Skocz do zawartości
kasfalt

diody zamiast żarówek

Rekomendowane odpowiedzi

witam

chciałem wymienić w swoim pasku wszystkie postojówki na diody

podświetlenie drzwi, oświetlenie wnętrza, tablica rejestracyjna itp

mam do was pytanko

jaki to ma być rodzaj diod?? stożkowe czy jakies tam jeszcze inne??

jakie są długości tych żarówek rurkowych do oświetlenia wnętrza a jakie do oświetlenia rejestracji

no i na koniec które LED-y z allegro byście polecili??

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kasfalt-więc tak.Ja ostatnio wymieniałem całe oświetlenie w moim B5 kombi.Do oświetlenia lampki z przodu dajesz jedna rurkową z 6-cioma diodami 39 lub 42 mm plus dwie diodowe bezcokołówki.Do lampek przy tylnych drzwiach po jednej rurkowej 39 lub 42 mm(6 diód).Do podświetlenia spodu drzwi 4 razy po jednej bezcokołowej diodzie,no i jeżeli masz kombi to rurkowa jak wyżej.Tablica rej.2 razy rurkowa z 6-cioma diodami też 39 lub 42mm.Powodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wielkie dzieki ziomuś:)

mam jeszcze tylko pytanko

ta bezcokołowa dioda....jak to wogole wygląda??

ma mieć normalnie zaokrąglony łepek jak zwykła dioda czy o coś innego chodzi??

jak cos to zapodaj link z allegro zebym wiedział czego sie chwytać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ta bezcokołowa dioda....jak to wogole wygląda??

ma mieć normalnie zaokrąglony łepek jak zwykła dioda czy o coś innego chodzi??

jak cos to zapodaj link z allegro zebym wiedział czego sie chwytać

 

wygląda jak żarówka w5w np: TUTAJ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja również dodam, że mam bardzo niemiłe doświadczenia jeśli chodzi o LEDy zamiast żarówek. W moim przypadku chodziło konkretnie o postojówki W5W. Padały po prostu jak muchy, sprzedawca w pewnym momencie się wkurzył i przestał uznawać moje reklamacje.

Działo się tak, że kilka(naście) dni świeciły normalnie, później zaczęły migać dość szybko, śmiesznie to wyglądało, aż po niedługim czasie padły. Najpierw jednak, później druga. Na standardowych żarówkach takiego problemu nie mam... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To ja również dodam, że mam bardzo niemiłe doświadczenia jeśli chodzi o LEDy zamiast żarówek. W moim przypadku chodziło konkretnie o postojówki W5W. Padały po prostu jak muchy, sprzedawca w pewnym momencie się wkurzył i przestał uznawać moje reklamacje.

Działo się tak, że kilka(naście) dni świeciły normalnie, później zaczęły migać dość szybko, śmiesznie to wyglądało, aż po niedługim czasie padły. Najpierw jednak, później druga. Na standardowych żarówkach takiego problemu nie mam... ;)

 

ja około roku mam diodowe w5w z przodu i działają bez zarzutu, natomiast taki problem jak Ty miałem z diodowym podświetleniem tablicy rejestracyjnej (2 komplety po jakimś czasie zaczęły mrugać jak stroboskop) więc zamontowałem standardowe żarówki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja około roku mam diodowe w5w z przodu i działają bez zarzutu

Podaj namiar na sprzedawcę, jeśli możesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Podaj namiar na sprzedawcę, jeśli możesz.

 

kupowałem je w sklepie motoryzacyjnym (komplet 2 szt. 10pln)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kupowałem je w sklepie motoryzacyjnym (komplet 2 szt. 10pln)

Ło fuck! Cena powala!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ło fuck! Cena powala!

 

tylko, że jak kupisz na alledrogo to z przesyłką wyjdzie więcej a po drugie jak będą Ci te diody świrować to będziesz musiał kupić nowy komplet :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodam trzy grosze do tematu oswietlenia diodowego, sam oswietlilem calego paska kombi i jest oki. Moim zdaniem zarowki diodowe z allegro maja zle dobrane ograniczenie pradowe i padaja a poza tym sa robione z najtanszych diod po 20-30 groszy.Pokazaly sie ledy mocy 1W w cenie 6zeta i chyba znowu zmienie podswietlenie.Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość gynsior

Ja nie wiem czy reklama tu jest wskazana, ale nie chodzi o to. Ostatnio gdzies na forum znalazlem fajnego linka do strony z LEDami. Mozna kupic chyba wszystko :) Widac, ze sklep specjalizuje sie tylko w tym temacie i podchodza do tego raczej profesjonalnie. Tam kazdego typu zarowek jest po pare rodzajow. Niektore tansze, niektore zas maja taka cene, ze jak bysmy chcieli cale oswietlenie samochodu wymienic na najlepsze diody, to trzeba by bylo wydac ~250pln :)

 

A oto sam adres:

http://sklep.ledy.pl/index.php

 

Pozdrawiam ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PROBLEM jest w rozmieszczeniu bolcy (bolcow) na cokolach zarowek..sa ASYMETRYCZNE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności