Skocz do zawartości
Gość *Andrzej*

odklejająca się podsufitka

Rekomendowane odpowiedzi

Gość *Andrzej*

W maim B3 Sedan zauważyłeb nad przednią szybą odklejający sie materiał z podsufitki.

Zauważyłem to zjawisko po upałach, ale nie znam przyczyny.

Kto zna sposób na zapobieżenie dalszego odklejania się oraz sposób na przyklejenie tego co sie odkleiło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no jak się odkleja to trzeba przykleic :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość *Andrzej*
no jak się odkleja to trzeba przykleic :]

 

To, że trzeba przykleić, rzecz pewna i oczywista.

Pytanie brzmi czym przykleić, by nie było plam i innych śladów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W maim B3 Sedan zauważyłeb nad przednią szybą odklejający sie materiał z podsufitki.

Zauważyłem to zjawisko po upałach, ale nie znam przyczyny.

 

A to ciekawe bo ja zauważyłem wczoraj u siebie (B3, sedan), że ekscesy z odklejaniem nasilają się podczas "mokrej" pogody. Obwisy jakieś się porobiły, materiał - szczególnie wzdłuż całego samochodu nad drzwiami powychodził z plastików.

 

Dziś chciałem jakoś to poupychać lub pokleić doraźnie bo wyglądało to nieciekawie patrzę rano a... tapicerka jak nowa! Jakby od tapicera passat przyjechał. Nic nie robiłem z nią od wczoraj a wszystkie zwisy, odklejenia itp zniknęły same. Oczywiście jak się domyślacie dzisiaj słoneczko praży od rana. Słoneczko działa cuda.

 

No i niestety też nie znam przyczyny (czemu akurat w deszc się wszystko wali a jak sucho wraca do stanu fabrycznego) a chciałbym rozwiązać przyczynę takiego stanu a nie tylko skutki. Kanaliki odprowadzające, przeciakający szyberdach? Pewnie bez zdejmowania tego cholerstwa się nie obejdzie.

 

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość remix

Witam jestem tu pod nickiem remix jestem nowy i mi sie bardzo podoba te forum mi tez sie odkleja podsófitka,i na dodatek posmarowałem ja silikonem gdy chciałem posmarowac plastiki żeby je wygłuczyć.a może wie ktoś jak to zrobić.!!!!!!!!!! :kwasny:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pytanie brzmi z jakiego materiału wykonana jest ta twarda część w kilku przypadkach widziałem że to taki sztywny styropian wtedy trzeba uważać na to czym to się klei klaj typu budapren powypala dziury ale są kleje rozcienczane alkocholem ( takim czymś mój brat kleił całą podsufitkę w poldżersie i wytrzmało to kilka lat do złomowania pojazdu) silikon też nie topi styropianu. ale spodkałem się też z materiałem w stylu sztywny filc i to można kleić czymkolwiek. ważne żeby klej był gęsty żeby niewyszedł na wierzchnią część materiału najlepiej wypróbować to w jakiś mało widocznym miejscu i odczekać kilka minut.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja kleiłem już kilka podsufitek - i to klejem którzy kosztuje chyba ze 3-4 pln - ALE nie wolno za mocno docisnąć materiału bo się nasiąknie klejem i wtedy mamy plamę nie do zdarcia, podsufitka odklejająca się to efekt wilgoci i starej gąbki, którą jest podklejony materiał. Wszystko robimy oczywiście na wyciągniętej podsufitce. No ale o ile jeszcze mamy małe te ubytki, bo jak już tego będzie dużo - tzn na środku itepe to polecam tapicera...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności