Skocz do zawartości
adampom

szyba drzwi przednich

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie szyba obniżała się ręcznie ale o kilka centymetrów a dalej też się jej w dół nie dało ruszyć. Zdejmij boczek to się dowiesz co się stało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mówisz że pękła linka!!!!!!To czemu nie mogę rękami obniżyć szyby ?????

Nie możesz bo nie pękła, tylko poprostu sie poszczępiła i zacieła sie gdzieś w pancerzu. Jakby pękła to szyba spadła by na dół.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/vw-passat-b5-skoda-superb-linka-podnosnik-szyby-l-i5082098955.html

Powiedzcie czy watro to kupować.......http://allegro.pl/podnosnik-mechanizm-szyb-vw-passat-b5-przod-lewy-i5061436760.html

Czy trzeba kupić razem z blachą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wymieniając u siebie użułem takiego zestawu http://allegro.pl/podnosnik-szyby-przedni-prawy-vw-passat-b5-superb-i5081763407.html

Pamiętaj aby po zdjęciu blachy przy ponownym montażu dobrze uszczelnić jej połaczenie z drzwiami bo inaczej to powódź w aucie;)

Edytowane przez marcin_pesel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak tą linkę przełożyć na moją blachę ?????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na początek musisz wszystko zdemontować, jak robisz to pierwszy raz to z blachą nie będzie lekko. musisz odkręcić szybe (2 śruby bodajże nasadka 10) tam masz takie zaślepki gumowe. jak już to odkręcisz to podnieś szybe recznie i przyklej ją taśmą (ja tak robiłem) no chyba że ktoś ci ją przytrzyma. wyciągnij wszystkie wtyczki i kołki które trzymają kable najciężej będzie z wtyczką od zamka, jak wyjmiesz blache to poprostu przetnij linke bo i tak bedzie do wyrzucenia. a dalej pójdzie lekko tylko przy zakładaniu nowej na rolkach masz specjalne wcięcia żeby linke założyć. dasz rade z godzinke roboty i będzie jak nowe. Jak o czymś zapomniałem to mnie poprawcie:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Nie moge się doszukać jak można ręcznie opuścić bądź podnieść szybę? Zablokowała mi się w połowie ale w takim miejscu że nie mam dojścia do owych dwóch śrubek pod zaślepkami. Ma ktoś jakiś pomysł. Szyby nie da się ruszyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szarpać... Szarpać do góry, musi iść

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nie chce iść. A już używałem siły na granicy połamania czegoś za to szyba od połowy w dół elegancko chodzi elektrycznie. Coś mechanicznie ją zablokowało. Ale jak mówisz ze musi pójść do góry to sprawdzę jeszcze raz czy jestem w stanie ją cokolwiek wyszarpać bo brakuje jakieś 120 mm :-/ sporo.

 

 

A nie można rozłączyć silniczka z prowadnicą bądz czy jak przewiercę te 4 nity trzymające cały mechanizm to swobodnie ściągnę blachę?

Edytowane przez Sesek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rwij aż pękną plastikowe prowadnice. Na alledrogo jest ogrom części lub gotowych zestawów do naprawy za grosze. Robiłem już parę razy takie przypadki i za każdym razem nie bawiłem się z tematem, trochę agresji i po bólu, szkoda czasu.

Edytowane przez bmateuszd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,ja mam problem z szybą od pasażera z tyłu,słychać silniczek który opuszcza się do końca ale szyba stoi,gdy wjadę w dziurę albo opuszczę ją ręką to wtedy jest na dole,gdy chcę ją zamknąć to zamyka się normalnie,co może być przyczyną? mam zamiar rozebrać to jak będzie ciepło ale szukam już teraz przyczyny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szyba odpięta od prowadanicy. Może trzeba tylko zatrzasnąć, albo włożyć kołek i zatrzasnąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cześć.Mówisz że pękła linka!!!!!!To czemu nie mogę rękami obniżyć szyby ?????

 

 

Witaj kolego,znasz znaczenie wykrzyknika w swojej wypowiedzi? Dostałeś odpowiedź to się do niej odnieś ale nie z takim wyrzutem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,ja mam problem z szybą od pasażera z tyłu,słychać silniczek który opuszcza się do końca ale szyba stoi,gdy wjadę w dziurę albo opuszczę ją ręką to wtedy jest na dole,gdy chcę ją zamknąć to zamyka się normalnie,co może być przyczyną? mam zamiar rozebrać to jak będzie ciepło ale szukam już teraz przyczyny.

 

wypadł Ci kolego bolec ot takie coś

http://allegro.pl/bolec-szyb-tylnych-skoda-vw-passat-golf-seat-c5-i5037003995.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zabrałem się za rozbiórkę tych drzwi i faktycznie spadł ten bolec,tylko pytanie czy jest możliwość wsadzenia go bez ściągania silniczka szyby? próbowaliśmy przez tą dziurę zaślepioną gumą ale nie wyszło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności