Skocz do zawartości
Gość aikonnn4e

Padło chyba łożysko sprzęgła POMÓŻCIE

Rekomendowane odpowiedzi

Gość aikonnn4e

Witam jakis czas temu wymieniłem sprzęgło na nowe. Teraz podczas jazdy wydaje się głoś jakby łożysko huczajo. Jak stoję i spuszcze auto na luz coś chrobocze, w momencie wciśniecia sprzegła jest cisza co to może być. Może mechanik spieprzył. Jak byłem u niego powiedział że to niby skrzynia. Olej w skrzyni wymieniłem był czyściutki nawet mechanik powiedział że nie ma sensu wymieniać . POMÓŻCIE PROSZĘ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to że nie jest to łożysko oporowe sprzęgła.

Jak jest z nim coś nie tak to przy wciśniętym sprzęgle wydaje różne odgłosy-piski, chrobotanie. Może łożysko wałka sprzęgłowego. Wciskając pedał odcinasz przeniesienie napędu na skrzynię i wtedy jest cisza.

Chyba że zostało źle założone-nie wiem jak to wygląda w Passacie. Czasami jest blokowane na trzpieniach, albo spinkami mogło spaść i wtedy też może się telepać, po dociśnięciu wskakuje w swoje miejsce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak stoję i spuszcze auto na luz coś chrobocze, w momencie wciśniecia sprzegła jest cisza co to może być

 

To są łożyska / łożysko w skrzyni biegów. Jeśli padnięte jest łożysko oporowe sprzęgła to słychać je jak wciśniesz pedał sprzęgła, a nie na postoju, na luzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość aikonnn4e

idzie smigac na tym ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jeździłem z tym jakiś rok z czego 4 razy Polska-Anglia-Polska, ale jest to bardzo denerwujący odgłos, nasilający się z biegiem czasu. Po wymianie skrzynki ( 500 zeta) cichutko i przyjemnie. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. To mój pierwszy post. Mam podobny problem. Tylko u mnie się rozwinął. Kupiłem auto od kolegi. Poinformował mnie że czasem na biegu jałowym, gdy puszczę sprzęgło (pedał) usłyszę jak auto głośno ''harcze''. Wtedy mam jeszcze raz wcisnąć sprzęgło i dźwięk ustanie. Obwinił za to łożysko oporowe sprzęgła i że za jakiś czas będę musiał wymienić bo się rozsypie. Dzisiaj podczas jazdy usłyszałem jak coś trzeszczy. Myślałem że deska czy inna pierdoła. Potem wykminiłem że to słychać wyłącznie na biegu i przy dodawaniu gazu. Dźwięk narasta wraz ze wzrostem obrotów. Na biegu jałowym i przy wciśniętym sprzęgle nie słychać go. Przy ruszaniu strasznie głośno trzaska, aż ludzie patrzą. Dwóch mechaników powiedziało że to to łożysko. I mam wymienić bo jak się rozsypie to całe sprzęgło do wymiany. Jutro rozbieram sprzęgło i zobaczymy co to. Napiszę. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności