Skocz do zawartości
darcie

czy ktos używa takiego emulatora zmieniarki??

Rekomendowane odpowiedzi

witam

zastanawiam sie nad zakupem zmieniarki do swojego paska lecz wpadło mi w necie coś takiego w oko i powiem szczerze ze trochę sie tym podpaliłem:

 

http://www.xcarlink.co.uk/product.php?productid=10&cat=0&page=1

 

 

co o tym sądzicie a może ktos tego uzywa i powie kilka słów na temat sprzetu oraz jakie ma odczucia z użytkowania emulatora???chętnie poczytam każdą sensowną wypowiedz związaną z tematem.

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

było już o tym na forum ale oczwywiście nikomu szukać się nie chce.

 

Ogólnie urządzenie lubi robić problemy a jakość dźwięku pozostawia sobie wiele do życzenia w skrócie mówiąc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może coś takiego ?

VDO CHM 105 MP3 CD SD MP3 WMA Player

 

51u%2BP1YAGxL._SS500_.jpg

 

 

W przeciwieństwie do proponowanego rozwiązania posiada wyświetlacz i wyświetla tagi ID3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
było już o tym na forum ale oczwywiście nikomu szukać się nie chce.

Ogólnie urządzenie lubi robić problemy a jakość dźwięku pozostawia sobie wiele do życzenia w skrócie mówiąc.

 

W skrócie mówiąc, to tylko MP3 do 320 kbs - natomiast na jak na MP3 jakość dzwięku jest wyśmienita.

Dzwięk jest dobrze wysterowany, nie dudni jak w studni. Nie wiem też o jakich problemach piszesz,

nie jest ich więcej niż w przypadku zacinających się płyt w zmieniarkach, przeskakiwaniu na wybojach, etc.

 

Tak, wiem, używam od 4 miesięcy. Gdy dobrałem odpowiedni nośnik danych, ZERO problemów.

Czy Ty chociaż widziałeś to urządzenie na własne oczy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myjk, czyli polecasz zamiast zmieniarki? Warto zainwestować w to? A co miałeś na myśli pisząc o "odpowiednim nośniku danych"? W tym emulatorze trzeba katalogi nazwać CD01, CD02, itd i max do 99 utworów w katalogu? Obsługuje się to z fabrycznego radia jak zmieniarkę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Myjk, czyli polecasz zamiast zmieniarki?

Jeśli nie masz "złotego" ucha, to jak najbardziej. Zwłaszcza biorąc pod uwagę,

że zmieniarka CD 2x droższa jest i posiada więcej elementów które mogą się zaciąć,

wstrząsnąć, etc.

 

Warto zainwestować w to?
Dobra inwestycja to na pewno nie będzie ;)

Chcesz zainwestować, kup ziemię. :]

 

A co miałeś na myśli pisząc o "odpowiednim nośniku danych"?
Tzn że uparłem się na kartę SD o pojemności 4GB - a karty SD "oficjalnie"

zakończyły się na wielkości 2GB. Stąd próbując zamontować przeróżne karty SD

większe niż 2GB, powstawało trochę problemów - zazwyczaj dlatego, że były to produkty

o innej specyfikacji niż SD (np. SDHC, MMC+ etc.). Wtedy xCL zawieszał się,

a w skrajnych sytuacjach wcale nie działał. Ale w końcu trafiłem na odpowiednią

kartę (SD Transcend 4GB) i ładnie działa. W Paskach wystarczy 2GB pamięć,

bo AFAIK może być tylko 6 katalogów.

 

W tym emulatorze trzeba katalogi nazwać CD01, CD02, itd i max do 99 utworów w katalogu? Obsługuje się to z fabrycznego radia jak zmieniarkę?
Dokładnie tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra inwestycja to na pewno nie będzie ;)

Chcesz zainwestować, kup ziemię. :]

 

Taką samą inwestycją było kupno auta :) To skarbonka a nie inwestycja :)

A kawałek ziemi mam, nawet kupca szukam, ale narazie bez efektu.

 

Dzięki za podpowiedź, chyba zdecyduje się na te urządzenie. "Złotego ucha" nie mam, narazie wystarcza mi "kaseta" z kablem i podpiętą mptrójką, a sądzę, że ten emulator nie będzie wcale grał gorzej, a powinien lepiej. Myślę, że SD 2 gb mi wystarczy, a przecież dodatkowo mogę podeprzeć się "patykiem" USB lub kupić 2 karty SD i sobie zmienić. Teraz karty pamięci są tanie jak barszcz.

 

Dzięki raz jeszcze. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Taką samą inwestycją było kupno auta :) To skarbonka a nie inwestycja

No cóż, ale przecież coś od życia trzeba mieć. ;)

 

"Złotego ucha" nie mam, narazie wystarcza mi "kaseta" z kablem i podpiętą mptrójką, a sądzę, że ten emulator nie będzie wcale grał gorzej, a powinien lepiej.
Raczej na pewno będzie grać lepiej. Właśnie zgrałem CD Dire Straits w jakości 192 bit

i porównałem z CD w samochodzie. Nie ma praktycznie różnicy, po za oczywiście górnym pasmem.

Mniej świdruje uszy. :)

 

Myślę, że SD 2 gb mi wystarczy, a przecież dodatkowo mogę podeprzeć się "patykiem" USB lub kupić 2 karty SD i sobie zmienić. Teraz karty pamięci są tanie jak barszcz.
Dokładnie, i łatwiej jest organizować muzykę niż na dużych

- chyba że nie przywiązuje się wagi do albumów, etc.

 

[OT] Ja obecnie nie mam xCarLinka dla Twojego sprzętu (masz 8pin?). Powinny być niebawem

(oclą się może już w tym tygodniu) i będą taniej niż na Alledrogo. Ew. mam jeszcze od ręki DMC,

który ładniej wygląda, jest "uniwersalny" i potrafi przewijać utwory...

Po resztę zapraszam na priv coby giełdy tu nie robić. :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myjk, mam gammę 5, czyli fabryka. I dlatego potrzebuję zmieniarkę lub emulator, żeby nie psuć wyglądu deski.

Napisz mi na PW odnośnie ceny tego xCarLInka i co to jest te DMC, bo nie wiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Myjk, mam gammę 5, czyli fabryka. I dlatego potrzebuję zmieniarkę lub emulator, żeby nie psuć wyglądu deski.

Ja rozumiem, chodziło mi o model radia. :) Czyli się zgadza - wtyczka 8 pin.

 

co to jest te DMC, bo nie wiem.
DMC to urządzenie analogiczne do xCL, tylko inny producent:

 

dmc3.jpg

 

IMHO ładniejsze od xCL :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myjk, nie mogę wysłac do Ciebie PW, nie chce przejść. Albo nie masz ustawionej opcji odbierania PW albo masz pełną skrzynkę (taki mam komunikat).

Czy te DMC działa tak samo jak xCL, czyli czy będzie obsługa z poziomu radia tak jak zmieniarki? Czy tak samo trzeba nagrywać katalogi CD01... po 99 utworów? Różni się tylko wyglądem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Myjk, nie mogę wysłac do Ciebie PW, nie chce przejść. Albo nie masz ustawionej opcji odbierania PW albo masz pełną skrzynkę (taki mam komunikat).

Ok, spróbuj teraz.

 

Czy te DMC działa tak samo jak xCL, czyli czy będzie obsługa z poziomu radia tak jak zmieniarki? Czy tak samo trzeba nagrywać katalogi CD01... po 99 utworów? Różni się tylko wyglądem?

3xTAK :) Zaleta w stosunku do xCL to możliwość przesuwania utworów w czasie

oraz przepinania urządzenia do różnych marek samochodów (ma odczepiany kabel).

 

Także możesz pociągnąć kabel w Pasku i w Audi ojca, albo Mazdzie ciotki i przekładać tylko pudełko. ;)

xCL jest przywiązany na stałe do jednej marki, a w zasadzie to nawet części, bo nowsze modele

zazwyczaj mają inne programy w zmieniarkach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli te DMC lepsze z tego wygląda. Tylko czy na pewno będzie działać z poziomu radia skoro to takie uniwersalne urządzenie a jak sam wspomniałeś o wszystkim decyduej elektronika (jak piszesz w xCL jest to konkretna marka auta właśnie ze względu na oprogramowanie).

 

Zaraz wyślę PW.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czyli te DMC lepsze z tego wygląda. Tylko czy na pewno będzie działać z poziomu radia skoro to takie uniwersalne urządzenie a jak sam wspomniałeś o wszystkim decyduej elektronika (jak piszesz w xCL jest to konkretna marka auta właśnie ze względu na oprogramowanie).

Sprawa jest prosta - wystarczy zajrzeć pod spód DMC, a tam:

dmc1.jpg

 

Viola ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O ile dobrze widze i rozumiem, to sobie "ustawiam" sam markę pojazdu? Sprytne.

PW dalej nie chce przejść.

Podaj mi swego maila.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, konfiguruje się zworkami. Przy czym wybór modeli jest mniejszy niż w przypadku xCL.

 

Maila tu nie będę podawał, żeby mnie harvestery nie wykosiły.

Możesz skorzystać z formularza? Potem pójdzie już via mail.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Formularz się nie otwiera.

Napisz mi swego maila w PW, do mnie Twoje PW dochodzą, tylko odpisać nie mogę.

Podaj mi przez PW to odpiszę już na maila.

 

EDT:

Wypełniłem formularz, w końcu się udało ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z radością informuję, iż właśnie zamontowałem w swoim pasku zakupiony od Michała (Myjk) emulator xCL. Z montażem nie było najmniejszych problemów (w zestawie są nawet klucze do wyjęcia gammy), zrezygnowałem z pierwotnej wersji umiejscownienia emulatora w schowku, zdecydowałem się na położenie go na półce na książkę serwisową pod kierownicą, bardzo łatwo da się tam przeprowadzić kabel od emulatora, z podłączeniem również najmniejszych problemów, a jakość dźwięku, jeśli ktoś nie jest audiofilem, jest bardzo dobra (mam fabryczne głośniki), aż się zdziwiłem, że tak ładnie i czysto gra. Oczywiście wszystko zależy od jakości pliku mp3, ale jeśli plik ma wysoki bitrate to rewelka. Obsługa z poziomu radia, bajka.

Polecam emulator xCL i oczywiście Michała jako sprzedającego :) Nie chce robić z tego działu giełdy, ale jeśli będziecie zainteresowani takim emulatorem to piszcie do Michała, dla forumowiczów ma niezłą promocję i przekonałem się, że to solidna firma, świetny kontakt :)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, kolego jaka jest cena takiego bajerka??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności