Skocz do zawartości
waza1978

Elektryka lusterka wewnętrznego

Rekomendowane odpowiedzi

W passacie B5 3BG mam zwykłe lusterko wewnętrzne.Chciał bym założyć fotochromowe.Interesuje mnie do czego jest wyprowadzona instalacja z lusterka fotoch.I od razu zakładam że nie jest tam bez powodu dlatego mam drugie pytanie.Czy w passatach które nie mają takiego lustra jest seryjnie taka instalacja jesli tak to gdzie jest wyjście w które można się wpiąć.

 

P.S.Proszę o wyrozumiałość,bo póki co zbyt mało wiem o tych autach.:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej poszukaj w schematach. Moim zdaniem do lusterka powinno być doprowadzone tylko zasilanie, bo sama fotokomórka jest wbudowana w lusterko, przynajmniej u mnie tak jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego zwykłe lusterko fotochromowe nie pasuje do zwyklej szyby , jest inne mocowanie.

Potrzena jest szyba pod czujnik deszczu, albo musisz zamienić uchwyty, wyywiercic w starym dziurę na wylot , jest troche roboty i łatwo to popsuc. Wystarcza 3 kable plus , masa i od świateł cofania zeby się rozjasniało przy cofaniu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja sam montowałem lusterko fotochrom do wersji bez lusterk a- wiec lekko służę poradą. Ze starego lusterka po rozwierceniu nitu odpinasz balaszkę, a nastepnei odcinasz kawałek ok 3cm który będziesz musiał zaadaptować do nowego

dsc00509mr9.th.jpg dsc00504ck5.th.jpg dsc00505lq9.th.jpg dsc00507ux1.th.jpg dsc00508ik6.th.jpg

dopasowujemy długosć tak żeby się chowało po nałozeniu osłon dsc00510ov8.th.jpg

teraz wiakz a- potrzebujemy : masę, napięci epo stacyjce (bezpiecznik 5) sygnał wstecznego (żeby rozjaśniać lusterko podczas cofania) dsc00511ka6.th.jpg dsc00512qa1.th.jpg dsc00514jg7.th.jpg

po zamontowaniu testujemy pracę dsc00523su6.th.jpg dsc00524iy2.th.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam pytanko co do tego lusterka - jesli już istnieje taki temat to proszę o przekierowanie.

Mianowicie chodzi mi o to że gdy w nocy jedzie za mną auto w odległości większej niż 80-100m to wszystko jest OK - czy ściemnia jak powinno.

Niestety kiedy ktoś jedzie za mną w odległości do 80m to środkowy zagłówek bardzo skutecznie zasłania fotokomórkę i lusterko się nie ściemnia - czy tylko ja tak mam i czy coś z tym jest nie tak?

Czy po prostu należy wywalić trzeci zagłówek żeby to ustrojstwo zaczęło działać prawidłowo i żebym nie miał białych plam przed oczami jak ktoś za mną jedzie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś mi pomoże? plizzz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy ktoś mi pomoże? plizzz

Niestety wszyscy tak mają. VW jakoś tego nie przewidział i trzeba wyjmować 3-ci zagłówek, jeżeli chcesz, żeby się ściemniało...

Przykre, ale prawdziwe...

:antyvw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szukałem daleko a odpowiedź znalazłem blisko.

Teściu pracuje na komisie i mówił że widział już kilka pasków w których lusterko było obrócone do góry nogami i wtedy zagłówek już nie zasłania fotokomórki.

 

W sumie genialnie proste, pytanie brzmi jak będzie pracować czujnik deszczu po obróceniu - czy może mieć to wpływ na jego pracę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W sumie genialnie proste, pytanie brzmi jak będzie pracować czujnik deszczu po obróceniu - czy może mieć to wpływ na jego pracę?

Czujnik będzie działał poprawnie.

Tylko druga sprawa jest taka, że jak masz lusterko z podświetleniem ambite (czy jak to tam się zwie) to będzie Ci oświetlało podsufitkę.

Lusterko odwrócone do góry nogami, to jakoś mi by nie pasowało ze względów estetycznych. Wolałbym już wyciągnąć 3-ci zagłówek. Ale co kto lubi :vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności