Skocz do zawartości
szynszyl_83

pompa wspomagania 1.9TDI 1Z, firma ZF, opinie

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc ;)

 

Zla passa mojego Passata trwa :662:, tym razem walnela pompa wspomagania. Mysle nad zakupem takiej :

 

http://64.233.183.104/search?q=cache:qjFhpCIw3_cJ:www.allegro.pl/item368923351_368923351.html+POMPA+WSPOMAGANIA+VW+GOLF+III+PASSAT+B3+B4+NOWA+(numer+368923351)&hl=pl&ct=clnk&cd=1&gl=pl&client=firefox-a

 

Cena dosyc atrakcyjna 250 zl, niby NOWA zachwala sprzedawca. Jest wiele takich ofert na allegro, wlasnie pompy firmy ZF w tym przedziale cenowym (200-300 pln). Czy moze ktos kupowal taka i jakie wrazenia z eksploatacji, warto kupic, czy lepiej szukac uzywki oryginalnej na szrocie ?

 

Uprzejmie prosze o odpowiedzi :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o firmę ZF to jest to bardzo dobra firma, produkuje zaawansowane skrzynie biegów w ciężarówkach z retarderami i intarderami (hamulce silnikowe) Praktycznie każdy czołowy producent ciężarówek stosuje podzespoły ZF. A jeśli chodzi o tę pompę, myślę że jeśli pasuje model, to bedzie działać, szczególnie jeśli cechuje to ZF i jest to do Passata. Bosch wcale nie robi najlepszych części. Mam nadzieję że pomogłem i bedzie działać. daj znać jak oceniasz po zakupie i jak pracuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc

 

Dzieki za odpowiedz ;) Pompa zakupiona i idzie jutro (wtorek) na montaz do warsztatu. Mam nadzieje, ze bedzie smigac :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przekładnie kierownicze ZF były także montowane fabrycznie w naszych passatach (obok TRW)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie ZF inaczej wyglądała.

Ale napisz., jak się sprawuje układ po zamontowaniu i odpowietrzeniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej,

 

pompa dzisiaj zalozona i jak na razie dziala bez jakis dziwnych objawow, dzwiekow itp, etc, jest okej i mam nadzieje, ze tak bedzie jeszcze przez wiele km :)

 

Plus tej wymiany jeszcze jets taki, ze silnik teraz przyjemnie mruczy, a nie jak wczesniej przy dobitej pompie dzialal glosno jak betoniara (stara bardzo mocno halasowala).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba też zainwesytuję w ZF bo moja umiera....:634:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc,

 

Odgrzewam kotleta, bo polatalem na tej pompie 1500 km. Niestety zasrana sie poci (bardzo sie poci,nie jest to jednak ciekniecie) przy okolicy krocca do ktorego idzie waz gumowy i wspomaganie jakies takie slabe jest (wczesniej zdaje mi sie bylo lepsze, wujka golf3 z 95 roku tez ma jakby lepsze).

 

Teraz mam problem, bo musze podjechac do mechanika ktory to montowal zeby sprawdzil tam wszystko (duzo nie ma tam zbytnio do sprawdzania) i jezeli okaze sie wina pompy to bede musial pewnie sam latac z reklamacja i placic za demontaz i montaz, a jak sprzedawca wykpi sie, ze to wina montazu, to w ogole porazka (moze np. powiedziec, ze ktos ruszal mocno tym kroccem, ktory to jest osadzony na uszczelkach i rozwalil uszczelnienia) :662: ... jednak dobrze jest jak mechanior kupuje czesc, to jak cos jest nie tak to potem poprawia na jego koszt, a tak pewnie kaze mi placic za "poprawki".

 

dam znac co z tego wyszlo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też miałem wcześniej pompe typu ZF ale dawała kiepskie wspomaganie, a później jeszcze gorsze. Poprzedni właściciel nawet zmienił kółko pasowe na tej pompie na mniejsze ale to nic nie dało. Ja osobiście kupiłem na szrocie pompe do Opla Recorda (wygląda identyko jak orginalna od vw) za 60 zł teraz wspomaganie chodzi jednym paluszkiem (pompa ta różni się tylko od vw średnicą na odpływie z pompy vw ma ok 4mm a w tej jest 2 mm, wiertełko załatwia sprawę).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hubiAlan

Ja też mam problem z pompą i mam pytanko czy do silnika 1,8 benz. od opla rekorda też pasuje bez problemu???

 

Walcze już ze wspomaganiem kilka miesięcy.

Nowa pompa za 480 PLN okazała się po 6tyś km złomem

Urzywane mam chyba ze cztery i niedługo się okaże że taniej by mi wyszło gdybym kupił całego passata ze sprawnym wspomaganiem...

 

HELP!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja osobiście kupiłem na szrocie pompe do Opla Recorda (wygląda identyko jak orginalna od vw) za 60 zł teraz wspomaganie chodzi jednym paluszkiem (pompa ta różni się tylko od vw średnicą na odpływie z pompy vw ma ok 4mm a w tej jest 2 mm, wiertełko załatwia sprawę).

 

Uważajcie z takimi przeróbkami, do passata "pasuje" też pompa z większości peugeotów, renówek, oplów itp. Ale różnią się one zaworami nadciśnieniowymi i wydajnością...

 

hubiAlan, szynszyl_83 jak Wam pompy padają jak kaczki to przyczyny szukajcie w konającej maglownicy, a dokładnie w rozdzielaczu ciśnienia na wałku przekładni... wyeksploatowana maglownica obciąża pompę cały czas a powinna tylko przy skręcaniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hubiAlan

Tyle że kolego maglownicę też wymieniłem a ona jest 100% sprawna...

 

Myślę że bedzie trzeba poczekać na szrocie aż jakiś pasio wjedzie na kołach i na gorąco wykręcić pompę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Uważajcie z takimi przeróbkami, do passata "pasuje" też pompa z większości peugeotów, renówek, oplów itp. Ale różnią się one zaworami nadciśnieniowymi i wydajnością...

 

Pompa z opla recorda ( przynajminiej ta którą wykręciłem) jest identyko jak orginał od passata (zapewne ten sam producent).

Tak różni się tym zaworkiem ale można go albo rozwiercić albo zaworak zakladamy ze starej pompy, wszystko jest plug & play, a wydajność jest regulowana przez średnicę koła pasowego. Co prawda zrobiłem dopiero z 4 tyś na niej ale na tą chwilę jest super i to za 60 zł.

Edytowane przez cysiokysio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie mi padłą pompa w pasaciku 2002 rok kupiłem za 270 firmy zf śmiga bez zarzutów w razie kłopotów jest gwarancja na 1 rok tylko te pompki są produkowane w chinach pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich mam taką sprawe

passat 19 tdi 1z 94 przekładnia kierownicza ze wspomaganiem czy kyoś może mi powiedziec jaki mam typ przekładni.Byłem w paru sklepach aby kupic drążek i nigdzie nie wiedzą jaki rodzaj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam pompę także jak chcecie z krótkim osadzeniem

Zdj?cie005.jpg

Zdj?cie006.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam wszystkich mam taką sprawe

passat 19 tdi 1z 94 przekładnia kierownicza ze wspomaganiem czy kyoś może mi powiedziec jaki mam typ przekładni.Byłem w paru sklepach aby kupic drążek i nigdzie nie wiedzą jaki rodzaj

Były montowane dwa typy więc raczej nikt ci nie wywroży jaki masz typ maglownicy. Musisz wejść pod samochód i sam zobaczyć. Montowane są dwa typy ZF i TRW. TRW ma gładką obudowę a na ZF jest charakterystyczna krata.

Ale z tego co mi wiadomo to drążki kierownicze sa takie same. Rożnica w drążkach jest miedzy maglownicą ze wspomaganiem a bez.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie

Wymieniłem pompę od wspomagania bo sie rozsypała zalany płyn wszystko oki

przejechałem 1000 km i zaczyna ginąć wspomaganie po około 10 minutach jazdy po mieście ciężko chodzi kierownica jakby nie było wspomagania. samochód postoi trochę zgaszony i jest dobrze ale znowu na pare minut jazdy. Pompa nie cieknie nigdzie nie ma ubytków płynu

Słyszałem że w przekłądni są jakieś zaworki czy to prawda

prosze o pomoc

 

VW Variant 1,9 TDI AFN automat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zaczyna ginąć wspomaganie po około 10 minutach jazdy

Proponuje naciągnąć pasek i zajrzeć do działu "Passat B5 (3B i 3BG)"...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzienki za podpowiedz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności