Skocz do zawartości
Konrados

Czujnik temperatury cieczy chłodzącej

Rekomendowane odpowiedzi

Tak kolego zrobiłem, jedynie co mi nie pasuje to ta wstająca wskazówka na zupełnie zimnym silniku. Watrość czujnika G2 wynosi 30*C na zimnym silniku gdy temp cieczy wynosi okolo 5*C . Na cieolym silniku wartosci się pokrywaja G2 i G62

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie na zimnym silniku grupa 003 pierwsza pozycja ( 30*C ) nie pokrywa się ze wskazaniem w grupie 007 pozycja czwarta (5*C) przy temperaturze powietrza okolo 3*C. Na ciepłym wskazania sie pokrywają

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy można gzies kupić taką gumkę od czujnika temperatury silnika bo ta sie zużyła ?

https://zapodaj.net/da5e23be5a45f.jpg.html

 

http://allegro.pl/uszczelka-oring-czujnika-temperatury-audi-vw-seat-i5984557482.html

 

taka pomaranczowa pierwszy raz widze, pewnie ktos nie mial zwyklej, w motoryzacyjnym tez ja pewnie dostaniesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
http://allegro.pl/uszczelka-oring-czujnika-temperatury-audi-vw-seat-i5984557482.html

 

taka pomaranczowa pierwszy raz widze, pewnie ktos nie mial zwyklej, w motoryzacyjnym tez ja pewnie dostaniesz

 

niestety oring nie sprawdzi się. A coś ppodobnego nie idzie dobrać. Jakieś porady ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
niestety oring nie sprawdzi się. A coś ppodobnego nie idzie dobrać. Jakieś porady ?
Kupienie najtanaszego czujnik z oringiem, lub kupno uzywki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kupienie najtanaszego czujnik z oringiem, lub kupno uzywki.

 

no niestety kupiłem nowy czujnik ale tam nie ma tej uszczelki, to nie jest oring. trzeba gdzies na szrotach szukać, może być ciężko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ASO - koszt 5zł.

W wielu motoryzacyjnych - koszt 2zł.

 

To pomarańczowe coś to nie jest oryginalna uszczelka. Krótko mówiąc szukasz w sklepach czegoś co nie istnieje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W ASO - koszt 5zł.

W wielu motoryzacyjnych - koszt 2zł.

 

To pomarańczowe coś to nie jest oryginalna uszczelka. Krótko mówiąc szukasz w sklepach czegoś co nie istnieje :)

 

być może ktoś to wczesniej wymienił nie wiem, możesz podpowiedziec jak to sie fachowo nazywa. U mnie w miescie dwa sklepy motorryzacyjne i nie mieli takiego czegos.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdarza się czujnik bez oringu. Też tak kupiłem jeden czujnik i dokupiłem oring osobno. Weź czujnik do sklepu z cz. sam. i tam dopasują oring., jak podpowiadano powyżej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zdarza się czujnik bez oringu. Też tak kupiłem jeden czujnik i dokupiłem oring osobno. Weź czujnik do sklepu z cz. sam. i tam dopasują oring., jak podpowiadano powyżej.

 

u mnie w miasteczku nie mają, szybciej bedzie chyba w ASO przy najbliższej wizycie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czujnik: 059 919 501A lub 078 919 501C

O-ring: N90316802

 

wszystko było opisane w poście nr 15 :halo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki teraz udam sie z numerem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wszystko było opisane w poście nr 15 :halo

 

oring sie zgadza ale ta gumka jest i wchodzi od wewnatrz ? pomarańczowa strona wtyczki oring jest od silnika, zdjęcie poniżej

 

czujnik gumka.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja swój problem z opadaniem wskazówki na zero i naglym powrotem na 90 stopni rozwiazalem. Wymieniłem czujnik w głowicy i skleilem wtyczkę nie wiem czy problemem była wtyczka czy sam czujnik. Czujnik założyłem febiego za 30 zł we wtyczce był ulamany ten zatrzask więc nałożyłem kleju lekko na wtyczkę i docisnalem do czujnika. Od tamtej pory problem nigdy nie wystapil a mechanik uparcie twierdził że to wina zegarów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy w związku z uszkodzonym czujnikiem temp. płynu, moze byc problem z odpalaniem z rana (przy niższych temp.)? zły odczyt=zła dawka paliwa = dymówa przy pierwszym zapalaniu (siwo, błekitno, niebieska)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zauważyłem u siebie jakiś większych zmian w odpaleniu auta przed i po wymianie chodź może ja tego po prostu nie

Widzę. Co do dymiebia na siwo też to zauważyłem przy odpaleniu po nocy ale tylko przez chwilę ale jak jeździ to po co ruszać. Mój passacik jak i pewnie innych też ma kilka mankamentow które mnie denerwują ale zwariowac można szukajac ciągle przyczyny która ciężko znaleźć. Czujnik parę zł kosztuje warto zmienić jak są problemy z dostępem nie jest tak źle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie,

Poruszyłem w innym temacie wątek odnośnie czujnika temp. cieczy chłodzącej: https://forum.vw-passat.pl/threads/150303-Czujnik-temperatury-oleju

W skrócie, wskazówka na blacie ani drgnie. Po wymianie czujnika G62 wszystko wydaje się w porządku. Wskazówka reaguje, pozostaje mi porównanie +\- temp. z wskazaniami na vagu.

Teraz jednak pojawia się drugie pytanie. Czy po zgaszeniu silnika wentylator powinien jeszcze przez chwile po pracować jak to miało miejsce w poprzednim egzemplarzu 1.9TDI czy wyłaczyć się razem z przekręceniem kluczyka? bo tak właśnie jest...

Zastanawia mnie to czy nie jest przypadkiem uwalony jeszcze F18 bo jak czytałem, czasami zdarza się że jeden powoduje problemy drugiego.

Niestety nie mam możliwości podłączenia auta pod komputer i sprawdzenia ewentualnych błędów, a auto ma jutro do przejechania trasę z NL do PL.

Dzięki śliczne za info.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Passacie B5 ten większy wentylator jest napędzany mechanicznie za pomocą paska wielorowkowego poprzez sprzęgło wiskotyczne (które reaguje na temperaturę). Nie masz szans by sam kręcił się po wyłączeniu silnika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

Może ktoś poprawić zdjęcia czujnika?

Zrobiłem dzisiaj około 55 km i wskazówka od temperatury ledwo się podniosła na zegarach, nie wiem czy to wina zegara czy czujnika? gdzie moge znaleść silnik AHH, jaki kupić czujnik i czy to wina czujnika czy może termostat?

 

znalazłem na allegrogo aukcje na której podają że [h=1]059919501A będzie pasował, silnik AHH[/h]

Edytowane przez fanbmw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności