Skocz do zawartości
Kimo

Uszkodzony kompresor, błąd 318, wiatrak klimy.

Rekomendowane odpowiedzi

Byłem dzisiaj na nabiciu klimy w Norauto i facet, który się tym zajmował stwierdził uszkodzony kompresor.

Po samo diagnozie występuje błąd 318 i nic poza tym.

Wiatrak od klimy działa tylko podczas samo diagnozy klimatronika.

Klima nie chłodzi, sprężarka w ogóle się nie włącza.

Nawiew i cała reszta jest ok.

Czy wierzyć mu na słowo i szukać już nowego kompresora czy coś jeszcze posprawdzać. Bezpieczniki są ok.

Czy może to być wina przekaźnika?

Pytam bo Pan, który się tym zajmował nie wzbudził mojego zaufania, zresztą jak całe Norauto, w którym byłem pierwszy raz.

Dzięki za pomoc.

 

Ps. szukałem i szukałem, dużo znalazłem, ale może coś jeszcze można sprawdzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znajdz lepiej warsztat ktory zajmuje sie tylko klimatyzacja i niech oni ci to sprawdza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popieram dobry serwis.Tak na poczatek diagnoza fachowca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

błąd 318 informuje cie tylko o tym ze zadzialal zawor upustowy. Jest to tylko informacja a nie kod uszkodzenia. Mialem to samo. Stalem sobie w korku a tu nagle klima wylaczyla sie samoczynnie. Wciskajac dwa przycisku klimatronica wyskoczyl owy blad. Przyczyna zadzialania zaworu byl niedzialajacy wentylator klimy, ktory zalacza sie rownoczesnie z wlaczeniem AUTO na panelu klimy. Dzieki lekturze forum wymienilem szczotki w nierozbieralnym silniku wentylatora (koszt 8 zl) i smiga teraz az milo. Oczywiscie bylem uzupelnic klime i teraz jest wszystko OK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i mój problem się rozwiązał...Byłem u mojego mechanika, wywaliło błąd 318 i podejrzenie padło właśnie na ten zawór. Zawór wymontowany okazało się że jest sprawny i szukamy dalej...okazało się, że gdzieś w była przerwa w elektryce i komputer klimatyzacji nie dostawał sygnału. Teraz śmiga aż miło.

Wniosek a) ufać tylko swoim sprawdzonym mechanikom b)daaaaleko od norauto - okazuje się, że nie sprawdzili prawie NIC - byłem dzisiaj u nich i odzyskałem całą kwotę za przegląd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

318...zadzialanie zawou przelewowego (bezpieczenstwa) klimy i/lub niski poziom czynnika chlodzacego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja mam jeszcze jedno pytanie - czy klima na postoju będzie miała mniejszą wydajność niż podczas jazdy? Logicznie może tak być bo wtedy sprężarka ma większego "kopa"....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to ja tak po cichaczu sie podlacze do tematu. jeszcze 2 dni temu klima smigala az milo, nastepny dzien klimatronik zaczol mrugac i kompresor sie nie wlancza ,zrobilem test klimy wentylator dziala, cala reszta ok.wywalio kody: 318 02 ,000 02 po skasowaniu 444 00 .sciagnolem kleme z aku na 15 min .podlaczylem ponownie i lipa dalej te same bledy wywala.

 

panowie pomocy mam przed soba dluzsza trase 1800km :) i nie chce czuc sie jak kura w piekarniku. heeeeellllppp!!

 

 

ps. wyczytalem na forum ze blad: 318 to za niskie cisnienie w ukladzie albo ze zawor upustowy zadzialal ale cos mi tu jedno z drugim sie gryzie. ?? gdzie wogole szukac tego zaworu ? co teraz trzeba zrobic

jak sprawdzic czy kilma jest do nabicia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic się kolego nie gryzie. Jak zawór upustowy upuści ciśnienie (jak sama nazwa wskazuje) to w układzie pozostanie zbyt mała ilość czynnika aby uruchomić sprężarkę czyli błąd 318.

 

Mógł Ci się np. przetrzeć któryś przewód - nieumiejętne zamocowanie przewodu idącego od sprężarki do skraplacza (chłodnicy przed silnikiem) może spowodować jego przetarcie np. o osłonę silnika - przerabiałem temat, podaję jako jedną z dziesiątek możliwych przyczyn.

 

Generalnie nie pozostaje nic innego jak wizyta w dobrym warsztacie bo sobie można tak gdybać - unikaj takich którzy nabiją układ i stwierdzą że już działa i nie wiedzą co jest przyczyną. Nie warto oszczędzać te kilkadziesiąt zł. i robić u Pana Mietka w szopie bo podobno "dobrze robi" zwłaszcza przed taka trasą ... umawiaj się szybko, bo jeżeli dobry warsztat to terminy będzie miał kosmiczne - nawet 2 tygodniowe!

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

artuj ok w takim razie jaki byl powod ze zawor musial upuscic ciesnienia skoro wentylator pracuje prawidlowo.

 

ps. nie wiem kiedy klima byla ostatnio nabijana autko posiadam rok czasu i wszystko bylo ok, az do teraz :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kermitbull

witam podłączę się pod temat wymieniałem pasek rozrządu i rozłączyłem jakiś zawór od klimy. Po ponownym podłączeniu pokazuje błąd 318 00. Klima niby działa ale jak mam wykasować ten błąd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przytrzymaj sam ECON przez jakieś 3 sek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Otóż wiatrak mam dobry bo go naprawiłem (wymieniłem szczotki).

Załącza mi się on jednak dopiero na drugi bieg jak jest już klima nagrzana.

Nie kręci się po włączeniu na AUTO - a wiem, że powinien.

Gdzie szukać przyczyny, błędów nie wykazuje.

Czy odpowiada za to jakiś przekaźnik lub bezpiecznik.

Moze ktoś miał podobny problem i wie jak to ugryść.

Będę wdzięczny za pomoc.

Pozdrawiam Waldekk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja sie podpinam pod wypowiedz kolegi WALDKA bo mam tak samo prosze o odpowiedz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam taki problem, że nie załącza mi się w ogóle wentylator od klimy (nawet na teście od klimy), ale wszystko chodzi jak należy, nie ma błędów, klima chłodzi i grzeje jak należy, ale chyba ten wentylator powinien się kiedyś załączyć no nie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam!ja mam podobny problem jak Daron, wszystko działa, klima chłodzi tylko wentylator nie działa, wentylator sprawdzałem na krótko i działa, wiec może przyczyna leży w przekaźniku.Wiem że jest jakiś przekaźnik odpowiedzialny za wentylator, który znajduje się pod kierownicą tylko nie wiem który to dokładnie i jak go sprawdzić czy jest spalony??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam!ja mam podobny problem jak Daron, wszystko działa, klima chłodzi tylko wentylator nie działa, wentylator sprawdzałem na krótko i działa, wiec może przyczyna leży w przekaźniku.Wiem że jest jakiś przekaźnik odpowiedzialny za wentylator, który znajduje się pod kierownicą tylko nie wiem który to dokładnie i jak go sprawdzić czy jest spalony??

szczotki wentyla na wykonczeniu rozbierz i wymien i bedzie oki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest podobnie,wentylator nie działa,będe go sprawdzał dzisiaj,ale problem mam inny.KLIMATRONIK wogóle się nie włącza.Czy strzelił jakiś bezpiecznik ?Sam panel klimatronika może też jest na tym bezpieczniku 40A?Czemu nie działa czy jest to przez to ze wentylator nie dzialał?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
bezpiecznik 40 jest od wentylatora w twoim przypadku podłącz VAG i dowiesz sie co nawaliło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak właśnie zamierzam.Czy wyskoczy mi info o klimie jesli jest wylaczona?

 

---------- Post added at 20:16 ---------- Previous post was at 10:56 ----------

 

Juz wszystko wiem.Klimatronik nie dzialal bo bezpiecznik padl,wentylator zrobilem ,wymonotwalem go i wyczyscilem caly w srodku i nasmarowalem-dziala a klima chula nawet na postoju.Pare zlotych w kieszeni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności