Skocz do zawartości
Gość jarro_1

Wymiana chłodnicy

Rekomendowane odpowiedzi

Gość jarro_1

Witam , szykuje sie do wymiany chłodnicy . Jak zdjać zderzak przedni wiem ale za skarby świata nie mogę znaleźć fachowej poradyna forum np. ze zdjeciami jak to wykonać. Prosze o pomoc może ktoś odnajdzie. Ja soe poddałem po 60 minutach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no kuźwa było to nie raz na forum, szukaj skuteczniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś pomoże, bo szukam w szukajce i nie mogę znaleźć jak wymienić chłodnicę wody w 3BG. Bardzo proszę o oświecenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za szybką odpowiedz. Przeglądałem te tematy przed moim zapytaniem i niestety nie ma w nich opisu w jakiej kolejności co odkręcić. Chodzi mi o to czy wyciąga się ją od strony zderzaka czy silnika. Czy da się odchylić chłodnicę klimy bez odpinania węży, aby wyciągnąć chłodnice wody.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy da się odchylić chłodnicę klimy bez odpinania węży, aby wyciągnąć chłodnice wody.

Da się ją odchylić bez odpinania węży. Robiłem wymianę w tamtym roku, zajęło mi to jakieś 2 godz. beż żadnych informacji na temat gdzie i co odkręcić.

240697313a0c7df4.jpg

Jak już masz ściągnięty zderzak to;

1- Odkręcasz chłodnicę klimatyzacji klucz 10 mm (nie jestem pewien czy na dole nie ma takich samych uchwytów).

2- Odkręcasz chłodnicę wspomagania klucz 10 mm.

3- Wyciągasz uchwyty trzymające chłodnicę.

4- Od strony silnika wyciągasz zawleczki z węży podpiętych do chłodnicy i wyciągasz te węże (na dole masz też czujnik, odpinasz od niego kostkę) I jeszcze warto zakupić nowe o-ringi do węży ukł. chłodzenia.

I teraz musisz pokombinować z wyciągnięciem chłodnicy, nie jest łatwo ale da się wyciągnąć. jak coś pominąłem, to proszę o uzupełnienie.

Edytowane przez GURAL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki Adam.

Oto mi chodziło. Konkretnie i na temat.

Edytowane przez Fokus
Automatyczne z??czenie postów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Jestem na etapie wymiany chlodnicy.

Kupilem zamiennik o podwyzszonej jakosci, który ma wymiar 631x414x32. Nr zamiennika wg ETKI 8D0121251 P. W aucie zobaczylem ze mam naklejke 8D0121251 AT któego rozmiar wg netu wynosi 631x414x23.

Wg etki po wpisaniu VIN-u auta wychodzi mi ze powienienem miec wlasnie wersje P czyli ta co kupilem, a nie ta co mam w aucie (moze juz byla wymieniana??).

Wg jeszcze innej strony wymiar w aucie powinna siedziec chlodnia o wymiarze 625x400x16

Czy roznica w szerokosci moze spowodowac problemy podczas montazu w aucie??

 

Na internecie znalazlem sklep, który w wersji polskiej strony pokazuje mi wersje wezsza, a w wersji angielskiej strony - szersza. I badz tu madry.

 

c42695d4c715ec55.jpg

4bcfcb16ea8adef4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
o podwyzszonej jakosci, który ma wymiar 631x414x32.

w AVB pewnie jest pewnie tyle samo miejsca co w AVF to wejdzie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowe auto i problem ten sam - wymiana chlodnicy ;)

 

Tym razem zintegrowana z chl. skrzyni automatycznej.

 

Orientuje sie ktos ile oleju wchodzi do tej chlodniczki od skrzyni, bo nie wiem czy robic wtedy dolewke do skrzyni, a moze ubytek bedzie niewielki - w listopadzie mialem zalany nowy olej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem cały pas przedni do mojego Passata. Okazało się jednak że chłodnica wody jest jakas dwuczęściowa, ma jakie 1 i 1/3 grubości starej i dwa przewody hydrauliczne. Czy to jest chłodnica zintegrowana chłodnica oleju skrzyni automatycznej? Chyba mogę zaślepić te rurki i tak jeździć? Jeśli chodzi o wymiary to wszystko pasuje jak lalka i mieści się. Dodatkowo miałem wielki problem z odkręceniem chłodnicy klimy, inżynierowie VW po raz kolejny mnie niemile zaskakują, nakrętka stalowa a króciec aluminiowy.

Edytowane przez dezerter_sdz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kupiłem cały pas przedni do mojego Passata. Okazało się jednak że chłodnica wody jest jakas dwuczęściowa, ma jakie 1 i 1/3 grubości starej i dwa przewody hydrauliczne. Czy to jest chłodnica zintegrowana chłodnica oleju skrzyni automatycznej? Chyba mogę zaślepić te rurki i tak jeździć? Dodatkowo miałem wielki problem z odkręceniem chłodnicy klimy, inżynierowie VW po raz kolejny mnie niemile zaskakują, nakrętka stalowa a króciec aluminiowy.

Sprawdź czy pasują wszystkie mocowania a te dwa króćce to rzeczywiści chłodnica oleju automatycznej skrzyni biegów więc jeśli masz manuala a nie planujesz założyć automatu to śmiało zaślepiaj (wystarczą zwykłe plastikowe zaślepki chyba ze po odpaleniu będzie Ci się przedostawał płyn chłodzący to wtedy już trzeba będzie zastosować szczelne korki)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kupiłem cały pas przedni do mojego Passata. Okazało się jednak że chłodnica wody jest jakas dwuczęściowa, ma jakie 1 i 1/3 grubości starej i dwa przewody hydrauliczne. Czy to jest chłodnica zintegrowana chłodnica oleju skrzyni automatycznej? Chyba mogę zaślepić te rurki i tak jeździć? Jeśli chodzi o wymiary to wszystko pasuje jak lalka i mieści się. Dodatkowo miałem wielki problem z odkręceniem chłodnicy klimy, inżynierowie VW po raz kolejny mnie niemile zaskakują, nakrętka stalowa a króciec aluminiowy.

powinna pasowac a przewody do ukladu chlodzenia ATF zaslep tylko przed dostaniem sie syfu nic ci tam nie bedzie cieklo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nowe auto i problem ten sam - wymiana chlodnicy ;)

 

Tym razem zintegrowana z chl. skrzyni automatycznej.

 

Orientuje sie ktos ile oleju wchodzi do tej chlodniczki od skrzyni, bo nie wiem czy robic wtedy dolewke do skrzyni, a moze ubytek bedzie niewielki - w listopadzie mialem zalany nowy olej.

 

Na dolewke zuzylem ok 0,7l.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, Czy chłodnic o grubości 32 wejdzie do awx? Oryginalnie siedziała tam o grubości 23 ale zamówiłem nrf i przyszła mi ta grubsza. Nie wiem czy wsadzać tą co przyszła czy wymienić na ta 23? Przerabiał już ktoś ten temat?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności