Skocz do zawartości
AndiC

Potrzebny schemat kabla do wzmacniacza Dsp

Rekomendowane odpowiedzi

Czy wzmacniacz dsp ma jakieś dedykowany styk do podłączenia zasilania, czy trzeba samemu sobie znaleźć bądź podciągnąć z akumulatora?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy wzmacniacz dsp ma jakieś dedykowany styk do podłączenia zasilania

Tak.

,,Zacisk 30,, (pod dolną płytą przekaźników). :ok

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie ukończyłem montaż wzmacniacza i jestem słabo zadowolony z niego, przy cichym słuchaniu słychać szum w głośnikach, bass jest przy takich samych ustawieniach jakby słabszy moc niby większa, ale trochę tylko. Wzmacniacz to nokia podłączony pod nawigację mfd.

Czy u was też występują szumy?

Podłączone wszystko ok kable sygnałowe ekranowane, głośnikowe dałem o grubości 2,5mm skręcone wiertarką jak oryginalne, zasilający 6mm i masa wzięta z bagażnika z karoserii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Właśnie ukończyłem montaż wzmacniacza i jestem słabo zadowolony z niego, przy cichym słuchaniu słychać szum w głośnikach, bass jest przy takich samych ustawieniach jakby słabszy moc niby większa, ale trochę tylko. Wzmacniacz to nokia podłączony pod nawigację mfd.

Czy u was też występują szumy?

Głośniki papierowe (standart) :?: Czy wsadziłeś lepsze, dedykowane pod DSP Haes'y :?:

Druga sprawa-Nokia zawsze grała gorzej niż Harman/Becker ;)

Trzecia sprawa-masz pewność, że procesor/wzmak nie jest uszkodzony :?:

O kodowaniu navi nie wspominam, bo bez tego raczej nic by nie grało :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja właśnie jestem po DEmontażu DSPka. Ogólnie to kiedyś jak zamontowałem Nokię z dedykowanymi głośnikami to odczułem tylko lekką poprawę. Z kolei jak wymieniłem Nokię na Harmana to w ogóle nie odczułem różnicy. Mało tego - kilka osób przy odsłuchu stwierdziło że Nokia ma lepszę basy. Oczywiście nie wiedzieli który wzmacniacz aktualnie słuchali. Wzmacniacze mam sprawne więc nie wiem w końcu czy to kwestia tego że kabel do harmana może być iiny czy co, ale na chwilę obecną mam troszkę lepszy sprzęt w aucie.

 

Oba DSPki, tj Nokia i Harman oraz wiązka będą wystawione na allegro, gdyby ktoś był zainteresowany, ale jak będzie tak daleko to napiszę na forum. W późniejszym czasie jak już uda mi się zainstalować carPC w moim passku to będę miał też do sprzedania navi MFD ver. D wraz z odtwarzaczem VM015 Slim i modułem do sterowania nim z poziomu navi.

 

 

 

Zrezygnowałem z tych fabrycznych urządzeń gdyż w carPC mam większe możliwości i nie muszę na każdej granicy przekładać płytek z mapkami, a jeżdżę bardzo dużo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Głośniki przód fabryczne zwykłe (nie te pod dsp) z tyłu ktoś założył inne nie pamiętam marki ale jakieś nie najgorsze, ale nawet to przy wzmacniaczu powinno być lepiej ale ja tego nie czuje.

Harman chyba potrzebuje ciągnięcia kabli do tweeterów w to już nie chce mi się bawić.

Wzmacniacz na pewno jest sprawny.

Denerwuje mnie ten szum dlaczego on występuje. Podłączałem wzmacniacz w domu pod dsp na krótkich kablach i też było to samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie, do głośników od harmana idzie tak samo jak nokia, wiem bo sprawdzałem połączenia elektroniczne na PCB samego wzmacniaza. Nie wiem jednak czy czasem harman nie potrzebuje wszystkich 4-ech sygnałów audio z tej kostki mini iso w MFD, bo w nokii są tylko wykorzystane 2.

 

Swoją drogą dedykowane pod DSP głośniki też będę miał. Różnią się tym że te tańsze mają membrany z tektury, a te lepsze z jakiejś tkaniny, przez co mniej charczą (to akurat zauważyłem przy większych głośnościach po wymianie kiedyś)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jak jest w końcu z kablem nokia/harman czy on jest taki sam? piszecie o 4 sygnałach ale przecież w przypadku nokii idzie 2 a sterowanie odbywa się w nokii, więc harman powinien mieć tak samo ale tylko przypuszczam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja też nie wiem jak to jest i to co pisałem to tylko moje przypuszczenia, gdyż czytałem gdzieś tu kiedyś na forum jakiś temat i tam pisali o tym że te kable są różne... Niestety nie umiem znaleźć już tego tematu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby ktoś miał fabrycznie podłączonego harmana i nokie to by mógł się wypowiedzieć, było by wszystko jasne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dokładałem DSP... Początkowo podłączyłem Nokie pod zwykłe głośniki-było czuć różnicę, dźwięk był mocniejszy, ale nie był czysty. Następnie wymieniłem głośniki na HAESy, dedykowane pod DSP-dźwięk zrobił się czysty... Później podłączyłem Harmana z Passata (1J0035456J)-poprawa była odczuwalna, niskie tony się poprawiły, dźwięk był jeszcze mocniejszy... Po czym w moje ręce wpadł Harman ze Skody (3U0035456B)-i byłem zaskoczony, bo dopiero wtedy odczułem niskie tony... Niby oba Harmany, ale różnica była znacząca... Po podłączeniu kolejnego Harmana ze Skody-odczucia tak jak w poprzednim Harmanie ze Skody.

Dla mnie wnioseki dwa-albo Harman do VW (1J0035456J-zółta naklejka) był słabszy od tego ze Skody (3U0035456B-zielona naklejka), albo miałem kiepskiego pierwszego Harmana. Ale tak czy inaczej nie ma porównania między Nokią a Harmanem, na korzyść drugiego.

Niestety nie pamiętam, jak wyglądała sprawa z szumem na zwykłych głośnikach-możliwe, że był lekki szum na najcichszym ustawieniu.

 

Tak na marginesie-mam na sprzedaż głośniki Haes i wzmacniacz 3U0035456B, ale nie mogę tutaj podać linki-jest na Alledrogo wszystko ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dla mnie wnioseki dwa-albo Harman do VW (1J0035456J-zółta naklejka) był słabszy od tego ze Skody (3U0035456B-zielona naklejka), albo miałem kiepskiego pierwszego Harmana.

Nie ma takiej opcji, obydwa są identyczne. :ok

 

Niestety nie pamiętam, jak wyglądała sprawa z szumem na zwykłych głośnikach-możliwe, że był lekki szum na najcichszym ustawieniu.

Aktualnie mam wzmaka Nokia z seryjnymi głośnikami i u mnie zdecydowanie nic nie szumi.

Fakt jak przysłowiowo wsadzę głowę do głośnika (przy najcichszym ustawieniu) to nie przeczę coś tam powiedzmy ,,żyje,, w głośnikach. :hyhy

Nazwanie jednak tego szumem było by dla mnie mega nadużyciem. :hyhy

 

P.S. U klienta gdzie montowałem DSP wraz z HAES'ami to coś co ,,żyje,, w głośnikach jest jeszcze mniej słyszalne. :hyhy

 

Według mnie cały problem tkwi w kiepsko wykonanej wiązce (o ile nie jest ori) lub najnormalniej w świecie ze wzmakiem jest coś nie halo.

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie ma takiej opcji, obydwa są identyczne.

Czyli pierwszy Harman był kiepski ;) Ba, dwa pierwsze Harmany, bo były z VW (1J0035456J), dopiero trzeci Harman był z SuperBa... W sumie przez Passata przewinęły mi się 4 Harmany (dwa z VW i dwa z SuperBa). A jeszcze wcześniej dwie Nokie :)

 

U klienta gdzie montowałem DSP wraz z HAES'ami to coś co ,,żyje,, w głośnikach jest jeszcze mniej słyszalne.

W sumie zawsze jakiś mały szum słychać przy największym wyciszeniu-w każdym zestawie-W Dynaudio też był lekki szum.

 

Wojtek, nie myślałeś, żeby przejść na Harmana i HAES'y :?:;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czyli pierwszy Harman był kiepski Ba, dwa pierwsze Harmany, bo były z VW (1J0035456J), dopiero trzeci Harman był z SuperBa... W sumie przez Passata przewinęły mi się 4 Harmany (dwa z VW i dwa z SuperBa). A jeszcze wcześniej dwie Nokie

Zdecydowanie. :ok

Gość któremu montowałem DSP miał do wyboru wersję VW lub Skody. :hyhy

W efekcie końcowym zostawił (można powiedzieć tylko dla etykiety) VW bo szło to do Passata. :hyhy

 

W sumie zawsze jakiś mały szum słychać przy największym wyciszeniu-w każdym zestawie-W Dynaudio też był lekki szum.

Dokładnie, dlatego pisałem że bez wątpienia ,,coś tam żyje,, w głośnikach. :hyhy

 

Wojtek, nie myślałeś, żeby przejść na Harmana i HAES'y

Myślałem, ale co miałem to klientom pomontowałem (ekonomia wzięła górę). :hyhy

Na razie szukam samych HAES'ów. :ok

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, temat stary, fotek brak...jak podlaczyc DSP Nokia do navi MFD??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie, temat stary, fotek brak...jak podlaczyc DSP Nokia do navi MFD??

Doktor google prawdę Ci powie. :hyhy

 

dsp.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wrzucam ponownie schemat dla Gammy

 

6886079500_1464372959.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

przepraszam ze odkopuje temat ale proszę napiszcie mi co to za masa ''ekran dla 14 i 16 podlaczany do wejścia d20'' kostki 26 pin

 

w tym ekranie mam wlasnie kable wpięte w pinie 14 i 16 kostki dsp i jakiś czarny kabel może to masa ale nie wiem gdzie to podlaczyc kabel jest luzny

 

chodzi mi o ostatnia pozycje

 

 

Złącze B

styk

sygnał

kolor przewodu

podłączenie

1

CAN H

pomarańczowy z fioletowym paskiem

radio D13

2

CAN L

pomarańczowy z brązowym paskiem

radio D26

8

Gala

biały z niebieskim paskiem

*

9

K-Line

zielony z żółtym paskiem

*

13

audio FR

żółty w ekranie

radio C5

14

NF+

szary w ekranie

radio D6

15

audio FL

żielony w ekranie

radio C4

16

NF-

niebieski w ekranie

radio D19

17

masa audio

brązowy i ekran dla 13,15

radio C3

23

wyciszenie

szary z białym paskiem

*

24

+12V sterowanie

czerwony z zielonym paskiem

radio C6

-

masa

ekran dla 14 i 16

radio D20

Edytowane przez damiansta86
zdjecie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

mogę liczyc na odp ze strony znawcow tematu???? pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam a ja mam pytanko z innej beczki czy taki wzmacniacz mozna podlaczyc pod niefabryczne radio czy nie bedzie to dzialac?pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności