Skocz do zawartości
Gość strzeliniasty

kłopot z drzwiami w B4

Rekomendowane odpowiedzi

Gość strzeliniasty

witam:(

jestem tutaj nowy szukalem dlugo jakiegos forum na ktorym znalazbym pomoc i mysle ze dobrze trafilem.

 

mam problem z tylnymi ddrzwiami z prawej strony otoz

 

ostatnio pozyczylem auto bratu bo chcial jechac z dzieckiem do lekarza na jakies tam badania, noi pojechal. brat dla bezpieczenstwa dziecka przelaczyl w zamku tych drzwi twn blokade dziecieca ze nie mozna ich otworzyc od srodka. wszystko fajnie ale jak wrocili zrodzil sie problem. chcac wyciagnac dzieciaka z samochodu pociagnalem za klamke zewnetrzna i tyl;ko poczulem jak urywa sie linka do klamki i kaplica. nie moge drzwi otworzyc ani od zewnatrz ani od srodka,:mad: dzisiaj caly dzien probowalem jakos tapicerke zdjac ale bez skutku. moze ma ktos jakis patent jak to zrobic?? z gory bede wdzieczny za pomoc:confused:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość strzeliniasty

nie no fajnie ale jak zdjac tapicerke z drzwi jesli sa one zamkniete i nie mozna ich wogole otworzyc?? chodzi o drzwi tylne. od srodka sie nie otworzy bo jest wlaczona blokada przy zamku a od zewnatrz tez nie bo zerwala sie llinka. co robic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Krzychu83

Kurde to faktycznie problem nie pomyślałem, może wyciągnąć siedzenia i wtedy spróbować

wykręcić tapicerkę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no stary to masz poważny problem bo trzeba rwać tapicerkę po odkręceniu jak największej ilosci wkretów ale to i tak problemu nie rozwiązuje bo zamknięte drzwi w tym aucie jak i w każdym jakie otwierałem w taki właśnie sposób do prostych nie należy a mogą wystąpić pewne straty i uszkodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w zamku nie ma linki, ja bym sprobował rozwalić klamkę i przez otwór próbować nacisnąć na dźwignie otwierania zamka , kiedyś taki sposób zaproponowałem jednemu koledze z forum ale czy tak zrobił i czy mu sie udało to nie wiem ,może sie ujawni i powie , zawsze łatwiej kupić klamkę niż tapicerkę pod kolor .

Podejrzewam że albo pękła dźwignia na która to naciska klamka lub za lekko na nią naciska lub druga możliwość że w klamce wyleciał taki mały bolczyk , oba takie przypadki miałem w swoim aucie ale nigdy nie dopuszczałem do takiej możliwości zablokowania drzwi

 

tak mi przyszło jeszcze na myśl jeśli nawet rozwali sie tapicerkę drzwi to i tak nic to nie da bo włączona jest blokada drzwi i ciągnąć za cięgno otwierania drzwi od środka nic to nam nie da , do zamka też sie nie dostaniemy bo zamek drzwi jest usytuowany pomiędzy drzwiami a błotnikiem, moim zdaniem pozostaje tylko dostać sie do mechanizmu zamka tylko przez otwór po rozwaleniu klamki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość strzeliniasty

a nie orientuje sie ktos czy dojde jakos do dzyndzla ktory jest przykrecony do blotnika?? moj ojciec w skodzie raz to robil i widzialem ze przez bagaznik dal rde odkrecic bolec na blotniku i drzwi otworzyly sie tyle ze w zamku zostal ten dzyndzel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o tym rygielku w błotniku możesz zapomnieć, raczej napewno go nie odkręcisz od drugiej strony. One są tak mocno dokręcone że problem je odkręcić od przodu bez ich zmordowania. Klamkę nawet jak przetniesz to do dyspozycji dostaniesz tylko jeden otwór - ten bardziej oddalony ale może się tam przez niego dostaniesz aby zagiętym śrubokrętem pchnąć dźwignię zamka. Nie kojarze żeby były tam jakieś linki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego ja mam rozwalone tylne drzwi i klamke - bez problemu mozna je otworzyc jesli nie ma klamki, tam nie ma zadnej linki - jest tylko cyngielek ktory nalezy popchnac do dolu i drzwi sie otwieraja bez problemu, a klamka ma taka koladke w ksztalcie litery u ktora naciska ten cyngielek, najprosciej i najtaniej rozwalic klamke - tak mi sie wydaje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość strzeliniasty

czyli kolego musze rozpierduszyc klamke z zewnatrz?? jak ja nie wiem polamie przetne to wyjdzie z drzwi?? i czy przez otwor po klamce zobacze ten cyngielek??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czyli kolego musze rozpierduszyc klamke z zewnatrz?? jak ja nie wiem polamie przetne to wyjdzie z drzwi?? i czy przez otwor po klamce zobacze ten cyngielek??

 

najpierw poszukaj i kup sobie drugą klamkę używaną (nie nową bo podobno pękają ),na mechanizmie jej będziesz widział co masz zrobić żeby rozwalić starą klamkę ( uderzyć, rozwiercić)

 

klamka przykręcana jest na jeden wkręt ale do niego teraz sie nie dostaniesz,jeśli uda sie rozwalić klamkę to poprzez otwór będziesz miał jak na doni widok zapadki która to otwiera zamek, ale musisz działać ostrożnie żeby nie porysować drzwi ,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja przeciąłbym klamkę chociażby brzeszczotem i wtedy jedna część klamki odpada, niestety ta bardziej oddalona od krawędzi drzwi. Do tego bliższego otworu się nie dostaniesz bo tam klamka jest przykręcona od boku drzwi a taj już nie masz dojścia. Myśle że to powinno wystarczyć do otworzenia bez większych szkód. Najlepiej odkręć klamkę z drugiej strony i masz jak na dłoni co trzeba nacisnąć aby otworzyć.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość strzeliniasty

witam

 

 

 

pierwsze zdjecie: w ktorym miejscu mam ciac, wiercic, łamac (1 czy 2)

 

zaraz dolacze drugie

 

drugie zdjecie: czy dobrze zaznaczylem?? to ten cyngiel otweira drzwi ??

 

 

//edytuj posty a nie klep jednego pod drugim. artmin

passat1.JPG

passat2.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj!!!

Każdy radzi ale nie stoi przed problemem uszkodzenia własnego samochodu;

Ja kilkakrotnie stałem przed zatrzaśniętymi drzwiami w moim pasku, często z głupoty, i potem musiałem korzystać z usług magików, którzy w pięć minut otwierali takie drzwi;

Słuchaj najpierw jeśli masz możliwość zorientuj się czy w Twojej okolicy nie ma jakiegoś speca od zamków samochodowych, który nie będzie Ci wiercił łamał i narażał Ciebie na z niszczenie tego cacka; gwarantuje Ci że koszty jeśli da się oczywiście to zrobić na pewno będą mniejsze niż naprawa uszkodzeń wyrządzonych przez Ciebie;

Jeśli takiego speca nie ma to najpierw zorientuj się jak ten zamek z tyłu a właściwie wkładka jest zbudowana gdzie musisz nacisnąć żeby otworzyć zamek, delikatnie rozbierz zamek z drugiej strony i zobacz jak działa wkładka (nie jestem do końca pewien musiałbym rozebrać wkładkę i zobaczyć jak blokada wpływa na działanie całego zamka; czy po dostaniu się do zapadki uda mi się odblokować cały zamek;

zwróć też uwagę na to czy nie ma możliwości dostania się przez szybę do tego zamka i do zapadki otwierającej (kiedyś na forum już to było)

poza tym zastanów się czy nie lepszym i mniej kosztowniejszym od zepsucia całego zamka jest odkręcenie tych wkrętów z tyłu które się da i reszty powycinania i potem ładnie zrobienie tego; mój teść w ten sposób otwierał zablokowane drzwi i jak jest to dobrze zrobione to nic nie widać było

Tak więc zastanów się dobrze zanim narazisz się na koszty

 

Pozdr,

 

drugie zdjecie: czy dobrze zaznaczylem?? to ten cyngiel otweira drzwi ??

tak ten cyngiel naciska na taką łapkę we wkładce powodując jej odblokowanie i otwiera drzwi

 

Pozdr,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja bym się upierał że najmniej inwazyjnym sposobem jest cięcie klamki którą potem wyrzucamy a reszta samochodu jest nie tknięta, zamka w ten sposón nijak nie uszkodzi. Ja ciąłbym pomiędzy 1 a 2 ale bliżej 1 :). Po przecięciu część nr 2 powinna łatwo wyjść. Robiąc to z głową nawet nie draśniesz lakieru. Zaznaczam że nigdy tego nie robiłem bo nie miałem potrzeby i nie wiem czy przez ten otworek dostaniesz się do cyngla ale tak właśnie bym zrobił na Twoim miejscu. Co do fachowców od otwierania drzwi to oni otwieraja je od środka za pomocą specjalnych łap, tu niestety od środka ich nie otworzysz, jedynym wyjściem jest naciśnięcie cyngla na zamku a on znajduje się wewnątrz drzwi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cięcie klamki w żadnym miejscu nie jest dobre i nic nie da bo ona jest przymocowana śrubą przy krawędzi drzwi; jeśli zdecydowałeś się na zniszczenie klamki to musisz ją tak nawiercić żeby się rozpadła przyjrzyj się jej dobrze na zdjęciu zaznaczyłem Ci mniej więcej gdzie

 

thum_985248919e3188db0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość strzeliniasty

a sa jakies zaklady ktore sie tym zajmuja?? szczerze ja sam nie wiem jak sie za to zabrac moze wiec poszukam jakiegos zakladu ktory sie tym zajmuje. wedlug was firma montujaca centralne zamki powinna dac sobie z tym rade czy ktos inny??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trudno powiedzieć zapytaj

ewentualnie jeśli będziesz w pobliżu Gdańska podjeżdżaj ;)

postaram Ci pomóc

 

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość strzeliniasty

dzieki ziomla ale do gdanska mam jakies 500km ;p hehe jednak dziekuje za pomoc. jutro przejade sie do goscia ktory naprawia stacyjiki i zamki w drzwiach spytam sie co mi szkodzi. musze to naprawic bo nie potrzebuje 3drzwiowego sedana ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam sąsiada. Nie rozbierałem tego nigdy więc za dużo w tym temaci Ci nie pomogę. Ale co Ci moge doradzić, jesteś ze Strzelina to podjeć do Grześka Ś. za mleczarne, zapytaj to nic nie kosztuje, a może zrobi to za kilka baksów $ i kłopot z głowy, albo do Górca do elektromechaników, myśle, że "kudłaty" jak nie będzie chciał tego zrobić, a to raczej pewne to przynajmniej podpowie. A chłop się już tego na rozbierał w życu. Pozdrawiam i powodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności