Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam czy ktos moze mi pomoc gdzie ktos naprawia sterownik ABS do passata B5 w woj. wlkp. lub w okolicach ostrowa wlkp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bład pojawił sie po wymianie przegubu???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po pierwsze sprawdz czy to na pewno sterownik ... sterowniki sa zespolone z pompa abs i ciezko to zepsuc moze poprostu chodzi o czujnik abs ??

przy robieniu przegubu mogl sie czujnik zabrudzic ( dostac pył) mogl sie przestawic lub poprostu uledz zniszczeniu i nalezy go wymienic .

Na początek proponuje podpiac pod kompa i sprawdzic wszystkie czujniki jak wyjdzie ze np prawy jest uszkodzony sprobowac go poprawnie ustawic i przeczyscic jak dalej bedzie blad to kupic ten czujnik koszt okolo 20 - 30 zl sadze ze to pomoze .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie to napewno sterownik juz kilku mechanikow mi potwierdzilo poniewaz swieci sie abs i wykrzyknik w nawiasie i po przekrecenuiu kluczyka pika 3 razy. Po podlaczeniu vaga jak kostka jest wpieta od sterownika ABS to wogole niechce sie polaczyc itp. jak sie odlaczy wtyczke od sterownika normalnie VAG wspolpracuje od czego sie to stalo niewiem gdyz kupilem PASKA ztakim "czyms" i tez myslalem ze czujnik okazalo sie inaczej potrzebuje teraz zregenerowac sterownik lub kupic drugi sterownik wraz z pompa lub bez nr pompy to 8E0614111 A jak by ktos taka mial to jestem zainteresowany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

 

mam identyczny problem z abs czyli swieci sie kontrolka abs i miga czerwona wykrzyknik w nawiasie i te trzy dzwieki vag laczy sie ze wszystki tylko nie moze sie polaczyc z abs czemu nie wiem moze zeczywiscie to ten sterownik ? jesli wymienisz juz sterownik to napisz czy to bylo to . pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem to samo - to sterownik. Wymiana samodzielnie 0 problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bład pojawił sie po wymianie przegubu???

 

 

A znasz rozwiązanie tego problemu z ABS-em po wymianie przegubu.

Problem poruszałem w innym dziale ale nikt nie odpisał.

Wymianiłem przeguby i jak się toczę przy małych prędkościach i hamuję to włącza się ABS.

Co może być przyczyną?????

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli musze kupic sterownik . dzieki za pomoc Artur. pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam u siebie to samo. Nie wiem czy to prawda ale słyszałem, że sterownik zespolony jest z pompą ABS i nie ma możliwości dokupienia samego sterownika. Być może to blef... ? Jak zrobisz u siebie to daj znać co i jak i jak się sytuacja przedstawia cenowo.

Z góry dzięki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeważnie łatwiej dostać sterownik z pompą, ale jedno od drugiego dzieli 6 torx'ow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak na marginesie to na Allegro jest sporo ogłoszeń tych co naprawiają sterowniki ABS - można wymontować i wysłać do naprawy.

Najłatwiej jednak kupić używany lub naprawiany i samemu wymienić:

http://www.passat-b5.ru/index.php?option=com_content&task=view&id=296&Itemid=57

Powyższy link zawiera też opis jak naprawić uszkodzony sterownik ale nie polecam tego robić jak się nie ma doświadczenia ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość drcar

NAPRAWA REGENERACJA STEROWNIK POMPA ABS AUDI A4 A6 A8 BMW E-39 OPEL PEUGEOT ALFA ROMEO IVECO VW PASSAT B5 I INNE MARKI NAPRAWIAM PROFESJONALNIE WYSZUKAJ MÓJ NICK NA ALLEGRO lizek_2007 poczytaj komentarze wyłącznie za naprawę STEROWNIkOW

KONTAKT [email protected] 505-997-925 POZDRAWIAM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich posiadaczy VW. Jeśli ktoś samodzielnie próbował naprawić sterownik, moduł abs i nie wiedział o cienkich drucikach na które trzeba uważać,:zeco to niech spojrzy niżej. Nr. sterownika 8EO614111B

Edytowane przez azyrus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcie modułu po otwarciu górnej pokrywy,(ja użyłem rozgrzanego do czerwoności noża) na środku widoczne dwa druciki srebrnego koloru, które należy zlutować, albo skleić klejem który przewodzi prąd i powinno działać. Szczególną uwagę należy zwrócić na cieniutkie druciki znajdujące się w sąsiedztwie gdyż bardzo łatwo ulec mogą uszkodzeniu. Pozdrawiam wszystkich posiadaczy Pasków :)

DSCF3005.jpg

Edytowane przez azyrus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam gdzieś kiedyś pisałem o swoim przypadku

postanowiłem dokonać naprawy samemu rękoma teścia elektronika..

Bez super delikatnego sprzętu i wprawy niestety się nie uda...

PO " naprawie" udało się przywrócić połączenie ABS z VAG-iem jednak ABS dalej nie działał prawidłowo pokazywało problem z czujnikiem prędkości kola tylnego który niepotrzebnie wymieniłem na nowy ( brak połączenia w sterowniku)

Na allegro znalazłem pompę ze sterownikiem w bardzo dobrej cenie i po zamianie sterownika problem znikł .. dodam ze wymiana wymaga pewnego sprytu przy wyjęciu sterownika z pompy ale można sobie poradzić ...

pozdrawiam serdecznie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nero11/11

Remek, czy ktoś ci pomógł w twoim problemie z abs ja mam to samao

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A znasz rozwiązanie tego problemu z ABS-em po wymianie przegubu.

Problem poruszałem w innym dziale ale nikt nie odpisał.

Wymianiłem przeguby i jak się toczę przy małych prędkościach i hamuję to włącza się ABS.

Co może być przyczyną?????

 

Pozdrawiam

pewnie czujni się przestawił i głupieje ABS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. U mnie przy okazji kończenia się klocków z tyłu wyrzuciło wskaźnik ABS i (!) - początkowo myślałem że może coś z czujnikiami. Jednak po wymianie kompletu tarcze klocki, po poczytaniu forum i z powodu braku możliwośći połączenia się skanera i po kabelku z lapsem namierzyłem gościa z okolic Grodziska Maz. Operacja wyjęcia, naprawy i ponownego podłączenia - wyszła niecała godzinka :-) Teraz jest wszystko ok. Namiary - zapraszam na prv

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś chce sam spróbować naprawić sterownik (moduł) abs to powinien to zobaczyć

[ame]

[/ame]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja ma taki problem vag łączy się z abs'sem. przy odpalaniu załancza sie kontrolka abs i zaraz gaśnie ale przy gwałtownym hamowaniu wydaje mi sie że abs nie działa. wydaje mi się że przy gwałtownym hamowaniu powinna się zaświecić kontrolka abs tu nic takiego się nie dzieje. jak sprawdzić czy działa abs. mam jeszcze eds i to wiem że działa

 

no i przed chwila cos znalazłem o abs

 

Po czym poznać że ABS pracuje?

 

W czasie ostrego hamowania słychać charakterystyczne terkotanie, które czuć również na pedale hamulca. Pedał hamulca "odbija", czyli jest pchany w stronę przeciwną niż ta w którą naciskamy go nogą.

Nie należy bać się ani "odbijania" ani dziwnych odgłosów - wszystko jest w porządku i tak ma być.

 

 

noo i teraz wiem że mi abs działa ale czy kontrolka powinna sie zaświecać abo jakies sygnały powinny być słyszalne??

Edytowane przez kiler1410

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności