Skocz do zawartości
Gość peter_0

Przednie drzwi.

Rekomendowane odpowiedzi

Gość peter_0

Witam,

Dzisiaj pojechałem na sklepy i po zakupach chciałem odtworzyć drzwi od strony kierowcy i sie troszkę zdziwiłem bo pociągnąłem za klamkę to nie chciało mi sie odtworzyć drzwi tylko od wewnątrz.

Zaglądnąłem w książkę i jest rysunek jak zaczepić sprężynę, na jakich zaczep i nic z tego jak pociągnę za klamkę spada, nie wiem jak mam zrobić żeby było dobrze.

Proszę o pomoc albo jakieś podpowiedz jak mam zrobić żeby nie odkręcać całego zamka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może masz wyrobione ząbki w plastiku klamki i dlatego cięgno spada,trzeba to sprawdzić lub zmienić klamke

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość peter_0

nie mam pojecia co mam zrobic z tym problemem, pewnie pojede na serwis i ciekawe co mi powiedza na ten temat...

a moze ktos sie spotkał sie z takim problemem co w moim przypadku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie panikuj, podobny problem przerabiałem w Golfie MK4.

Kilka pytań:

1. Czy od środka możesz otworzyć drzwi (klamką wewnętrzną)?

2. Czy cięgno o którym pisze kolega jest na miejscu? Jeśli nie wiesz, pociągnij klamkę i zerknij w część odsłoniętą, czy widać w takiej porowatej szczelinie taki pasiasty półwałek.

3. Jak zachowuje się centralny i ten chowający się cyngwajs przy zamykaniu drzwi?

4. Czy przy pomocy kluczyka możesz zamknąć i otworzyć centralny?

Po tych kilku odpowiedziach postaram Ci się pomóc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

napisałem tobie a ty dalej nic nie kumasz i piszesz żeby ktoś pomógł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pawelb6, czasami cięgno jest na miejscu, ale po "przeciągnieciu" (jeżeli przy którymś z otwarć zostało za mocno pociągnięte, bo ktoś zamontował je na maksa do tyłu), to centralny w tych drzwiach może się zablokować. Wiem, bo prułem z tego powodu zamknięte drzwi od wewnątrz, wątpliwa przyjemność... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość peter_0
napisałem tobie a ty dalej nic nie kumasz i piszesz żeby ktoś pomógł

 

powiem tak, nie wiem jak do tego sie zabrac zeby było dobrze, faktycznie masz racje ze jest jakis zabek wyrobiony i spada ale nie mam zielonego pojecia jak w domowy sposób to zrobic

Pozdrawiam cie pawelb6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rozumiem,bo też prułem tapicerę od wewnątrz,bo nie było cięgno zaczepione przy zamku:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
powiem tak, nie wiem jak do tego sie zabrac zeby było dobrze, faktycznie masz racje ze jest jakis zabek wyrobiony i spada ale nie mam zielonego pojecia jak w domowy sposób to zrobic

Musisz wykręcić wkładkę zamka, thorx, pod zaślepką, wysunąć ja, założyć cięgno w klamce, np. płaskoszczypami i złożyć całość z powrotem.

Opis masz we fragmencie tej warsztatowej porady:

http://www.vw-passat.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=301&Itemid=9

 

Tutaj widać to cięgno, zakończone plastikowym półwalcem, wciśniętym w ząbkowaną krawędź klamki:

http://img77.imageshack.us/my.php?image=wkladkayi0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość peter_0
Nie panikuj, podobny problem przerabiałem w Golfie MK4.

Kilka pytań:

1. Czy od środka możesz otworzyć drzwi (klamką wewnętrzną)?

2. Czy cięgno o którym pisze kolega jest na miejscu? Jeśli nie wiesz, pociągnij klamkę i zerknij w część odsłoniętą, czy widać w takiej porowatej szczelinie taki pasiasty półwałek.

3. Jak zachowuje się centralny i ten chowający się cyngwajs przy zamykaniu drzwi?

4. Czy przy pomocy kluczyka możesz zamknąć i otworzyć centralny?

Po tych kilku odpowiedziach postaram Ci się pomóc.

 

witam cie sipowitz,

a mianowicie mozna odtworzyc drzwi od wewnatrz, a ciegno jest na miejcsu (mechanizm działa), odnosnie centralnego normalnie sie otwiera i zamyka z pilota i jak z kluczyka. Moze to jest wina tego zabka który który napisał (pawelb6) trzyma sprezynke na miejscu.

Pozdrawiam wszystkich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość peter_0

wszystko działa oprócz tego ze klamka od zewnatrz nie działa.!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, musimy rozgraniczyć cięgna, w praktyce są dwa. Pierwsze w klamce, takie cieniutkie, do którego dołączyłem Ci foto i drugie do wewnętrznej klamki. O którym aktualnie piszesz?

Zdemontuj wkładkę zamka, pociągaj za cięgno i sprawdź czy otwiera się zamek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość peter_0
Wiesz, musimy rozgraniczyć cięgna, w praktyce są dwa. Pierwsze w klamce, takie cieniutkie, do którego dołączyłem Ci foto i drugie do wewnętrznej klamki. O którym aktualnie piszesz?

Zdemontuj wkładkę zamka, pociągaj za cięgno i sprawdź czy otwiera się zamek.

OKI,

sprawdze jutro jak będzie troszke wiecej czasu dla siebie moze masz racje z tym co piszesz, jak sobie nie poradze to oddam paska do serwisu.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość beria

Mam podobny problem, mianowicie:

 

Mam zatrzaśnięte i zamknięte (na zamek :)) drzwi od pasażera, nie mogę ich otworzyć kluczykiem, ani wyciągając "przycisk" wewnątrz auta - nie mam centralnego i mam unieruchomione te drzwi całkowicie.

 

Czy po zdjęciu tapicerki przy zamkniętych drzwiach będę miał możliwość zerknięcia co się dzieję? I na co zwrócić tam uwagę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności