Skocz do zawartości
Gość schimano1980

Zawieszenie gwintowane VW Passat MTS Technik

Rekomendowane odpowiedzi

Gość schimano1980

witam

mam do was pytanie mam zamiar kupic zawieszenie gwintowane tej firmy MTS TECHNIK macie jakies spstrzezenia o tej marce i jakosci wykonania, i czy warto wydac 2000tys zł za to zawieszenie

pozdrawiam czekam na jakies opinie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MTS Technik to chyba jest coś innego niż TA-Technix, wiem że pierwsze sprzedaje MAPET, cena sugeruje że są dość dobre na poziomie fk ale jak jest z wytrzymałością to nie wiem i pewnie nie dużo osób powie cokolwiek o tym zawieszeniu, bo jest mało popularne. Być może ze względu na słabą promocję. A sprawdzałeś ceny gwintów KW H&R albo FK, Weiteca itp?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym się nie pchał w taką zawiechę,tak jak ludzie kupowali GT cupline i po kilku miechach narzekali na to,ja mam do sprzedania używkę idealną,jak chcesz to PW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja śmigałem w Golfie na Technixie i złego słowa nie mogę powiedzieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sorki ze tak pozno ale ta technix i mts to co innego moga miec czasem tylko niektore amorki ta sama obudowe a w srodku to zupelnie inna bajka... dodam ze np gwint do golfa 3 ma wyjmowane wklady a jak wyjelismy wklad byl to np w tym przypadku wkład KONI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mpoteralski

ja osobiscie mam w passku ta technix i uwazam ze jak za taka kase to jedt bdb. lekko twardziej od oryginalu, pieknie wybiera dziury no i gleba piekna.. poki co zlego slowa nie powiem na ten gwint

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale nie ma mowy o kompresorach.. bo bez kompresorów ... bo zaduzo nie zdziałasz ;d

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po 1 kompresory po 2 to nie wiem czy jest wszystko po 3 balbym sie na tym 220 km.h zapinac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ukrywam że jea też jestem za gwintem.. ktory ma przetrwać 3 lata na prostych drogach (UK) no i chyba sie skusze na to KLIK TA TECHNIX High-Quality Coilover kit

 

Wydaje mi sie ze na angielskie drogi ... to 3 latka pociągną spokojnie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to co wyslales fajne i tanie jakies opinie ? chyba sie skusze bo mts technik 1500 zl a to wyjdzie 1000 max

 

znalazlem jeszcze cos takiego

http://cgi.ebay.co.uk/High-Quality-Gewindefahrwerk-VW-Passat-3B-3BG-Superb_W0QQitemZ360096673626QQcmdZViewItemQQptZAutoteile_Zubeh%C3%B6r?hash=item360096673626&_trksid=p3286.c0.m14&_trkparms=66%3A4|65%3A16|39%3A1|240%3A1318

 

czym sie roznia od tego co kolega wyzej wyslal?

Edytowane przez krzyniarz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ta technix bedzie twardy raczej z opinii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ta technix bedzie twardy raczej z opinii

 

kit owszem jest w miare twardy, ale gwint w porówaniu do wyrobów z wyższej półki jest miekki. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a nie prawda... sa bardziej komfortowe gwinty chocby weitec czy FK czy KW V2 itd... charakterystyka gwintów jest roznista i zalezy od producenta :)

 

ja mowilem wlasnie o gwincie MTS vs TA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w takim razie to musi zależeć od tego jak skrecony jest ten kw, bo z moich odczuć to na kw było twardziej. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kw a kw roznica ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ogólnie mówiąc im droższy gwint tym twardszy:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie mowie ze to bledne rozumowanie

 

twardosc zalezy od danej marki a nie od tego ze lepszy to twardszy...

 

kw V2 z reg twardosci i jest bardziej miekki niz inne a kosztuje ok 8 tys

 

specyfikacja zawiszenia zalezy od producenta i tyle jeden robi twardsze inny meikkie itd i nie mozna uogulniac ze im lepszy/drozszy tym twardszy...

 

---------- Post added at 11:04 ---------- Previous post was at 11:03 ----------

 

tak w ogole kolejny temat o zawiasach ktos zakalda na optycznym - nie potrafie zrozumiec czmu .. czyzby tylko o optyke chodzilo :)? co ma twardosc do optyki :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odkopię trochę temat, nie będę zakładał nowego.

 

Obawiam się, że muszę przyspieszyć zakup zawieszenia do mojego Passata. Mam przegląd w przyszłym tygodniu, ale czuję i widzę już teraz, że zawieszenie ma dość.

 

Planowałem auto obniżyć. I teraz mam dylemat - jak? czy dać gwint, czy kit obniżający (sprężyny i amortyzatory)? Auto ma stać na 16 calowych felgach. Ma być tak obniżone,że koło nie będzie się chować w nadkole (mam nadzieję, że rozumiecie, o co chodzi). Nie może też być za twarde, bo w lipcu urodzi mi się dziecko, a mój passat jest autem "na codzień". wiem, że gwint, jak jest wyżej, to się szybciej niszczy. Tylko czy ta wysokość, o której piszę, to jest "wyżej"? Może wystarczy tylko ten kit?

 

Drugie pytanie, to jaki gwint wybrać? nie mam zamiaru (czyt. aż tak dużego budżetu) kupować nie wiadomo jak drogiego sprzętu. Myślałem o zakupach u Mapeta, czyli MTS. Więc do wyboru byłby kit MTS, gwint MTS i jeszcze gwint TA Technics. Co lepsze?

 

Proszę o jakiekolwiek porady, bo czuję, że zakupy są już bardzo blisko :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gwint szybciej sie zuzywa jak jest na samej gorze czyli musialbys dac gdzies -30

jak dasz z -50 to spokojnie juz sie jezdzi a gdzies tak mysle o ok 5-6 cm chcesz obnizyc

 

co do tego co wybrac ja zawsze wole gwint bop masz opcje regulacji a kit zakladasz i jak wyjdzie tak masz...

 

jednak najlepiej bys przejechal sie na takim kicie i gwincie i sam ocenil co wolisz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności