Skocz do zawartości
jww36

napinacz paska wieloklinowego 1.8 20v

Rekomendowane odpowiedzi

witam!mam problem z napinaczem paska wieloklinowego,polega on na tym ze ow napinacz na dole tam gdzie rolka laczy sie ze sprezyna jest odchylony o jakies 2 mm i tnie mi pasek na pol,czy jest mozliwosc naprawy tego czy musze zalozyc nowy napinacz?z gory dzieki za pomoc:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odżałuj te 130 złotych i będziesz miał problem z głowy. Ja ostatnio wymieniłem cały komplet napinaczy, czyli rozrzad, wieloklinowy...itp. okazało się, że napinacz paska wielorowkowego ma wewnątrz pękniętą sprężynę i nie naciągał odpowiednio paska. No i w jeszcze większym szoku byłem, gdy go zdjęto, bo data produkcji pokrywała sie z rocznikiem auta, czyli od nowości nie było to wymieniane. A podobno niemieckie serwisy są takie rzetelne :kwasny:

Rozumiesz do czego zmierzam? A skoro już masz pocięty z lekka pasek, to masz poniżej namiar (oczywiście do modelu ADR) :D

 

- Pasek wielorowkowy (silnik z klimatyzacją): b 06B 260 849 A (oznaczenie: 14, 12x855mm)

- Napinacz paska wielorowkowego:….. 058 109 479 B

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki!Danek75 z tym paskiem to juz historja(mam juz nowy zamontowany)dzisiaj w drodze do warsztatu na wymiane wachacza strzelil mi ten stary no i po ogledzinach okazalo sie ze to wina napinacza ale niestety nie mieli go na skladzie.hmm ciekawi mnie tez cena bo gosciu powiedzial mi 195 za nowke,niewiem skad on to wytrzepal?jeszcze raz dzieki za namiary!:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siemka DANEK75!napinacz naprawiony:D!okazalo sie ze pod sroba ktora laczy napinacz wytarla sie podkladka(plastikowa:660:)dopasowalem ja i gra mozyka napinacz jak nowy!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No w normalnym sklepie może koło 200 kosztowac. Zapomniałem napisać, ze ja kupowałem cześci po cenach hurtowych i to jeszcze z rabatem :D

No a ta podkładka tak sama z siebie się nie wytarła, no nie? Wiec chyba zakup nowego napinacza cię nie ominie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam podepnę sie pod temat szukam napinacza do swojego passata z silnikiem 1.8 20v ADR I czy ten będzie dobry

http://cgi.ebay.co.uk/NEW-A4-A6-1-8-2-0-ALTERNATOR-BELT-TENSIONER-06B-903-133_W0QQitemZ250644247677QQcategoryZ10372QQcmdZViewItemQQ_trksidZp3286.m7QQ_trkparmsZalgo%3DLVI%26itu%3DUCI%26otn%3D3%26po%3DLVI%26ps%3D63%26clkid%3D7309845424634137489

Jego numer to 06B 903 133 jest to dość pilna sprawa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podlaczam sie z pytankiem- czy napinacz paska rozrzady hydrauliczny rozsuwa sie tylko raz czy mozna go zcisnac i wykorzystac ponownie, np w sytuacji gdy wymienilem rozrzad a po 10 tysiacach remontuje silnik, chce zciagnac go i zalozyc ponownie po remoncie by zminimalizowac koszta bo dotychczasowy nie nosi sladow zurzycia, ale szkopol tkwi w tym nieszczesnym napinaczu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam podepnę sie pod temat szukam napinacza do swojego passata z silnikiem 1.8 20v ADR I czy ten będzie dobry

http://cgi.ebay.co.uk/NEW-A4-A6-1-8-...45424634137489

Jego numer to 06B 903 133 jest to dość pilna sprawa

Nie będzie pasował ;) Wg katalogu masz 058 903 133 ;) Ten z linku jest do nowego Audi :P Jak będziesz szukał to w 1.8 ADR i 1.8T APT jest ten sam :)

Edytowane przez Przemek87

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności