Skocz do zawartości
smok

wężyk od zaworu DV do kolektora ssącego,1.8 T APU

Rekomendowane odpowiedzi

witam. dziś przy wymianie świec wylukałem że przewód podciśnieniowy idący od zaworu DV do jakiegoś zaworu z trójnikiem pod kolektorem ssącym jest przetarty. zakupiłem 3 metry przewodu chce go wymienić ale zonk przy DV i z drugiej strony są jakieś fabryczne opaski (chyba nie rozbieralne) widziałem kiedyś cuś takiego do zaciskania ich jak są nowe. i moje pytanie czy moge wymienić ten waż i nie zakładać tam opasek, czy jest tam na tyle duże ciśnienie że bez opasek wąż spadnie.

 

Idzmy dalej wpadłem do domu szukam w szukajce i natrafiłem na temat kolegi Doc:

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=26641

 

na zdjęciu węzyk zaznaczony czerwoną strzałką idzie od razu w dół do zaworu Dv(chyba) a u mnie ten wężyk idzie do trójnika pod kolektorem ssącym i dopiero od tego trójnika do Dv i teraz to juz głupi jestem bo sam nie wiem czy coś żle podłączone czy u mnie w APU tak ma być.

 

szukam dalej i jest temat kolegi marcelek (miłem dokładnie takie same objawy jak marcelek napisal) niżej kolega Marek dał fotki (wykorzystam je mam nadzieje że autor nie ma nic przeciwko)

http://img172.imageshack.us/my.php?image=dsc00115ub5.jpg

http://img172.imageshack.us/my.php?image=dsc00135ny8.jpg

 

idąc dalej u mnie wężyk idzie od kolektora ssącego fotka 2 prawy górny róg do tajemniczego zaworu pod ssącym i z tegoż zaworu wychodzi następny wąż idący właśnie do DV.

 

i co jest grane czy tak ma być czy ktoś coś dłubał i po.....ł

 

uufffffff.wystarczy

dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marewel

Zdejcia sa z silnika AEB gdzie wezyk idzie bezposrednio,w APU jest inaczej czyli tak jak u ciebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki kolego.a z tymi opaskami to mam zakładać jakieś czy może byc bez

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marewel

Mozesz cos pozakladac,zawsze bedzie pewniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spoko tylko nie wiem gdzie dorwać takie małe opaski i dostęp(szczególnie pod kolektorem) zaj...y.ale może jakoś dam rade.pozdro i dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kri100v
spoko tylko nie wiem gdzie dorwać takie małe opaski i dostęp(szczególnie pod kolektorem) zaj...y.ale może jakoś dam rade.pozdro i dzięki.

 

Ja uzylem starych, probowalem zalozyc taka skrecana ale jest za duza. Stare rozginalem wkretakiem i zaciskalem szczypcami morse'a (chyba tak sie nazywaja).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności