Skocz do zawartości
lukasz123

wymiana czujnika temperatury

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Chcialbym wymienic czujnik temperatury silnika, ten ktory znajduje sie z tylu silnika, ale za cholere nie moge ruszyc tego zabezpieczenia (chodzi mi o ta zawleczke w ksztalcie podkowy). Czy ktos zna jakis sposob na wyciagniecie tej zawleczki bez jej uszkodzenia, spryskalem ja WD 40 i nawet nie drgnie, tak jest zapieczona! Probowalem obkrecic czujnikiem ale tez sie nie rusza. Prosze o pomoc!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja z kolei nie moge wyciagnac wtyczki z samego czujnika. Nie wiem z ktorej strony nacisnac zeby wyszla. W zwiazku z bardzo slabym dostepem nie ma jak tam za bardzo poprobowac, a nie chce tego polamac.

 

Sama zawleczke musisz po prostu rwac podwazajac koncowki na boki. W poprzednim autku (A3 1.6) udalo mi sie ja zdjac i nic sie nie stalo - tyle ze mocno siedzi. A czujnikiem nie obrocisz bo wlasnie ta zawleczka trzyma ja w jednej tylko pozycji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na tej kostce jes taka zapatka musisz ja dociskac w dol (nie podwazac), np. cienkim wkretakiem i jednoczesnie ciagnac za nasowke wtyczki - powinna wyjsc. Ja tez mialem problem z rozlaczeniem wtyczki od czujnika ale sie udalo siedziala mocno.

 

 

Za bardzo nie ma dostepu do tego czujnika, probowalem podwazac te koncowki ale nie udalo sie wyciagnac. Chyba musze kupic nowa zawleczke a ta poprostu rwac na sile.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tę zawleczkę w kształcie "podkowy", po prostu wysuwasz prostopadle do czujnika :eek:

musi wyjść.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem ze sie wysuwa, bo wysuwalem zawleczke taka sama z drugiego czujnika ktory znajduje sie w wezu chlodnicy na smym dole i przy tej zawleczce nie bylo problemu poszlo jak po masle.

Natomiast z ta druga mam problem poniewaz ona jest zakladana od dolu czujnika a sam czujnik usytulowany jest w bardzo trudnym miejscu. Jedynie co mi przychodzi do glowy to wsadzic od spodu wkretak i probowac wyciagnac ja na siel. Ale jak ten plastik peknie i pozniej nie da sie wyciagnac tej zawleczki to bede mial duzy problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jak kupowalem ten czujnik w ASO w Edynburgu to zawleczka byla juz w komplecie - takze nawet jak ja polamie to nie ma bolu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na tej kostce jes taka zapatka musisz ja dociskac w dol (nie podwazac), np. cienkim wkretakiem i jednoczesnie ciagnac za nasowke wtyczki - powinna wyjsc. Ja tez mialem problem z rozlaczeniem wtyczki od czujnika ale sie udalo siedziala mocno.

 

 

Za bardzo nie ma dostepu do tego czujnika, probowalem podwazac te koncowki ale nie udalo sie wyciagnac. Chyba musze kupic nowa zawleczke a ta poprostu rwac na sile.

 

Dociskac w dol - masz na mysli dociskanie tej zapadki do samego czujnika, tak? A ja chyba wlasnie delikatnie ja podwazalem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na kostce połączeniowej do czujnika, masz zawleczke w postaci cienkiego drucika. Naciśnij ten drucik (docisnij do kostki) i powinienes bez problemu już wyjąć wtyczkę. A jesli chodzi o dostęp do zawleczki pod czujnikiem, to czy ktoś pomyślał o tym , żeby odkręcic rurę idącą do przepustnicy? :szok: Przecież jak ją sie zdejmie to jest tyle miejsca, że...... :D Ile to roboty, żeby dwie opaski poluzowac i zdjac rurę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś może mi powiedzieć jak zdjąć już samą zawleczkę zabezpieczającą bezpośrednio czujnik ( nie mówię o kostce bo to pikuś).. ostatnio się z tym męczyłem i za żadne skarby nie potrafię rozgryźć mechanizmu;(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A czy ktoś może mi powiedzieć jak zdjąć już samą zawleczkę zabezpieczającą bezpośrednio czujnik ( nie mówię o kostce bo to pikuś).. ostatnio się z tym męczyłem i za żadne skarby nie potrafię rozgryźć mechanizmu;(

tę zawleczkę w kształcie "podkowy", po prostu wysuwasz prostopadle do czujnika, musi wyjść, a czujnik to już pikuś.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...i taa próbowałem ale może się zapiekło i trzeba trochę z siłą pociągnąć;)

Dzięki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To podważ ją lekko śrubokrętem z jednej strony i wtedy spróbuj wysunąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zdjąłem kostkę elektr. z czujnika i ukazała się jego końcówka podobna do tej na zdjęciu, tylko biała.

http://moto.allegro.pl/item774970439_czujnik_temp_251919501a_d_audi_ford_seat_vw_7_3086.html#gallery

Na razie nie wiem dokładnie jak czujnik wyjąć, nie dopatrzyłem się żadnej zawleczki zabazpieczającej. Boję się też ścisnąć kombinerkami i szarpnąć, bo domyślam się, iż musi

być zabezpieczenie przed samoistnym wypadnięciem.

Edytowane przez mirek-pas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... to ktoś już musiał Ci to wymieniać w samochodzie. PO zdjęciu kostki zobaczysz czujnik i powinieneś mieć wokół coś na wzór podkowy.... (ja właśnie z ta podkową się bujam:/)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz dokładnie obejrzałem i nie stwierdziłem żadnej zawleczki na czujniku. Domyślam się, że jest włożony na wcisk w tą ebonitową [mosiężną]tuleję. Jeśli tak to należałoby kombinerkami szarpnąć, ale czy na pewno ?. Przerwa na myślenie, a może ktoś już wymieniał czujnik w takim samoch. jak mój.

Edytowane przez mirek-pas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musi być zawleczka pierwsze modele B5 miały ją metalowa ale potem zastąpiono plastikową tak wygląda :

032121142.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja właśnie z ta podkową się bujam

tak jak danek pisał włożyć wkrętak albo coś płaskiego

 

oj trochę źle sie zaznaczyło :) .... jak jest " w tą" na foto to tutaj jest ta zawleczka/podkowa i tam podważać:!::!: U mnie jest tak, może w innych do góry sie wyjmuję

 

obrazek2a04c32.jpg

obrazek2a04c31.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może teraz na podstawie fotki ktoś podpowie jak wyjąć czujnik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...ja w swoim wymieniłem. Co do wylewania sie płyny chłodniczego to mi nic sie nie ulałow;)... ale fakt wymieniałem po 12 h od zgaszenia silnika.

Narazie dziwnie zachowuje się auto na nowym czujniku.. albo coś nie tak zrobiłem albo ten nowy (mimo ze kupiony w serwisie oryginal) jest już "walnięty"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności