Skocz do zawartości
raver32

Banalne pytanie o rozmiar wycieraczek - jakie kupic?

Rekomendowane odpowiedzi

Dziękuję kolego za podpowiedź... Najlepsze będą chyba zwykłe przegubowe...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W nastoletnim aucie czego nie założysz, nie będzie idealnie ze względu na osłabiony docisk sprężyn ramion. Założyłem nowe oryginały BOSCH i nie zbierają idealnie - właśnie ze względu na osłabiony docisk. Trza by też wymienić ramiona, ale wcale mi się to nie uśmiecha. Grunt że pozbyłem się hałasu, jaki generowały stare pióra.

 

Z kolei z tyłu po wymianie pióra wycieraczki było kilka miesięcy spokoju od hałasu, ale i niestety znowu powrócił :-| Stare pióro BOSCHa z Passata przełożyłem na tył do Clio i tam nie hałasuje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja dzisiaj u siebie zamontowałem wycieraczki BULLTEC z tego co doczytałem to jest to Valeo tylko pod inna nazwa pióro od strony kierowcy to 530 mm a strona pasażera to 510 mm zobaczymy co to z tego wyjdzie bo w sumie cena jest ciekawa bo na allegro za komplet z przesyłka zapłaciłem 44 zł tak więc zobaczymy czy cena będzie adekwatna od produktu czy nie a z drugiej strony jak by nie patrząc to można mieć 2 komplety w cenie 1 BOSCH-a aczkolwiek mój wytrzymał 5 lat :D tak więc trochę sobie posłużył

Edytowane przez Adam204

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no moje stare Bosch-e wytrzymały 5 lat tak więc nieźle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, masz namiar na tego sprzedawce który oferuje wycieraczki aerotwin z przesuniętym mocowanie od strony pasażera? szukam takich i nie mogę znaleźć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja dzisiaj u siebie zamontowałem wycieraczki BULLTEC z tego co doczytałem to jest to Valeo tylko pod inna nazwa pióro od strony kierowcy to 530 mm a strona pasażera to 510 mm zobaczymy co to z tego wyjdzie bo w sumie cena jest ciekawa bo na allegro za komplet z przesyłka zapłaciłem 44 zł tak więc zobaczymy czy cena będzie adekwatna od produktu czy nie a z drugiej strony jak by nie patrząc to można mieć 2 komplety w cenie 1 BOSCH-a aczkolwiek mój wytrzymał 5 lat :D tak więc trochę sobie posłużył

 

Ja zakupiłem wycieraczki valeo first.... masakra. .. hałasują i powyżej 90km końce odstają od szyby... zawiodłem się. Ale tak jak kolega wcześniej pisał może to wszystko przez słaby docisk ramion....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś przyglądałem sie moim wycieraczkom i ku mojemu zdziwieniu wygląda na to zo są to oryginały VW. Wyglądają identycznie jak bosch aerotwin ale nigdzie nie ma napisu bosch. Za to znalazłem na nich charakterystyczne dla grupy vag znaczniki daty produkcji (kółko ze strzałką w środku). Wycieraczka pasażera ma asymetryczne mocowanie. Obie 530mm. Ktoś zna ich numer ETKA albo wie ile takie kosztują w ASO? Chciałbym porównać cenę z aerotwinami i przemyśleć zakup:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pojęcia jak trzeba używać wycieraczek, żeby posłużyły pięć lat ??? Ja wymieniam praktycznie co pół roku, bo dłużej chyba bym nie zcierpiał. Używam Bosh Aerotwin, ale tak jak przedmówcy pisali - to nie ten sam bosh co kiedyś. Dodam że rocznie robię około 60 tyś. km.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobre pytanie, aczkolwiek jest to możliwe, bardzo dobrej jakość i wycieraczki szyby czołowej są w stanie posłużyć przez 5 lat, ale ni kupując pierwszych lepszych- to jedyne zastrzeżenie. Druga sprawa to roczny przebieg, im więcej jeździmy, powiedzmy rzędu od 30k km w górę tym częściej używamy wycieraczek, szybciej się zużywają. Akurat co do konkretnych modeli to możemy doradzić bo zajmujemy się tym na co dzień.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś poruszył temat wycieraczki wystającej za szybę(pasażera). Jak przesunąć taką wycieraczkę żeby była na szybie a nie na tym plastiku? I czy w ogóle można?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale po co stosować taką wycieraczkę zamiast dedykowaną i wymiarową?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po to, że jest już zamontowana w aucie niestety. A jak bardzo dobrze zbierają wodę z szyby to nie będę ich wymieniał ot tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic z tym nie zrobisz, wymiana albo się przyzwyczaj 

  • Like 1
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę odgrzeję temat. Czy do Passata B5 FL Variant z 2004 roku będzie pasować wycieraczka tylnej szyby Bosch AR 15 U (3 397 008 639)? Oryginalnie jest Bosch H 380 (3 397 004 756). Długość ta sama i mocowanie też (hak). Tylka ta pierwsza jest bezprzegubowa (płaska). Po prostu taka mi się podoba :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.01.2017 o 13:48, HQ-Automotive napisał:

Dobre pytanie, aczkolwiek jest to możliwe, bardzo dobrej jakość i wycieraczki szyby czołowej są w stanie posłużyć przez 5 lat, ale ni kupując pierwszych lepszych- to jedyne zastrzeżenie. Druga sprawa to roczny przebieg, im więcej jeździmy, powiedzmy rzędu od 30k km w górę tym częściej używamy wycieraczek, szybciej się zużywają. Akurat co do konkretnych modeli to możemy doradzić bo zajmujemy się tym na co dzień.

Oraz znaczenie (ogromne) ma to, czy samochód jest garażowany czy nie. Warunki atmosferyczne znacząco działają na gumę wycieraczek. Ja założyłem oryginały VW, a że auto przestało prawie rok pod chmurką to na tych wycieraczkach zrobiłem 2tys. kilometrów bo gumy dosłownie odpadły od stelaży.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Frankoo napisał:

bo gumy dosłownie odpadły od stelaży.

pewnie w magazynie przeleżały całe lata i guma sparciała. Mój pasek, od trzech lat stoi pod chmurą i po kradzieży nowych Valeo, ma zakładane najtańsze  z marketu i wytrzymują sezon bez żadnego problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, pasektdi napisał:

po kradzieży nowych Valeo

Ja pierdole 2i51sx.gif

Normalnie przypominają się lata '80 kiedy się wycieraczki i antenę na noc zabierało do domu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, pasektdi napisał:

pewnie w magazynie przeleżały całe lata i guma sparciała. Mój pasek, od trzech lat stoi pod chmurą i po kradzieży nowych Valeo, ma zakładane najtańsze  z marketu i wytrzymują sezon bez żadnego problemu.

Nie wiem ile leżały na magazynie ale akurat w moim przypadku auto stało nieużywane. Dlatego twierdzę, że na zużycie wycieraczek mają wpływ warunki atmosferyczne, a przede wszystkim przypiekające słońce :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Frankoo napisał:

przede wszystkim przypiekające słońce :)

Przede wszystkim promieniowanie UV (oprócz częstego używania wycieraczek). Są pióra wycieraczek z czujnikiem zużycia (takie oczko, najpierw czarne i przechodzące w żółte)-on zmienia barwę właśnie pod wpływem promieniowania UV.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności