Skocz do zawartości
k.mazan

Krótkie przełożenia skrzyni passat 1.8

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Serdecznie,

Jestem nowym użytkownikiem Passata i i waszego forum, szukałem opisu problemu, który mnie interesuje ale nic nie znalazłem. (może to moja nieudolność). Od jakiegoś czasu mam passata z silnikiem 1.8 benzyna z 97 roku, który ma bardzo krótkie przełożenia skrzyni biegów. Na 5 biegu przy 3 tyś obrotów moja prędkość to 105 km/h. Proszę napiszcie czy to normalne przy tym silniku, czy coś jest nie tak. Wcześniej miałem Forda mondeo też z silnikiem 1.8 i przy analogicznych obrotach na 5 biegu prędkość była 125 km/h. Dziękuję za waszą pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

posiadam VW Passata z silnikiem 1.8 + turbo i przy prędkości 120km\h mam około 2400or/min. Skrzynia to 5 biegowy tiptronic. 3000obr/min łapie przy około 150km\h.

natomias A4 Taty, z 1.8 turbo z manualną skrzynią przy 120km/h ma nieco ponad 3000obr/min.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz po prostu skrzynie ze sportowymi przełożeniami. Miałem Octavie z 97` 1,8 20V 125 KM z taką skrzynią i również przy 100-105 km/h było około 3000 obr./min. Nic nie poradzisz trochę denerwujące w teasie (ale jak odchodzi na 5 biegu), spalanie też nie było zbyt duże około 6,5-10l.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt, że auto sie zbiera również na wyższych biegach, ale denerwujące to jest strasznie, szczególnie podczas jazdy na dłuższych odcinkach, nie mówiąc już o autostradzie, gdzie przy wyższej prędkości w samochodzie robi się głośno. A może ktoś wie czy można bez problemu zmienić tą skrzynię na normalną z normalnymi przełożeniami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może ktoś z was, posiadający taki sam model 1.8, ADR, 97 r mógłby napisać, czy we wszystkich Passatach z tego roku jest taka skrzynia czy tylko ja jestem "szczęściarzem". I jaka jest u was prędkość na V biegu przy 3 tyś obrotów.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba było pojeździć trochę japończykiem:drive: to byś nie narzekał.:)

Takie jest przełożenie skrzyni 1,8 - Golf IV 1,8 też ma takie,

a i 1,6 prawdopodobnie też ma takie (w Audi A4 1,6 tak miałem).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

k.mazan ;

Na V biegu przy 3000 obr/min mam licznikowe 115 km/h.

Skrzynia DHZ.;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za pomoc i informacje.

Z postu JurkaW wynika, że przy tym rodzaju silnika stosowane były dwie różne skrzynie. Teraz tylko pozostaje dylemat, czy jest sens wymieniać ją na tą z trochę dłuższymi przełożeniami. Choć muszę przyznać, że ta którą mam bardzo mnie denerwuję. Sprawdziłem wczoraj z kolegą, który ma Mondeo 1,8 i On na IV biegu przy 3 tyś obrotów ma identyczną prędkość jak Ja na na biegu V.

Jeszcze raz dziękuję Wam za pomoc.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciekawostka techniczna. Mi by się taka krótka skrzynia przydała... a co do przełożeń, to moje 1.8T ma około 2750rpm przy 120km/h na V. :| Wynika z tego, że co silnik, to inna skrzynia...

 

może ktoś z ETKA poda symbole skrzyń i podsumujemy to w jednym poście (która skrzynia do jakiego silnika osiąga jakie obroty) ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

potwierdzam miałem audi A3 z tym silnikiem 1.8 i też przy prędkości około 105km/h było równo 3000obr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Emil_22

Witam

Tez mam passata 1.8 z 98 roku i jest taka sama sytuacja:) prędkość około 105 km/h a na obrotomierzu 3000 tys:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam to samo kolego... przy ok 110 km/h mam nieco ponad 3 tys na obrotomierzu. I mi szczerze to jakos nie przeszkadza bardzo... moze po prostu nieco glosniej muzyki sluchaj jesli jest za glosno;) A szczerze to nie wiedzialem ze dwa rozne typy skrzyn byly montowane do tych silnikow... coz czlowiek kazdego dnia uczy sie czegos nowego. PozdraVWiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam to wersje 1.8 na wyspy na wlepce miały wersję "sport". Sprawdź, może masz angola przerobionego i to by potwierdzało "krótszą" skrzynie w wersji sport :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Całe szczęście nie jest to wersja angielska, kraj produkcji Brazylia. Ale muszę przyznać, że przed zakupem tego egzemplarza kupiłem Passat przerobionego z Anglika. Miałem go 1 dzień i to dzięki forum zorientowałem się, że to była wersja angielska. Całe szczęście udało mi się go szybko zwrócić, choć nie obyło sie bez małych problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam sie czy jest jakas mozliwosc sprawdzenia, oprocz jedynie przygladania sie obrotom i predkosci na liczniku, czy rzeczywiscie ma sie skrzynie tzw. sportowa? Moze ktos sie orientuje czy ew. wlepka w bagazniku informuje o takich rzeczach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Arek Puto ;

Na wlepce w bagażniku jest podany literowy kod skrzyni,jak koledzy uzupełnią dane to będzie" jasność".;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mąciwoda

A u mnie przy 3000 obr. 5 bieg, jest 95-97 km/h, na wlepce mam kod skrzyni DHZ, wcześniej ktoś pisał że przy skrzyni DHZ ma 115 km/h. Pierwsza miyśl -sprzęgło sie ślizga, ale jak przyspieszam pod górkę, jak jadę bez obciążenia silnika i jak hamuję silnikiem przy 3000 obr. pokazuje taką samą prędkość <100km/h.

A może walnięty jest czujnik położenia wału korbowego bo z niego podobno komputer czyta prędkość silnika. Ktoś coś o tym wie?

A może była zmieniona skrzynia - czy na samej skrzyni są jakieś oznaczenia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może była zmieniona skrzynia - czy na samej skrzyni są jakieś oznaczenia?

 

mąciwoda ;

 

Tak są - niestety od góry skrzyni , będą problemy z odczytem w skrzyni zamontowanej w samochodzie.;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Ja też mam skrzynię DHZ i moja prędkość to 105 km/h. Z tego co piszecie to przy tej samej skrzyni mamy różne prędkości. Może jest jakiś problem z odczytem i licznik przekłamuje. Spróbuję przejechać się z kimś z tą samą prędkością i zobaczymy jakie są wskazania licznika w moim pasku i w drugim aucie.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

W moim pasku przy 3000. obr prędkość jest niecałe 110 km/h

Moim zdaniem skrzynie się nie różnią lecz każdy silnik tłokowy jest inny , niema takiego samego.

Mój pasek przy 180 licznikowym kręci się 5200 obr.

speed.JPG

Edytowane przez unil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności