Skocz do zawartości
Gość Piotrek

UKŁAD JEZDNY

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Piotrek

Mam paska b6 kombi i odnosze wrazenie ze juz podczas jazdy z predkoscia ok 50/70 slysze szum dobiegajacy z przedniej oski.Myslalem ze to opony wiec wymienilem wszystkie na nowe bo stare byly mocno zuzyte, wymienilem klocki przy okazji sprawdzajac łożyska i luzy na zawieszeniu wszystko jest ok.Czyzby połoski daja o sobie znak a moze mech.różnicowy :?: moze spotkaliscie sie z podobnym przypadkiem :?: Napiszcie .WIELKIE DZIEKI :!::!::!: :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:!: Pasek B6 to model z roku 2005 - czyli (3C) okrągłe światła tylne

My na forum oznaczamy ten model jako B5 (3BG).

 

:?: Jeśli chodzi o szum to na półośki jeszcze za wcześnie - chyba że przegób jest trafiony, Bardziej podejrzewam łożysko koła lub w skrzyni biegów.

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Piotrek

moj pasek jest z 2001r czyli B5(3GB) z przebiegiem 180000 wiekszosc po autostradach, wiec juz ma troche najechane:sad:.DZIEKI ZA WSZYSTKIE KOMENTAŻE :)

 

by MrWho

Jak juz ustaliliśmy że sprawa sie ma o 3BG przenosze do odpowiedniego działu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To, ze wymieniles opony na nowe jeszcze sprawy nie rozwiazuje. Niektore opony z natury strasznie halasuja. Ja np. po zalozeniu Dunlop SP01 (wczesniej Pirelli P9000) bylem mocno niezadowolony z powodu halasu, ktore te opony z siebie wydawaly. Coz, taka ich natura - przestalo mi to przeszkadzac po tym jak przekonalem sie, jaka trakcje mi zapewniaja :)

 

Postaraj sie opisac nam ten dzwiek. To jest rodzaj szumu, jak opony przy wyzszych predkosciach, czy moze niskie buczenie nasilajace sie wraz z predkoscia? Dzwiek jest zalezny od nawierzchni, predkosci samochodu, RPM?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Piotrek

Jesli chodzi o ten szum to wyglada to tak:jest slyszalny przy malych predkosciach i narasta wraz z przyspieszeniem.Zaobserwowalem rowniez ze nasila sie przy skrecie w prawo. Jesli chodzi o nawierzchnie to jest tak: przy chropowatym asfalcie odglos jest bardziej buczacy a przy gladkim slychac szum.Jeszcze jeden problem przy ruszaniu nastepuje szarpanie (pralka)nie zawsze sie to obiawia ale dosyc czesto przepuszczam ze to docisk lub tarcza i takze slychac prawdopodobnie lozysko wyciskowe sprzegla, przy wcisnietym sprzegle jest wszystko ok jak tylko wycisne zaczyna szumiec dosyc glosno.DLATEGO BARDZO BYM PROSIŁ O POMOC W LOKALIZACJI TEJ USTERKI(wiadomo tak jak to jest mozliwe na necie)WIELKIE DZIEKI :wink:

 

[ Dodano: Sro Gru 14, 2005 01:59 ]

Moje nowe opony to Firestone TZ 200 FS 195/65 R15 H POZDRAWIAM :!:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zaobserwowalem rowniez ze nasila sie przy skrecie w prawo

:?: Jestem ciekaw czy ten słyszalny "szum" był taki sam przy poprzednich oponach? - jeśli nie to znaczy że to opony trochę szumią. Konstrukcja bieżnika ma duży wpływ na odgłos podczas jazdy. Miałem taki przypadek przy oponach "profilowanych" - zmieniłem na Michelin Energy XT2 i jest bez porówania.

problem przy ruszaniu nastepuje szarpanie

:!: To szarpanie podczas puszczania sprzęgła (występuje przy ruszaniu na 1-szym biegu) warto by najpierw sprawdzić tarczę i docisk sprzęgła (nie wiem jak bardzo szarpie)

:!::!::!: ale warto by również podpiąć się pod komputer i sprawdzić ustawienia silnika.

Może to wydać się głupie i niedorzeczne - ale u mnie też to występowało przy 60.000km.

po nowych nastawach (adaptacjach koputera) już tego nie było.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie. moj pasek buczy przy skrecaniu w lewo ale tylko przy przyspieszaniu lub utrzymywaniu predkosci. przy odpuszczeniu gazu wszystko cichnie przy ponownym dodaniu powraca. buczenie=dzwiek jak przy kantowaniu opony. wszystkie polaczenia gumowo-stalowe-ok, zawiechy-ok, opony- nowe. pasek ma 135tys przebiegu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

wczoraj postanowiłem wymienić opony na letnie- ale po wymianie jest masakra...

Opony szumią, a najgorsze jest to że żeby jechać prosto muszę mieć skręconą kierownicę lekko w prawo:| na zimowych nie było tego problemu...

I teraz moje pytanie- czy powodem może być to że- opony letnie które wcześniej były z tyłu poszły na przód- ich wymiar 205/65/15 a z tyłu teraz 195/65/15 ... Nie wiem czy muszą się dotrzeć i problem sam zniknie po 100-200km?? czy może to wina panów z serwisu- bo zimowe koła były zapieczone i żeby je zdjąć walili młotem po oponie( bez skutku- dopiero jazda z popuszczonymi śrubami rozwiązała problem:-/ ) później niby wyczyścili piasty i posmarowali ładnie-jakimś preparatem.. ale to walenie mroziło mi krew...

 

hehh.. nie wiem co z tym robić... bo ten szum... i złe prowadzenie wykańcza mnie nerwowo- zrobiłem dopiero 50km... proszę o rady.

Pozdrawiam!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A!! Zapomniałem dodać do tego opisu że ściąga teraz w lewo- dlatego muszę mieć skręconą kierownicę.. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szersze opony zawsze daje sie na tył i według mnie tu jest problem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co ty masz za "fachowców", ale żeby koła nie mogli zdjąć? Myślę że pomysł z szerszymi oponami z przodu nie jest trafiony, może to być przyczyna ściągania, ale też bardziej prawdopodobne jest że po tych mechanicznych młotów "operacjach" młotem, trzeba ustawić zbieżność i chyba od tego zacznij.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności