Skocz do zawartości
daffyx

Silnik 2.3 V5 170km

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich - moje zapytanie dotyczy silnika vw 2.3 v5 170 KM. Znalazlem wprawdzie kilka slów na jego temat na tym forum, lecz w zasadzie nic konkretnego.Jak sie juz zorientowalem jest to dosyc zadki silnik i niewiele na jego temat mozna znalesc .

prosil bym o opinie osób ktorzy mieli cos do czynienia z tą jednostka.

Obecnie poruszam sie passatem 2.0 8v 115KM i ten silnik to jest jakas porazka, ale to juz inny temat. Zastanawiam sie nad kupnem wlasnie passata 2.3 v5 170KM z 2001r.

 

Wstepne ogledziny wypadly super piekne brzmienie i zadowalajaca moc silnika. Zastanawia mnie jednak fakt iz silnik ten nie jest zbyt popularny, czy moze vw wycofal sie z niego w zwiazku z duza awaryjnosci, zastanawia mnie czy nie jest to jakis nieudany projekt .

Prosil bym o kilka slow na temat pracy, awaryjnosci itd tego silnika , koszty naprawy , zywotnosc w stosunku do innych silnikow vw (2.0 20v 130KM, 1.8 20v 150KM)

z gory dzikuje i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i nie wytrzymalem - ten dzwiek i moc, do tego czarna skóra w środku z niebieskim aksamitem - mam nadzieje ze nie bede tego zalowal - jestem posiadaczem passata 2.3 v5 170 KM kombi rok 2001

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gratuluje, wrzuć fotki na forum to zobaczymy twoją fure, też bym nie wytrzymał ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podepne sie :)

panowie, jak ajest roznica w wersji 150 a 170 czy to tylko elektronika czy sa zmiany mechaniczne ?

 

pozdrawiam i gratuluje passacika

wzuc fotki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W mocniejszym jest większy stopień spręzania ,a co za tym idzie wymaga LO 98,no i chyba 170km ma więcej zaworów na garnek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki to wlasnie on - stoi teraz w takim ciasnym miejscu - zrobilem przed chwila wiec zdjecia sa w nienajladniejszym otoczeniu - zrobie inne jak bedzie ku temu sposobnosc i czas

IMG_1469-forum.JPG

IMG_1468-forum.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

150 to 10 zaworów , 170 to 20 zaworków -- może mnie ktoś poprawić jeżeli coś namieszałem

 

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do paliwa to w moim jest podane ze paliwo moze byc stosowane zarowno 95 jak 98 a co do zaworów to moj ma 20v i 170 KM

a ten 150KM ma chyba 10V (??) załączam foto z ksiazki Vw

IMG_1472.JPG

IMG_1473.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

toż to angol :P ale bardzo ładny

dlugiej i bezawaryjnej jazdy!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
co do paliwa to w moim jest podane ze paliwo moze byc stosowane zarowno 95 jak 98 a co do zaworów to moj ma 20v i 170 KM

a ten 150KM ma chyba 10V (??) załączam foto z ksiazki Vw

Ten silnik ma stopien sprężania 10,8 i dedykowane paliwo to 98 okt.95 można stosować w wyjątkowych sytuacjach i krótko.Znajac jakość polskiego paliwa 95 okt to wcześniej lub pózniej klopoty.Szkoda głowicy i panewek na korbach,ten silnik należy do tych nielicznych które mniej spalą lepszego paliwa i odpłacą brakiem awarii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zgadza sie tez to doczytalem ze zalecane jest paliwo 98, przedemna dluga trasa Polska - Anglia okolo 1600km - zatankuje 98 i sprawdze jakie wyjdzie spalanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zatankowalem 97 w Anglii , szedl pieknie , potem zatankowalem 95 w Niemczech (bo akurat nie bylo 98) , szedl pieknie, potem zatankowalem 99 w niemczech na shell tez wszystko OK, zatankowalem w Polsce 98 na jednej ze stacji sieci BLISKA i tu stala sie masakra , samochod mial problemy z praca na wolnych obrotach (skoki obrotow ogolnie chodzil jak by nie na wszystkich cylindrach ) wyskoczyl blad (ten pomaranczowy symbol silniczka) ,. W pobliskich ASO wv , nie mieli aktaulnie czasu wiec nie udalo mi sie tego sprawdzic , wszedzie sugerowali mi ze to moze byc zle paliwo , zatankowalem na BP paliwo 98 praktycznie na pusty bak , po przejechaniu okolo 250 km wszystko wrocilo do normy silnik zaczol pracowac normalnie z deski rozdzielczej zniknol blad , teraz znow chodzi jak zyletka i znow czuje ze mam 170 Konikow. podsumowujac , jesli chodzi o spalanie nie zauwazylem roznic miedzy 97z Anglii,95 z Niemiec i 98 z BP Polska - jednak jakosc paliwa odbija sie na jakosci pracy samego silnika (tak mysle na podstawie wlasnych obserwacji) - teraz bedac w polsce tankuje tylko na BP paliwo 98 , silniczek pracuje super , na stacji sieci Bliska (chyba paliwa Orlen) zawiodlem sie nawet na paliwie 98 . Po konsultacji ze znajomymi wyniknelo iz wielu nazeka na paliwa ze staci BLISKA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość abezus

Witam... Szukalem na forum ale jakos nie moglem znalezc przydatnych mi informacji... Chcialem sie dowiedziec czy silnik o pojemnosci 2.3 montowany w passateach 3bg jest silnikiem wartym uwagi ? Czy jst to ta sama jednostka co w audi 2.4 ? Chodzi mi o to czy warto sobie zaprzatac glowe samochodem z tym motorem czy lepiej dac sobie spokoj i szukac czegos z kochanym przez wszysktich 1.8T :) Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co Mi wiadomo to jest to silnik VR5, 2.3l i występował w dwóch odmianach mocy: 150 i 170KM. Nie wiem teraz które odmiany były montowane w jakich modelach, bo wiem, że ten motor był także w Golfie, Borze i chyba nawet Beetlu... Jest 20 zaworowy (4 zawory na cylinder, 5 cylindrów). Wersja 170KM ma 220Nm przy 3300obr/min i maksymalna mocy przy 6200obr/min.. Z tego co mi wiadomo to te 2.4 z Audi to zwykłe V6 o dużym kącie rozchylenia w VR5 ma typowe cechy VR-a tylko, że zabrali mu jeden gar... VR5 i 1.8T - hmmm... W wolnossącym nie licz na jakikolwiek tani tuning - praktycznie awykonalne, co innego 1.8T gdzie już za 1200-1500zł masz teoretycznie 30KM więcej... VR5 będzie raczej aksamitnie rozwijał swoją moc i moment pomrukując sobie :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

_scalone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko co kolega napisal o paliwie w V5 170KM to prawda - sam tego doswiadczylem lejac 98 na orlenie... od tego czasu juz tylko 98 ultimate na bp. Silnik pracuje az milo :)

Gratuluje zakupu, faktycznie malo tego jezdzi po Polsce ale jaka frajda spotkac takiego gdzies na drodze ;)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mateusz2.3

a możecie pow. ile wasze Paski z tym silnikiem palą? bo mi całkiem sporo i sie martwię czy mnie stać na to:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam...ja powiem tak mam tego samego tylko ze na swieta sobie sprawilem silniczek do niego z przebieriem 27 tys mil - czyli nowka.... i spalanie do poprzedniego minimalna różnica... mianowicie... w trasie polska anglia wychodzilo jakies 8.89-9.25 przy 100-120 nie wiecej nie mniej bez gwałtownych przyśpieszeń z drugim silnikiem w bagażniku i walizkami czyli ogolnie przeladowany o jakies 150-200kg :) ale jesli jechalem z przedkościa 160-180 to juz pokazywal 12 w porywach 15... takze spalanie raczej jest uzależnione od twojego stylu jazdy:P. jesli nie przekraczasz 2300-3000 to powinn byc oki :).... bo podobno ten silnik ma zmienne pazy rozrządu czego sam doświadczylem i zauwazylem przy podmianie go ... tak tez mi powiedzieli w VW w Glasgow.

 

---------- Post added at 18:13 ---------- Previous post was at 18:11 ----------

 

a co do paliwa to tak jak koledzy u gory pisali ...OGROMNA rożnica !!!!!!! na 95 szczegolnie w polsce zdycha jakies 30-40 koni...na v-power shella jest 170 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie na co zwracaliście uwagę przy kupnie 2.3 V5 ?

Chodzi o silnik.

Trzeba szczególnie wsłuchiwać sie czy łańcuch rozrządu jest ok czy da się to inaczej sprawdzić ?

Na co jeszcze zwrócić uwagę przy silniczku ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja jestem zadowolony ze swojego 2.8 v6 i 30v to dopiero brzmi i lata. ale tak podpinajac sie pod watek dedykowanej benzyny, czy to samo sie tyczy takiego motorka jak u mnie? tzn ze nalezy lac mu 98?

 

gdzie moge sie dowiedziec o stopniu sprezania?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności