Skocz do zawartości
Gość grzegorz k

tarcze hamulcowe tył - wymiana

Rekomendowane odpowiedzi

Gość grzegorz k

Cześć! Mam pytanko - chcę wymienić tarcze z tyłu. Wiem już, że tłoczek

należy wkręcić ale nie wiem jak jest z łożyskiem. Czy aby zdjąć tarczę trzeba zdjąć łożysko czy ono zostaje z piastą a tarcza schodzi sama podobnie jak z przodu?

:confused:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łożysko zostaje w tarczy, ja przy wymianie tarcz zafundowałem mu nowe łożyska, koszt niewielki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powierdzam słowa poprzednika, zafunduj nowe, bo nie wiem jakie są szanse wyjęcia starego łożyska...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak sciagnac tylna tarcze ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jak sciagnac tylna tarcze ???

udać się do działu b5 i tam poszukać lub zapytać....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wiem już, że tłoczek

należy wkręcić

jaki tłoczek ? jak sciagnac tylne tarcze ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jak sciagnac tylna tarcze ???

jak w b-5 to nie ten dział ,jak w w b-3,b-4 to odkręcasz nakrętkę centralną

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, a ja mam inne pytanie, ale również dotyczące tarcz tylnych..:)

 

Otóż mam zamiar w przyszłości zmienić zawiechę pod rozstaw śrub 5x100, czyli VRy..

Udało mi się dorwać tylną belkę wraz z tarczami, zaciskami itd.

 

Wiem, że tarcze z tyłu są jednocześnie piastami, oraz każde tarcze z tyłu w każdym 35i są tej samej średnicy, jednak zastanawiam się, czy mogę kupić jedynie same tarcze do tyłu od VRy, do tego nowe łożyska, i zaciski z golfa IV a samą belkę zostawić starą? czy tarcze od VRy podejdą do czopów z normalnego 1,8 PF ??

Będę wdzięczny za pomoc..:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli masz tarcze obecnie to owszem nie ma znaczenia czy dasz tam tarcze z 5 srubami czy 4, nie trzeba calej belki wymieniac.

Jesli masz bebny to z tego co mi sie wydaje sa troszke inne czopy, ale wogole nie jestem tego pewien

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vipergti,da się tak ;) Możesz śmiało tarcze na 5 śrub zakładać ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Otóż mam zamiar w przyszłości zmienić zawiechę pod rozstaw śrub 5x100

Będę miał po taniości przednie heble 5x100 280mm od mojego parcha :P W zestawie oddam przednie zaciski, jarzma, tarcze i przewody. Tarcze lekkao biją ale ja na nich cały czas śmigam. Jakbyś był zainteresowany pisz napewno się dogadamy.

A co do Twojego tematu poczytaj proszę

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=2784&highlight=tarcze+ty%B3

Pozdrawiam Andrzej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jesli masz tarcze obecnie to owszem nie ma znaczenia czy dasz tam tarcze z 5 srubami czy 4, nie trzeba calej belki wymieniac.

Jesli masz bebny to z tego co mi sie wydaje sa troszke inne czopy, ale wogole nie jestem tego pewien

 

Póki co mam bębny w swoim pasku, ale nabyłem belkę tył kompletną tylko że ma rozstaw 4x100, a tarcze są zużyte, kwalifikują się do wymiany, a że mam zamiar przejść na 5x100, ciekaw byłem, czy da radę..:)

 

Vipergti,da się tak Możesz śmiało tarcze na 5 śrub zakładać

 

Dzięki za pomoc, więc zakupię tarcze 5x100 :dobrze

 

Będę miał po taniości przednie heble 5x100 280mm od mojego parcha W zestawie oddam przednie zaciski, jarzma, tarcze i przewody. Tarcze lekkao biją ale ja na nich cały czas śmigam. Jakbyś był zainteresowany pisz napewno się dogadamy.

A co do Twojego tematu poczytaj proszę

http://forum.vw-passat.pl/showthread...t=tarcze+ty%B3

 

W jakiej cenie oddałbyś te heble ale bez tarcz i klocków (bo te mam zamiar kupić nowe)??, czyli same piasty, zaciski z jarzmami i czy te piasty podejdą do mnie?? bo z tego co wiem, to przy VRce trzeba zmieniać również wahacze, a jak jest w twoim przypadku?? czy moje wahacze podejdą P&P??

 

Co do tego tematu co podałeś, to już go czytałem, ale nie znalazłem czy czopy są takie same pod wszystkie tarcze..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności