Skocz do zawartości
Gość dolorek

Zmiana komputera problem z immobiliserem

Rekomendowane odpowiedzi

Gość dolorek

Mam dwa identyczne paski TDI 1Z. Chciałem zamienić komputery aby coś sprawdzić ale okazało się że tak łatwo nie ma bo immobiliser blokuje komputer "z którym się nie zna". Komputery są identyczne. Wyczytałem że trzeba dostosować immobiliser ale nie znalazłem nigdzie opisu dokładnie jak. Może ktoś pomoże? Kabelek do kompa mam, VAG'a też mam ale nie wiem jak obsługuje się kodowanie, adaptacje ustawień itp. - nie mogę znaleźć nigdzie dobrej instrukcji oprócz opisu kodów błędów. VAG'iem mogę się u siebie podpiąć do silnika(01), immobilisera(25) i ABS'u(03). Nie mogę do tablicy (17), o której gdzieś czytałem że tam się to ustawia ale to chyba nie w B4. Domyślam się że można przełożytć też immobilisery i pewnie to pomoże ale nie chce mi się rozkręcać deski.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po 1- trzeba przelozyc cale komplety: sterownik, puszka stacyjka.

2- nie polaczysz sie z zegarami bo nie maja diagnostyki przez zlacze

3- mozna to dopasaowac

4- ta wiedza nie jest raczej darmowa.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4- ta wiedza nie jest raczej darmowa.

 

 

I tak powinno zostać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dolorek

Skoro to wiedza tajemna niech tak będzie, jak nie znajdę nic w necie przełożę całość. W każdym razie dzięki za rozjaśnienie sytuacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam. mam okazje nabyc komputer z chipem na 110KM od silnika 1Z, komputer ma oznaczenie koncowe BT a moj AK, pozatym sa identyczne. Zapiolem go, przelozylem tez stacyjke ale auto odpala i gasnie czyli jeszcze gdzies go immo blokuje. pytanie co jeszcze musze zrobic?

Edytowane przez adiadrian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Centralka od immobilizera jest za wyłącznikiem świateł, podmień ją na tą z dawcy komputera lub trzeba przeprogramować immo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak to byla wlasnie centralka immo czy jak kto woli sterownik. Teraz jest juz komplet i autko naprawde przyjemnie smiga, cos jak AFN.

Pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest jakas mozliwosc zamontowania komputera z Immo do auta, ktore go nie mialo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej przetargać razem z komputerm wiązkę i puszkę od immo ;)

chyba że immo jest w licznikach. Wtedy pozostaje box z allegro albo ingerencja w program.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie nie ma mozliwosci przetargania, bo dawca jest moje auto i musi jezdzic, sprzedaje sam komputer zrobiony na 110km, ale biorca nie mial immo i nie chce zagadac:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może dokupić immo+kluczyk z innego auta, zakodować i po sprawie. To chyba najtańsza opcja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale co z wiazka?

Jest pociagnieta wiazka na puszke immo, czy trzeba dorabiac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tego nie wiem. Znajac VW to kostki pewnie są w skrzynce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności