Skocz do zawartości
Bandi

Oświetlenia środka w passacie b6

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pytanie czy ktoś już rozbierał kiedykolwiek oświetlenie kabiny bez uszczerbku dla tapicerki samochodu. Ponieważ przepaliła mi się żarówka i nie wiem jak się za to zabrać żeby czegoś nie zepsuć. Może mi ktoś podpowie jak albo co rozebrać w pierw żeby nic nie uszkodzić, zdjęcia mile widziane.:) Dołączam do tego zdjęcie lampy o którą mi chodzi

IMG_1075.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popatrz do tematu o czujnikach dozoru wnętrza. Tam kol. cniedzi i chyba Wicked rozbierali tą obudowę, żeby dobrać się do czujek, więc oni pewnie wiedzą co i jak...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz wsadzić coś ostrego pomiędzy szczelinę kratek a pokrywkę okularów i delikatnie podważyć. Jak puści na zaczepach to odchyla się to (cała część z kratkami) w kierunku przedniej szyby. W środku są dwie śrubki torx do odkręcenia. Jak już je odkręcisz to będzie dostępny cały górny panel. Żarówki, przełączniki i diody.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Serdecznie dziękuję kolego pph wszystko się zgadza co napisałeś udało mi się to rozebrać bez strat dla samochodu a nie zawsze tak było. Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie miniaturki zdjęcia z początku tematu o oświetleniu passata! Jak dobrze zauważyłem jest to przednia lampa oświetlenia wnętrza :) gdzie palą się wszystkie 3 żarówki: dwa halogeny do czytania oraz środkowa główna. Dziś zauważyłem, że ów środkowa od początku (wyjazd z salonu) w ogóle mi się nie zapala:confused: Nie wiem czy to jest jakiś dodatek do jakieś wersji, czy po prostu nie mam tam żarówki lub jest przepalona:confused: Jak jest u Was? Z tyłu nad kanapą świecą się 2 halogeny i jedna główna środkowa lampa, więc wszystko gra. Proszę o odpowiedź!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powinna być, bez względu na wersję. Rozbierz, zobacz. Może jest przepalona. Nie wiem czy komputer monitoruje wszystkie żarówki w samochodzie, czy tylko te "ważne".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Powinna być, bez względu na wersję. Rozbierz, zobacz. Może jest przepalona. Nie wiem czy komputer monitoruje wszystkie żarówki w samochodzie, czy tylko te "ważne".
tez tak mialem. Jeden styk nie kontaktowal i musialem do zlutowac. No ale Ty masz gwarancje to podjedz do ASO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Sprawa nieświecącej się środkowej lampy z przodu została zgłoszona w ASO, rzeczywiście powinna się świecić:D. Gdyby nie poruszony tutaj temat i ta skromna fotka nie wiedziałbym, że tak powinno być z tą lampą :rolleyes: Serwis zawalony, trzeba czekać 2 tygodnie:(.

Z góry dziękuję za pomoc:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie tak samo od nowości nie świeci!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Khs

Hmm u mnie chyba tez nie :eek:aż chyba pojde sprawdzić

 

Sprawdzałem... nie świeci...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj w ASO powiedzieli mi, że to jest atrapa i tam nie ma nawet wypuszczeń do podłączenia żarówki... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie od zakupu świeciła się tylko w pewnym momencie użytkowania padła a zdjęcie zrobił dla mnie kolega któremu również świeci jak widać na zdjęciu. Po wymianie wszystko wróciło do normy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzisiaj w ASO powiedzieli mi, że to jest atrapa i tam nie ma nawet wypuszczeń do podłączenia żarówki... :)

radze zmienic ASO;d

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, dziś po wizycie w ASO - sprawdzono górny moduł oświetlenia nad kierowcą - nie było tam nawet śladu po żadnej żarówce, sam to oglądałem, dziwne bo sprawdzaliśmy inne wersje Passatów na salonie (wersje słabsze) i środkowe światełko między halogenami świeciło pełną parą:confused: No nic - miejmy pretensje do fabryki. Z czystej ciekawości, dalej drążąc temat zadzwoniłem do dużego serwisu w Warszawie, pan z obsługi pofatygował się na salon otworzył przypadkową wersję i co? Światełka nie było!:confused:

Dziwna polityka fabryki - różne moduły komfortu, może ktoś zna przyczynę?

Kończąc ten temat dziękuję Wszystkim za odpowiedź do tego małego kłopotu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie podłączyć się do tematu, bo problem prawie taki sam - nie świeci "świetlik" od strony pasażera, czyli oświetlenie lusterka na osłonie przeciwsłonecznej. Ktoś może wymieniał, naprawiał? Jak się do tego zabrać? ASO z radością mnie oczywiście przywita - za 200 zł....

 

Dzięki za pomoc,

 

Rev

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tomoSTP

Witam. Mam problem z oświetleniem popielniczki i zapalniczki z przodu. Jak sie do tego zabrac? Pod popielniczka są dwie śrubki, ale po ich odkręceniu nadal nie mogę się dostać. Co trzeba jeszcze wymontować zeby móc wymienić żarówkę? Niby błahy problem ale irytuje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie działają mi czerwone lampkie w drzwiach, które powinny załączać się po otwarciu drzwi. Sprawdzałem na wyłączonych i włączonych światłach mijania, i postojowych - poprostu nie świecą. Auto mam od miesiąca, być może, że wszystkiego nie doczytałem, ale nie sądzę, że musiały by być specjalnie załączane. A może pierwsza wizyta w ASO ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie działają mi czerwone lampkie w drzwiach,

A na pewno powinny działać? Może masz tylko odblaski, tak jak ja, a nie lampki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślałem, ze VW z klucza w każdym modelu montuje lampki, ale podobnie jak Ty, tez mam wersję Comfortline więc jest taka szansa, ze to są tylko odblaski - dzięki za info

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz czy masz podswietlenie pod lusterkami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności