotomierzem i elektronicznym zegarkiem (niestety nie udalo mi sie z wlascicielem skontaktowac i tego potwierdzic). Ja u siebie mam w miejscu obrotomierza- analogowy zegarek. Oczywiscie jak latwo sie domyslic chcialbym miec zegary z obrotomierzem :629:

 

1. I teraz- czy faktycznie istnieja zegary z obrotomierzem do tego silnika

2. Moze mozna podlaczyc zegary z B3 (1.6td) (czy jest tam obrotomierz?)

3. Moze jakis inny pomysl na montaz obrotomierza do 1.6td (tylko niezatrudny) - oczywiscie widzialem obrotomierze uniwersalne, ale tylko do benzyny.

 

Pozdrawiam i dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość BIJU

Byly zegary z obrotkiem do diesla. Szukaj najlepiej zegarow z golfa mk2 bo tam zegar jest taki sam tylko ze musi byc to wersja na 2 wtyczki. Wydaje mi sie ze wystarczy podpiac i moze juz byc ok jesli nie to musisz juz elektryka spytac bo w dieslu sygnal do obrotka bierze sie z alternatora jak dobrze pamietam. Wystepuja tez obrotomierze uniwersalne do diesla ale ja bym chyba wolal poszukac calego licznika :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość krzychsolt

Wiem, że mój tata męczył sie kilka nocy i przerobił licznik z benzyny z obrotkiem do diselka, ale nawet nie wiem czy zdążył go podłączyć bo miał instalacje przekładać a autko juz sprzedał. Ale to by znaczyło że idzie tak se przerobić:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czesc. mialem ten sam problemik. bez problemu idzie dostosowac licznil z golfa mk2 do passata zajelo mi to pare godzin i licznik dziala jak talala :hurra: ja akirat dorwalem licznik od golfa z silniczkiem 1,8 na wielopunkcie w ktorym zamiast diody od swiec byla inna wiec nie przerabialem nic poza wymiana diody i tej blaszki z podpisanymi funkcjami diod. pozdrawiam :vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość krzychsolt

Pewnie już nie aktualne ale jakby co to mam taki licznik do diesla, a obrotek podłańcza sie do alternatora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Myster

krzychsolt ile chcesz za ten licznik i czy on jest na dwie wtyki czy na jedna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bundy84

Mam pytanie co do podłączenia obrotomierza do alternatora.

Podobno podłącza się go do dodatkowego wyjścia ale stary alternator z tego co wiem nie posiada takiego wyjścia.

Słyszałem że trzeba wymienić alternator na nowszy model.

Może ktoś z ekspertów będzie wiedział coś więcej i da znać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam czy ktoś jest w stanie powiedzieć mi jak podłączyć obrotomierz w b2, buda jest z benzyniaka 1.8 zegary i cała elektryka, a w miejsce tego wstawiłem silnik 1.6 diesla. Z alternatora wychodzi wtyk" W" i z niego próbuje się podłączyć do kostki przy liczniku,a obrotomierz w ogóle nie reaguje, próbowałem różnych metod, podać mase i plus jak pisali koledzy na forum lecz nic nie pomaga. Pytanie jest takie czy obrotomierz z benzyniaka będzie chodził w dieslu? Jeżeli tak jak mogę go podłączyć ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też własnie chciałem sobie ogarnąć ten temat, bo właśnie też sobie wymieniałem i mechanik na pewno zrobi ci to na szybko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Timotiq,

 

Temat przerabiany przeze mnie. Obrotomierz z dieselka załatwił sprawę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności