Skocz do zawartości
Don-Damiano

pali bezpiecznik nr 5

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od 3 dni mam taki problem: pali mi bezpiecznik nr 5 -- 5 -- Zespół wskaźników, ogrzewanie siedzenia, urządzenie klimatyzacjne kierownica wielofunkcyjna, opis sie zgadza bo, po pierwsze nie działa wcale panel cimatronika(nawet nie podświetla), po drugie nie działa podgrzewanie foteli, i po trzecie zapala mi sie żółta kontrolka od oleju z jednym piknieciem(stan oleju na bagnecie max), po zmianie bezpiecznika wszystko jest ok, ale niestety nie na długo, bo po pewnym czasie znowu sie zjara. miał ktoś podobny problem, a może jakiś patent na ten problem?? pozdrawaim:confused:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro wiesz jakie obwody są zasilane, to nic prostrzego jak je poodłączać i obserwować, po włączeniu którego się przepali ponownie. Najprościej chyba zacząć od nieużywania climatronica. Być może załączenie sprężarki powoduje zwarcie.

Pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ewentualnie jeśli masz podgrzewane fotele, odepnij na tymczas kostki pod nimi i obserwuj zachowanie bezpiecznika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, dzieki za podpowiedzi. staram sie obserwowac co i jak jak na razie cały dzień jest wszytko ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Że tak zapytam, czy autko jest po dzwonku może?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm powiem tak, nie wiem czy to mozna nazawac dzwonem, ale jakies dwa tyg temu mialem delikatna kolizje( lewy przedni naroznik a dokladniej, pekniety zedezak, ułamany uchwytod lapmy razem z mocowaniem do pasa czołowego, pekiniety zbiorniczek spryskiwaczy, ulamany uchwyt od intercolera, przyrysowany błotnik) dodam jeszcze ze autem normalnie jezdzilem po kolizji, aktualnie jest juz zrobione, tez bralem pod uwage tą kolizje ale chyba tu chyba nie ma nic zwiazku z tym ze pali ten bezpiecznik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jak to nic? :637: Przecież po dzwonku może być przetarta instalacja do którejś z lamp, bo np. odpięła się wiązka i huśtała na jakiejś krawędzi (ostrej) części nadwozia. Sprawdź na początek wiązki do lamp, myślę, że od tego powinieneś zacząć poszukiwania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok tak tez zrobię, chociaż co ma wspólnego lampa do bezpiecznika od klimy wskaźników i siedzeń?? do każdej lampy przecież są oddzielne bezpieczniki:confused:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przepatrzylem instalacje i wszystko na moje oko jest ok. jeszcze zapytam znachorów o taką rzecz, czy uszkodzony czujnik abs może byc powodem palenia bezpiecznika nr 5 a co za tym idzie, nie działanie panela climatronika, brak podgrzewania foteli i świecąca pomarańczowa kontrolka oleju.i przy okazji zapytam czy czujnik abs z b5 pasuje do b5 po lifcie.pozdrawiam

 

 

 

zeby nie pisac noiwego posta edytowalem:

wiec tak chyba zlokalizowalem problem, a mianowicie, po naprawie pokolizyjej okazało sie został zamontowany pas czołowy od 2.5 tdi a tam jest wiatrak od klimatyzacji delikatnie niżej zamontowany i mocowanie od waitraka opierało sie delikatnie o koło od spręzarki( co miało sie wytrzec juz sie wytarło i juz nie obciera)

, a powodem palenia bezpiecznika było to iz kabelek własnie od tego wiatraka nie był włożony w prowadnice, majtał sie i oczywisie musiał sie przetrzec o to koło od spręzarki klimy i robił zwarcie, wszystko ladnie polutowalem poizolowalem i jak narazie 2 dzien jest wszystko ok, miejmy nadzieje ze w tym tkwił problem.pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności