Skocz do zawartości
Gość Buger

Problemy z przegrzewaniem hamulców

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Buger

Witam

 

Jestem szczęśliwym posiadaczem Passata Kombi 1,9 TDI 130KM i mam taki mały problem. Ponad rok temu wymieniałem tarcze i klocki hamulcowe, kupiłem tarcze nacinane ATE i standardowe klocki też firmy ATE (zresztą jak się okazało podczas wymiany na zaciskach też mam logo firmy ATE). Jakieś dwa miesiące temu ponownie zmieniałem klocki na nowe ponieważ poprzednie się skończyły. Oczywiście również firmy ATE. Po dotarciu klocków zacząłem normalnie jeździć. Powiem szczerze że hamulce się dosyć konkretnie grzeją, do tego stopnia że normalne hamowanie jest dość trudne. Tarcze nie są tak mocno zużyte, przecież dopiero zmieniłem jeden komplet klocków.

 

Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam

BUGER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Powiem szczerze że hamulce się dosyć konkretnie grzeją

 

Wygląda to na zapieczone zaciski.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Mad_Mac

Chyba tydzien temu pisalem o tym samym problemie. Chyba czeka nas wizyta w warsztacie.:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Buger
Wygląda to na zapieczone zaciski.

 

Jeżeli dobrze rozumiem to chodzi o śruby na których zacisk ustawia się względem tarczy. Sprawdzałem i ładnie na nich pracuje więc to na pewno nie jest to.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeżeli dobrze rozumiem to chodzi o śruby na których zacisk ustawia się względem tarczy. Sprawdzałem i ładnie na nich pracuje więc to na pewno nie jest to.

 

Ja się dołączę do tematu odnośnie hamulców. U mnie gdy jadę popiskuje przednie lewe koło. Gdy lekko nacisnę hamulec (nawet nie hamując) ucicha na jakiś czas i za chwilę to samo. Co to może być? Nie wiem gdzie mam szukać?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Buger

Jeden koleś polecił mi zamontowanie nowych tarcz, polecił mi nawiercane firmy Zimmermann, powinny dużo lepiej odprowadzać ciepło. Czy ktoś ma jakieś doświadczenia co do sprzętu tej firmy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Mad_Mac
Jeden koleś polecił mi zamontowanie nowych tarcz, polecił mi nawiercane firmy Zimmermann, powinny dużo lepiej odprowadzać ciepło. Czy ktoś ma jakieś doświadczenia co do sprzętu tej firmy?

 

Z tego co zrozumialem to przedstawiles kolesiowi problem ze klocki ociraja o tarcze a on polecil ci tarcze ktore lepiej sie chlodza zamiast wizyty u mechanika bo ewidentnie z twoimi hamulcami jest cos nie tak. IDIOTA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Buger prosty sposób na sprawdzenie czy tłoczki ci odbijają. Nagrzej hamulce przy normalnej jeździe, jedź do garażu i podnieś koło które ci się nagrzewa na lewarku i kręć. Jak klocek trze o tarcze to nie odbijają ci tłoczki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Buger

Powiem tak, przy normalnej jeździe tarcze raczej się nie grzeją, zależy co kto nazywa normalną jazdą bo jak moja żona jeździ to komp pokazuje średnie spalanie rzędu 7 l/100km a u mnie 10.

 

Zrobiłem troszkę inny test, tzn jak się porządnie rozgrzały hamulce to się zatrzymałem w miejscu gdzie auto zawsze delikatnie się stacza (gołym okiem nie widać skosu) i ... staczał się.

 

Co do "KOLESIA IDIOTY" to on chyba troszkę inaczej zrozumiał to co miałem do przekazania, standardowa jazda mojej żony nie powoduje przegrzewania tarcz i klocków, tylko dopiero jak ja nim jadę ostrzej to wtedy temperatura bardzo negatywnie wpływa na długość hamowania. Przy pierwszym komplecie klocków nie było problemu, przy drugim się pojawił. "KOLEŚ IDIOTA" zaproponował wymianę tarcz bo może te nie są odpowiednie do mojej techniki jazdy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A plyn wymieniles ?? :) przynajmniej rok temu wymieniałeś ?? Jak lubisz szybciej jeździć (zreszto 10L na 100km mówi mi że jeździsz dynamicznie) i chcesz miec sprawne hamulce w każdych warunkach to wymień płyn na Motul RBF600 ... bedziesz hamował nawet jak klocki bedą się gotowały i bedzie Ci dymic po zatrzymaniu się na światłach ... wiem z autopsji. Wcześniej przy zwykłym plynie i tym samym zestawie miałem to samo co Ty, po kilku hamowaniach w mieście nie miałem hamulców.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Buger

Marios czy mógłbyś podać mi dokładne symbole tego zestawu "Zimmermann Sport, Ferodo DS, Motul RBF600"

 

170KM i 350Nm to niezły wynik, rozumiem że to z tych 131 fabrycznych. Możesz sprecyzować jak to wypada w praktyce czyli co trzeba zrobić no i za ile.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najpierw trzeba zrobic hamulce a pozniej u dobrego tunera modyfikacje programu ECU (koszt około 1400PLN)

 

Zimmerman Sport

-tarcze 288mm to numer 100.1216.50 (przy AVF i AWX na programie te tarcze wystarcza)

-tarcze 312mm to numer 100.1242.50 (wymieniłem jarzma i wstawiłem wieksze tarcze bo niedlugo bede celowal na 200KM)

 

Ferodo DS

-klocki do tarczy (288mm i 312mm są takie same) numer FDS1323

 

Płyn hamulcowy Motul

-Motul RBF600 (jest to DOT4 z temperaturą wrzenia 312 stopni) około 40zł za 0.5L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja się dołączę do tematu odnośnie hamulców. U mnie gdy jadę popiskuje przednie lewe koło. Gdy lekko nacisnę hamulec (nawet nie hamując) ucicha na jakiś czas i za chwilę to samo. Co to może być? Nie wiem gdzie mam szukać?

Pozdrawiam

Podniosłem samochód i koło kręciło się z lekkim oporem. Gdy zdjąłem koło niczego nie zauważyłem niepokojącego poza tym, że po zdjęciu koła tarcza hamulcowa nie jest do niczego przykręcona (po zdjęciu koła jest luźna i można ją obrócić względem piasty - nie wiem czy tak ma być)

Nadal nie wiem czemu w czasie jazdy soś popiskuje a po wciśnięciu hamulca delikatnie - ustaje). Co to może być? i czy tarcza jest luźna po zdjęciu koła czy powinna być przykręcona?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak jest montowana tarcza, jak przykrecasz koło to jest razem z felgą przykrecana do piasty - wszystko ok

 

a popiskiwać Ci może z róznych powodów: krzywe tarcze, zapieczone tłoczki w zaciskach, przygieta osłona tarczy ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Buger

Przyczyną popiskujących klocków może też być to z czego jest zrobiony. Niektóre (często tanie) klocki po prostu piszczą. Przyczyną też mogą być duże ranty na obwodzie tarczy.

 

Kiedyś miałem problem z piszczącymi klockami i znajomy polecił mi oszlifować ranty klocków dookoła, problem ustał ale tylko do czasu jak klocek częściowo się nie zużył.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ale kolega nie opisuje sytuacji podczas hamowania tylko podczas jazdy ... jak nie dotyka hamulca to mu piszczą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no ale kolega nie opisuje sytuacji podczas hamowania tylko podczas jazdy ... jak nie dotyka hamulca to mu piszczą

Bardziej to jest jakby ocieranie o coś niż piszczenie hamulców. Bardziej metaliczny dźwięk. Wydaje mi się, że nic nie ociera o tarczę (nie ma śladu i nie przegrzewają się hamulce). Co to za osłona, o której pisze kolega wyżej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy u Ciebie jest taka oslona ale u mnie po zdjeciu kola, za tarczą jest osłona z blachy i kilka razy po wymianie klocków albo jak było coś robione przy zawieszeniu ta osłona lekko dotykała tarczy lub cos sie dostało pomiedzy tą osłonę a tarcze to bylo slychac metaliczny dzwiek szorowania podczas jazdy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

casoni u mnie na to piszczenie dokładnie identyczne, poszukaj zakładałem już taki temat na forum, pomogła po prostu wymiana klocków na nowe, od tamtej pory zapomniałem już że kiedyś coś piszczało. Wstawiłem klocki ATE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
casoni u mnie na to piszczenie dokładnie identyczne, poszukaj zakładałem już taki temat na forum, pomogła po prostu wymiana klocków na nowe, od tamtej pory zapomniałem już że kiedyś coś piszczało. Wstawiłem klocki ATE.

 

Nie wiem jakiej firmy mam klocki, ale są w bardzo dobrym stanie, ale jeśli nic nie znajdę to pewnie wymienię klocki, bo to piszczenie jest trochę denerwujące

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności