Skocz do zawartości
shel82

Zatrzaśnięta tylna klapa - kombi 2001? sposób na otwarcie?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jak w temacie - słychać jak silniczek działa, ale klapy i tak nie można otworzyć, czytałem już kilka postów, ale dalej brak mi pomysłu jak otworzyć tylną klapę?

Z zewnątrz raczej nic nie zrobię od środka też nie wiem jak zacząć rozbierać by ją otworzyć, proszę niech ktoś mi coś podpowie zanim zacznę na chama pruć plastiki i tapicerkę, lub niech poda sposób na otworzenie klapy, z góry dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

naprawde nikt nie mial z tym doczynienia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że bębenek kluczyka masz zapaprany?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurcze musialbys zdjac tapicerke z tylnej klapy wtedy latwo pojdzie ;) tapicerka trzyma sie na 2 srubach ukrytych w tych miejsach gdzie sie rece wsadza do zamykania ;) no i ma sporo zatrzaskow ;) jak juz nie bedizesz mial tylnej tapicerki to pociagniesz za linke i sie otworzy ;) a jak klikasz pilotem na otwarcie klapy albo z wnetrza to tez nic ? jak nie to trzeba rozbierac :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tapicerka trzyma sie na 2 srubach ukrytych w tych miejsach gdzie sie rece wsadza do zamykania

..pod zaślepkami, jeśli jeszcze Ci nie wypadły... :) plus dwie dodatkowe śruby na połączeniu części dolnej (ciemnej) z górną (jasną). :) Dopiero wtedy szarp za plastik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc tak, bębenek kluczyka mam zablokowany - nawet nie drgnie;

Klikanie na pilocie przy kluczyku, czy też w drzwiach nie daje efektu;

Odkręciłem te dwie śruby znadujące się w miejscu gdzie wkłada się ręce by zamknąć klapę (pod plastikowymi zaślepkami), ale co dalej?

Ta tapicerka, aż trzeszczy i strzela jak ją podwadzam i chcę zdjąć czy może jeszcze gdzieś się trzyma?

Czy te zatrzaski są w miejscu łączenia części wyłożonej materiałem z palstikem klapy?

Od którego miejsca najlepiej zacząć otwierać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli wykręciłeś wszystkie śruby (te dwie małe też), to szarp za pochwyty, siedzi ciężko, a skrzypi dlatego, że metalowe spinki trą o otwory montażowe w metalowej części klapy. Szarp, ale z wyczuciem, tutaj musisz użyć siły, ale rozsądnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McKuch

A wiec- tapicerka bedzie trzeszczec bo zatrzaski trzymaja mocno, odkrec jeszcze dwa wkrety na laczeniu dolnej tapicerki z ta gorna (przy szybie),zatrzaskow jest do 12-tu, cztery na dole tuz pod tapicerka, po dwa z bokow tuz pod tapicerka oraz cztery na gorze, tak ok 20, 30 mm nad laczeniem plastiku z zamszem, alcantara- nie wiem co to jest. Zacznij oczywiscie od dolu.Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nom, to się nagimnastykowałem, ale zrobione, a co ciekawsze jak już rozebrałem to się okazało, że wcale nie trzeba rozbierać by otworzyć klapę, ale zobaczcie mój tutorial ;) :

thum_1764548749b763355f.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nom, to się nagimnastykowałem, ale zrobione, a co ciekawsze jak już rozebrałem to się okazało, że wcale nie trzeba rozbierać by otworzyć klapę, ale zobaczcie mój tutorial ;) :

thum_1764548749b763355f.jpg

Witaj a jest jakiś sposób żeby otworzyć klape bez rozbierania tej tapicerki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witaj a jest jakiś sposób żeby otworzyć klape bez rozbierania tej tapicerki
Wystarczy pociągnąć za górna częsć tapicerki aby wyskoczyła z zatrzasków.Nie należy sie obawiac że się coś urwie bo zatrzaski mocno trzymają.a gdy nam odskoczy tapicerka od góry wsadzamy łapkę do środka i szukamy cięgna aby za nie pociagnąć do góry i otworzyć klapę:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności