Skocz do zawartości
Gość passat102

Uszkodzony mechanizm elektrycznego podnoszenia szyb

Rekomendowane odpowiedzi

Omijać szerokim łukiem takich pseudo mechaników.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi tylko oto by kolega miał pogląd jak się do tego zabrać, samo wykonanie już zależy od indywidualnych zdolności manualnych i pomysłu każdego z nas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście radze Ci poszukac uzywki z pewnego źródla. linki w tych mechanizmach to wielki badziew. Kiedys kupiłem sama linkę z tym plastikowym kółkiem i wytrzymała jeden sezon. Obecnie załozyłem całą blachę z linką-uzywke i mam spokój.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

naprawiam zerwaną linkę w mechanizmie podnoszenia szyb.

W trakcie rozbierania drzwi musiałem zerwać "gąbkę" uszczelniająca, pomiędzy drzwiami, a srebrną blachą z mechanizmem do szyb. Dodatkowo dolną połowę powyższych połączeń miałem uszczelnione czymś czarnym podobnym do silikonu, które również musiałem zerwać.

 

Czym zastąpić uszkodzone uszczelniania ?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. W moim passacie pewnego dnia szyba kierowcy stanęła w połowie przy opuszczeniu i nie dało rady jej podnieść ani opuścić. Rozebrałem drzwi, okazało się, że piny idące z silniczka do kostki są tak skorodowane, że przy wyciąganiu wtyczki wyrwały się i zostały w środku. Jak wygląda kompatybilność tych silniczków przy różnych wersjach wyposażenia? Bo według ETKI tych silniczków jest kilka rodzajów, czy takie coś do mnie podejdzie? https://sprzedajemy.pl/silniczek-podnoszenia-szyb-passat-b5-zielona-gora-6bea9f-nr4951682 Jeśli nie to po jakich parametrach tego szukać?

Edytowane przez Minax

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam. W moim passacie pewnego dnia szyba kierowcy stanęła w połowie przy opuszczeniu i nie dało rady jej podnieść ani opuścić. Jak wygląda kompatybilność tych silniczków przy różnych wersjach wyposażenia? Bo według ETKI tych silniczków jest kilka rodzajów, czy takie coś do mnie podejdzie? https://sprzedajemy.pl/silniczek-podnoszenia-szyb-passat-b5-zielona-gora-6bea9f-nr4951682 Jeśli nie to po jakich parametrach tego szukać?

 

Witam. Ja bym podjechał do ASO aby mi wytłumaczyli numeracje silniczka i jaki można zastosować, myślę że jak kumaty kolo to powinien sprawę szybko wyjaśnić. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,

naprawiam zerwaną linkę w mechanizmie podnoszenia szyb.

W trakcie rozbierania drzwi musiałem zerwać "gąbkę" uszczelniająca, pomiędzy drzwiami, a srebrną blachą z mechanizmem do szyb. Dodatkowo dolną połowę powyższych połączeń miałem uszczelnione czymś czarnym podobnym do silikonu, które również musiałem zerwać.

 

Czym zastąpić uszkodzone uszczelniania ?

 

Pozdrawiam

 

Żeby nie mieć wody w środku musisz uszczelnić połączenie drzwi - blacha. Najskuteczniejszy jest sznur butylowy a w ostateczności silikon bezoctowy - zastosowanie zwykłego to pewna korozja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności