Skocz do zawartości
Gość stan-rol

Piszczenie podczas skręcania kół

Rekomendowane odpowiedzi

Gość stan-rol

Koledzy jest problem. Kiedy samochód stoi na biegu jałowym i podczas jazdy na wolnych obrotach przy skręcie obojętnie w którą stronę strasznie coś piszczy. Patrzyłem i tan dźwięk jakby wydostaje się z pompy od wspomagania. Prosiłbym o pomoc w tej sprawie. Może ktoś miał podobny problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak jak sam zauważyłeś jeśli podczas skrętu kół słychać taki dziwny dzwięk raczej napewno t oznacza że życie pompa wspomagania dobiega końca. Sprawdz płyn w zbiorniczku może masz gdzieś wyciek na układzie i pompa nie ma smarowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można, a wręcz trzeba też sprawdzić sprzęgło jednokierunkowe na alternatorze.... poluzować napinacz, zdjąć pasek, potem pokrywkę ze sprzęgła i włożyć klucz torxa, chyba T40 ale nie jestem pewien, przytrzymać i spróbować pokręcić, zgodnie ze wskazówkami blokuje, przeciwnie powinno się kręcić, jeśli inaczej tzn. blokuje w obie to wymiana...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość stan-rol

Dzięki za podpowiedź. Dzisiaj sprawdzę ten alternator. Ale co jeszcze może być. Samochód pracuje i delikatnie dodam gazu i skręcę kołami to tak piszczy że to już mnie wkurza. Kolega wsiadł do auta i skręcał kołami i dawał gazu to zauważyłem że pasek podskakuje i gorące jest kółko od pompy wspomagania. Olej jest patrzyłem. WD pryskałem też nic nie dało. Prosiłbym jeszcze o podpowiedzi co może być przyczyną piszczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

masz do wymiany napinacz paska wielorowkowego i nowy pasek wielorowkowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mialem to samo; piszczalo, zgrzytalo i szlag mnie trafial. po przesortowaniu forum wymienilem sprzegielko alternatora i wszystko ucichlo! na 99% sprzegielko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Postaram się wytłumaczyć o co chodzi z tym sprzęgiełkiem. Jak kolega wcześniej pisal, sprzęgielko na kole pasowym alternatora powinno kręcić wirnikiem tylko jedną strone. Jeżli sprzęgiełko jest zacięte to przeważnie kolo pasowe ma "bicie" i pasek podskakuje. W passacie 1,9 tdi 115KM jest dość spora odleglosc od kola pasowego alternatora do pompy wspomagania, wskutek czego podskakujący pasek piszczy na kole pasowym pompy wspomagania przy skręcie. U mnie to nawet aż stawalo kolo od pompy. Piszczenie nasila się po włączeniu klimy i np. światel, bo wtedy silnik pracujący na wolnych obrotach jest bardziej obciążony i ma tendencje do większych wibracji. Nie dajcie się namowic na zalozenie kola pasowego bez sprzęgielka!!! W gre wchodzi dość spora bezwladność wirnika alternatora i przy zchodzeniu z obrotow mogą być wyczuwalne wibracje silnika. Jeśli chodzi o pompe wspomagania to najlepiej sprawdzić przy zdjętym pasku czy nie ma luzów na łozysku. Jeśli są male luzy "przód-tył" i kierownicą kręci się lekko przy malych obrotach, to powinna jeszcze popracowac. Pozdrawiam i proszę pytać na moj mail bo ja w swoim passacie naprawialem juz chyba wszystko wiec postaram sie pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
masz do wymiany napinacz paska wielorowkowego i nowy pasek wielorowkowy

Potwierdzam. U mnie było to samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość posejdon

Witam

Objawy: piszczenie paska podczas skręcania kol na postoju oraz wibracje paska na odcinku od rolki alternatora do pompy wspomagania.

Rozwiązanie: zakup rolki alternatora wraz ze sprzęgłem jednokierunkowym (130PLN) i wymianka. Samemu można wyciągnąć alternator, problem może być z odkręceniem starej rolki i wkręceniem nowej. Potrzebny klucz specjalny. Najlepiej udać się do mechanika.

Po tej akcji nastała błoga cisza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności