Skocz do zawartości
Gość Sebaxra

problem z abs po wymianie wahacza

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Sebaxra

Witam

Wiem że podobne tematy pojawiały sie na forum lecz chciałem zapytać bardziej w kierunku mojego przypadku, gdyż nie znajduje roziązania mojego problemu kożystając z wyszukiwarki

Autko to passat B5 1,9 110km tdi 97r sedan

Zaczeło się się po wymianie wahacza górnego w przednim zawieszeniu. W trakcie wymiany problem pojawił się przy wybiciu sfożnia bo był zapieczony. Lecz po kilkudziecięciu uderzeniach wyszedł i wymieniłem go. Następny problem pojawił sie gdy wsiadłem do auta i odpaliłem, po odpaleniu świeci się czujnik ABS po ruszeniu z miejsca po przejechaniu 10m słychać potrójny sygnał i zaczyna migać kontrolka od ręcznego (z wykrzyknikiem), mało tego abs nie działa. :confused:

Przypuszczam że podczas udeżeń przy próbie wybicia sfożnia mógł paść czujnik abs?

czy czujnik abs jest tak wrażliwy na wstrząsy?

 

miesiąc temu w tym kole zmieniałem przegób i po zmianie czasami zaczął stukać abs przy lekkim dohamowaniu ale sporadycznie raz na 20 hamowań (ale to chyba nie ma znaczenia)

 

Gdzie szukać rozwiązania? wiem że najlepiej na vaga podpiąć czy zmienić mu czujnik absu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Czech

A może podczas uderzeń czujnik abs przy piaście się nieco wysunął, wystarczy tylko go dopchnąć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość zajec
A może podczas uderzeń czujnik abs przy piaście się nieco wysunął, wystarczy tylko go dopchnąć

potwierdzam...kiedys po wymianie wachacza również zapalił mi sie abs( i przestał działać) okazało sie ze mechanik poprostu nieświadomie lekko czujnik przestawił , wróciłem do nich , wystarczyło wyregulować odstęp i wszystko wróciło do normy ..pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość berr64

u mnie po wymianie wahacza, od pukania młotkiem w piastę zabrudził się czujnik. Wystarczyło wyjąć, wyczyścić i było OK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Otzi

U mnie po wymianie przegubu było to samo - przy hamowaniu przy prędkości ok 5km/h włączał się ABS, po wyciągnięciu przegubu i oczyszczeniu czujnika wszystko wróciło do normy. Przy wymianie przegubu z drugiej strony problem ten sam. Z lenistwa pomogło dopchnięcie palcem czujnika z kanału. Tyle, że mnie żadne kontrolki się nie świeciły.

 

Pzdr Otzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. To samo tydzień temu pojawiło się u mnie ( po wymianie wahacza) Przy jechaniu około 120km/h po jakimś czasie zapala się kontrolka ABS i mryga czerwony wykrzyknik z trzykrotnym sygnałem dźwiękowym. I tak jak u kolego wyżej, przy hamowywaniu z około 5km/h włącza się ABS :] . Dziś sprawdzę Wasze sposoby i porady na temat tego zjawiska i postaram się opisać rezultaty. Pozdrawiam .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie po wymianie przewodu hamulcowego prawe kolo przód / pękł przewód elastyczny !/

pojawił sie probem swiecenie co jakis czas abs i wykrzynik oraz 3-krotny sygnal dziwekowy. Wymieniłm czujnik gdzyz myslałem ze po wymianie przewodu hamucowego poprostu go jakos uszkodzilem. I po wymianie dzis czujnika dalej bez zmian, resetoałem kompa przez odłczenie klemy + i nic dalej abs czały czas swieci i miga wykrzynik ! jakies rady czy tylko VAG, a moze czujnik który kupiłem był nie sprawny ? Sam juz nie wiem jak spawdzic czujnik opór ? Prosze o pomoc :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jakies rady czy tylko VAG

 

VAG to podstawowa czynność która pozwoli ci zdiagnozować usterkę . ja dziś wymieniałem wahacz dolny prawego przedniego zawieszenia i po wymianie tak jak we wcześniejszych postach kolegów świeciła kontrolka ABS. Po podłączeniu pod VAGa okazało się że czujnik ABS lewego koła , wymontowałem przeczyściłem dokładnie i po problemie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
....okazało się że czujnik ABS lewego koła , wymontowałem przeczyściłem dokładnie i po problemie.

Witam !!

kurnia ja tez wymieniłem wachacze i też zapala mi się czasami kontrolka od abs-u, wyglada na to, że przy wymianie jakiś czujnik sie lekko wysunął ..pytanie moje w którym dokładnie miejscu jest ten czujnik jak do niego najłatwiej bez kanału dojść ...??nie bardzo wiem gdzie on dokladnie jest ..?

dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Sebaxra

rzeczywiście poprawiłem czujnik i wszystko wróciło do normy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności