Skocz do zawartości
Gość miszczofkors

Jaki sportowy tłumik do B3

Rekomendowane odpowiedzi

Gość miszczofkors

Może ktoś już ma i chciałby się podzielic swymi wypocinami na temat doboru tłumika końcowego do passka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mple

dolaczam sie do pytania i prosze tez o porady odnosnie doboru glosnikow :)

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz to Ci sprzedam moje tlumiki. Brzmią jak sportowe. A najchętniej nie sprzedam, tylko zamienię się - najlepiej na nowe oryginalne ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lubisz jak np. w trasie coś Ci dudni przez 500 km ? Ja osobiście bym taki tłumik wyrwał i wyrzucił. Nic to nie daje, a tylko hałasuje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość miszczofkors
Lubisz jak np. w trasie coś Ci dudni przez 500 km ? Ja osobiście bym taki tłumik wyrwał i wyrzucił. Nic to nie daje, a tylko hałasuje :)

Nie zależy mi na osiągach, tylko na fajnym pomruku, a śmigam głownie po mieście :621: i nie śmiecić mi tu :611:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcesz mieć fajny pomruk to kup amerykańskie auto. Atak na poważnie filtr stożkowy też daje "fajny" pomruk. Druga opcja - wywal całkiem tłumiki, efekt murowany :) Wystarczy 10 min. pracy i zero wkładu finansowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tylko na fajnym pomruku

Dodam tylko że porządne tłumiki fajnie mruczą na wolnych i troszkę wyższych obrotach a na wysokich ich wcale nie słychać. Miałem taki efekt z tłumikiem Ulter-a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość miszczofkors
tylko na fajnym pomruku

Dodam tylko że porządne tłumiki fajnie mruczą na wolnych i troszkę wyższych obrotach a na wysokich ich wcale nie słychać. Miałem taki efekt z tłumikiem Ulter-a

Własnie o taki tłumik mi chodzi coś jak ULTER, że w mieście fajnie mruczy, a na trasie jak seria. Kuczlaw a mozesz mi powiedzieć co to był za tłumik- wygląd ew. numer katalogowy bo jest tego troche np. na allegro, i jak to się ma z doborem czy kiedrować sie mocą silnika, czy wszystkie są standartowe :624:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość miszczofkors
wywal całkiem tłumiki, efekt murowany Wystarczy 10 min. pracy i zero wkładu finansowego.

Stempel zapomniałeś dodać ''i porzegnaj sie z dowodem rejestracyjnym''. :629:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miszczofkors, tłumik był uniwersalny i jeździł w corsie chyba taki , niestety do paska B3/B4 ulter dedykowanych nie produkuje ale dobry spawacz bez problemu Ci zamontuje uniwersalny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość MICHAL200

a co sadzicie o KM MALON ? model DKP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Radar_GT

http://www.forum.vw-passat.pl/topics5/b3-20-16v-9a-136km-warto-zobaczyc-vt18364.htm

 

 

Mugena kupilem na allegro za ok. 300zł i jezeli sa tłumiki to brzmi basowo bardzo przyjemnie ale mi to nie pasowalo wiec po kolei wywalalem tłumiki tak ze mialem wony wydech zakonczony mugenem... mi sie podobalo.... nawet na trasach :]

 

 

Co Do głosnikow przod dzwi JBL CS265e tyłJBL GTO 6427 generalnie zadowolony byłem... niestyty musoialem wymatowac bo passacik sie rozbił...;(;(

 

http://www.forum.vw-passat.pl/topics2/passat-troszke-sie-ubil-vt18778.htm

 

jezeli chodzi w wydech ponoc nie pasuje mugen do niemca...ale bardzo ise tym nie przejmowałem.... ma ładnie wygladac i brzmiec.. i tak było

 

http://allegro.pl/item217094414_super_mugen_km_malon_super_basik_smycz_gratis.html

Pozdrawiam CZESC ;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość deviltomek

z tego co kojaze to w pasku ostatni tlumik jest przelotowy (ten tlumiący jest dopiero tuz przed osią taki kwadrat) więc jak go wymienisz na sportowy napewno nie ogluchniesz (tym bardziej ze samochód jest dobrze wygłuszony) ja mam Michael Speeder, (tym ze w innym aucie wiec nie pisze jak sprawdza sie w pasku). Jesli tłumik jest uniwersalny to patrzal bym bardziej na wykonanie i wyglad bo brzmienie będzie porównywalne- tym bardziej ze zostawiasz pozostałe tłumiki orginalne, zwróc jedynie uwagę na średnicę otworu montażowego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiem tak w pasku ostatni tlumik nie jest czyba przelotowy choc nei jestem pewny do konca

a tem km albo kamuaglen czy jakos to tak tam leci to slyszalem w golfei 2 1,8 gx oczywiscie byl poloczony ze strumiennica i na niskich to taki klank mialo az ciary przechodizly jak przeazowal to bayer jesli ktos lubi cos takiego to polecam ten tlumik chociaz do passata b3 wedlug mnei to tylko tlumiki z owalna koncowka;][

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość deviltomek

u mnie w 1,8 jest ostatni przelotowy ( przynajmniej u mnie i u kumpla tak samo) kolega nie napisal jaki ma motor wiec moze wydech tez jest inny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Radar_GT

w moim pasku było 2.0 16V i jak mi odpadla tylko koncówka od ostatniego tłumika to juz była roznica wiec tezjestem mysli ze raczej nie jest przelotowy.... ale nie wiem na 100% wiem tylko ze jak do calego zestwawy urginalnych tłumikow wlaniesz basowy lub mugenik to dziwiek jest ptzyjemny !! :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności