Skocz do zawartości
Gość clip7

wiatrak klimy na chłodnicy - jakie ma zadanie?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość clip7

jak w temacie.

Nie kumam, ten wiatrak zasysa do środka ciepłe powietrze z chłodnicy, w jakim celu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak stoisz w korku to jak się ma gaz skutecznie skraplać w chłodnicy/skraplaczu? Podobnie przy jeździe z małymi prędkościami w upały.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McKuch

Tak jak pisal Kolega artuj wiatrak wymusza dodatkowy przeplyw powietrza (odbierajacego cieplo) w komorze silnika, a przez to zabezpiecza caly uklad klimatyzacji przed nadmiernym wzrostem cisnienia i pozniejsza utrata czynnika chlodzacego.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiatrak jest po to samo co lodowka w kuchni...MA CHLODZIC !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość clip7

U mnie wentylator klimy kręci cały czas, jak nastawię climatronik na econ i off. Co moze być przyczyną? Przekaźnik wiatraka czy moze jakiś czujnik?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie tez chodzi non stop ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widze, ze jest male nieporozumienie zwiazane z nieznajomoscia budowy samochodu.

WIATRAK klimy zasysa powietrze ktore najpierw schladza chlodnice KLIMY a potem dopiero chlodnice plyn...

u mnie wiatrak klimy chodzi gdy:

1. klima "ON" ;

2. wiatrak na wiskozie nie wyrabia wiec czujnik temper plynu chlodzacego dodatkowo "ON" wiatrak klimy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość clip7

No to teraz wszystko jasne. Nie można było tak od razu.

A zastanawiałem sie jaki wpływ ma czujnik temp. płynu chłodzącego na wiatrak klimy - teraz już wiem.

U mnie właśnie to on był uszkodzony, a w zasadzie okazało się, że jest nie taki jak ma być. Kręcił się nawet przy wyłączonej klimie od razu po włączeniu auta. Teraz jest tak, jak napisał "zuse". Nie testowałem jeszcze przypadku, gdy przy wyłączonej klimie wiatrak klimy wspomaga wiatrak chłodnicy ale sprawdzę to.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności