Skocz do zawartości
scrabit

Naklejki na nadkolach - od którego roku stosowane w B5?

Rekomendowane odpowiedzi

Hej!

 

Mam pytanie. Jeżdżę ostatnio po komisach i szukam Passata B5 przed LF. I mam pytanie nastepującej treści. Oglądając Passaty zauwazyłem że mają przy tylnym nadkolu przy tylnych drzwiach naklejki... Znalazłem kilka VW w niezłym stani...bez tych nalkejek. Czy wszystkie Passaty są w nie wyposażone? Czy tez ktoś bawił sie w malarza? :)

druga rzecz... czym różni się ESP od ASR?

 

z góry dzieki i pozdro

MC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój Pasek np. nie ma naklejek i widziałem kilka...... 96-97 też ich nie miały, pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciocia google Twoim przyjacielem:

 

ASR

 

 

Układ składa się z elementów tradycyjnych układu ABS, specjalnego piktogramu diagnostycznego, połączenia z kalkulatorem silnika i skrzyni biegów, pompy wstępnej. Dzięki czujnikom na kołach kalkulator ocenia poślizg kół. W fazie przyspieszenia pojazdu jeśli jakieś koło (lub kilka kół) ma tendencje do poślizgu, układ za pośrednictwem swojego kalkulatora optymalizuje poślizg opon. Działanie na hamulce odbywa się za pośrednictwem pompy wstępnej i bloku hydraulicznego.

 

 

 

ESP

 

 

System ten zarządza stabilnością pojazdu w każdych okolicznościach. W szczególności kontroluje zachowanie się pojazdu, gdy traci on przyczepność na zakręcie. Pozwala on, w granicach praw fizyki, skorygować błąd nieuwagi kierowcy na zakręcie w sytuacji zerwania przyczepności przy nadmiernej szybkości lub nieodpowiednim hamowaniu. ESP jest przewidziane do stawienia czoła wszystkim tym sytuacjom krytycznym w trakcie prowadzenia pojazdu, zapobiegając tendencjom do zerwania przyczepności już w trakcie pierwszych objawów ściągania pojazdu poprzez oddziaływanie na silnik i hamulce. ESP wypełnia również funkcje ABS, REF, ASR i MSR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a masz samochód od nowości? który rocznik? kolega ma 97 i takie naklejki posiada

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mój Pasek np. nie ma naklejek i widziałem kilka...... 96-97 też ich nie miały, pozdrawiam

Bite w pupcie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam i naklejki sa nawet niepoodklejane, a bity byl tradycyjnie przod.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właśnie do tego dąże... skoro nie ma naklejek to po kiego diabła by je ktoś zrywał?? nowy lakier? bity? fakt że na ten rocznik (99 r.) wygląda dobrze, za dobrze i mam wątpliwości. znalazłem inny z 2000 r i ma zarysowania - dwa głębsze i zastanawiam się czy nie zapłacić więcej za młodszego i oddać go do drobnych poprawek lakierniczych? chyba że znacie inny pomysł na takie zarysowania?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że te naklejki były stosowane od zawsze w B5, a nawet wcześniej, bowiem mój B3 z 91 już je miał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi wam o to zabezpieczenie nadkola, żeby lakier nie złaził od odprysków??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokładnie o to! część passatów ich nie posiada, dlatego chciałem wiedzieć dlaczego?

 

 

swoją drogą mam na oku B5 w kobii z 1,9 tdi 115 km rok 2000 za 25000, powie mi ktoś coś na temat tego samochodu? jak się sprawuje itp?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie naklejka zaczęła się sama odklejać, aż w końcu pomogłem jej w tym a nie był bity bo znam to auto od nowości:) Więc nie jest to regułą że jesli brak naklejki to odrazu bity.Zawsze taką naklejke mozna kupic na Alledrogo;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój miał te naklejki jak go sprowadziłem, ale zeszły bo myje autko Karcherem.

Nie wytrzymały ciśnienia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam te naklejki ,też sie zastanawiałem po co one są :))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tez mam te naklejki ale kurcez juz są troszke ,,nieswieże" i zaczynają szpecić... Dlatego pewnie niedługo znikną :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

naklejki byly stosowane od 1998 roku, albo konca 97...u ojca w jego B5 tez nie było ale na ktoryms przeglądzie sie upomnial i mu nakleili;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A naklejke na zderzak tylni do kombi ktos z Was kupował??

BTW

tez mi jedna zaczyna odłazic na nadkolu i wygląda to brzydko .....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie jeżeli wam chodzi o te naklejki na tylnych błotnikach,to są one dostępne w ASO

sam osobiście kupowałem bo miałem lekko zarysowany błotnik,lakiernik prysnął ,przykleił

i niema znaku że coś było robione.Koszt takiej naklejki to ok.7 zeta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość darkmaro
A naklejke na zderzak tylni do kombi ktos z Was kupował??

ja kupiłem na alledrogo, bo stara się zużyła :):P nie widać różnicy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh a dostałem info od kolesia z VW że te naklejki zawsze znajdują się na każdym modelu passata jak tylko opuści fabryke! odchodzą same po kilu/kilkunastu latach ze...starości :D

ale nie ma opcji żeby ich nie było... jego słowa...

 

Witam raz jeszcze,

 

mam następujące pytanie:

podczas podróży po komisach itp natrafiłem na dwa "dziwne" passaty, rocznik 2000 w kombii.

pierwszy miał przód z passata B5 ale lampy z tyłu z B5 FL (czerwono białe lampy)

drugi miał przód z B5 FL ale tył z B5 przed liftingiem (czaerwone lampy)

 

potrafi mi ktoś to wyjaśnić? pytałem właścicieli ale twierdzą że takie samochody sprowadzili.

 

Czekam na odpowiedzi

 

Pozdrawiam

 

// chyba marecek wystarczająco jasno wytłumaczył: http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=31672 , klepnij jeszcze ze 3 takie same posty to się dowiesz więcej

// poczytaj najpierw: http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=2102 i później zacznij cokolwiek pisać

// kazio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności