Skocz do zawartości
Gość Pabloss

Tempomat w B5 - jak zamontować?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Pabloss

Witam,ma może ktoś dane jak zamontować tempomat w pasku B5 TDI 1998 silnik AFN znaczy jak to podłączyć gdzie wpiąć to w instalacje bo podobno jest jakaś kostka tylko gdzie?tylko nie piszcie żeby szukać bo szukałem i lipa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poczytaj powinienes dac rade, ja w swoim B4 zrobilem tyle ze u mnie kabelki z wtyczka byly pod kiera (w 1Z ) w AFNie juz nie, wystarczylo podlaczyc manetke i aktywowac w kompie

http://www.christiantena.pwp.blueyonder.co.uk/motor/vag/tdi/b5.htm

powodzenia :611:

 

aaaa tu masz ogolnie http://www.christiantena.pwp.blueyonder.co.uk/motor/vag/tdi/ccs.html

 

no to powodzenia :611:

Edytowane przez Du?y
2 scalone i usuni?ty nieaktywny link

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kssawery

Kiedyś pytałem już na tym forum o instalację tempomatu.

Powiedz mi radzio77, gdzie dostałeś taką manetkę i za ile. A może masz schemat jak działa taka manetka, może uda się ją zastąpić dwoma przełącznikami? No i może wiesz gdzie to podłączyć w AAA?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

manetka allegro, gielda, szrot lub aso :614:

przelaczniki osobne jak najbardziej idzie i kiedys chyba aligator na diagtornik.pl dawal schemat chyba, trza poszukac

a co AAA to nie wiem, wiem tylko ze do kazdego tdi bez problemu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Pabloss

Witam tylko cały czas chodzi mi o to gdzie w B5 AFN znaleść te cholerne wtyczki ?

 

Witam tempomat działa dzięki wszystkim.

Edytowane przez Du?y
2 scalone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli Ci się udało, to podaj dokładne źródło informacji i jeśli masz czas, to podziel się doświadczeniami z przebiegu instalacji - z góry dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje i dawaj instrukcję na ogólny pożytek. Sam jestem zainteresowany :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Pabloss

Podłączenie:

podszybie---------------------------------- tempomat

 

zółta 1 ------------niebieski-------------------- 2

żółta 8 ------------czerwono/biały------------ 6

zółta 9 ------------czarno/zółty---------------- 4 i 7

brązowa 1 -------czerwono/szary------------ 5

czarna 8 ----------czerwono/żółty------------- 3

w podzszybiu wtyczki są w skrzynce w której schowany jest komputer i tam robiłem wszystkie podłączenia a manetke kupiłem razem z wiązką no i potem vagiem:silnik i kodowanie 11463 no i to wszystko i działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kssawery

Oczywiście tylko przez nieuwagę zapomniałeś napisać że info otrzymałeś od użytkownika Tora z forum Diagtronik.pl

Aby nikt nie poczuł się pokrzywdzony robię to w Twoim imieniu Pabloss.

:610: :610: :610:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Pabloss

Tak rozpiske kostek dostałem od użytkownika Tora z forum Diagtronik.pl i tam też mu za to podziękowałem tu żeczywiście tego nie napisałem i za to Tore przepraszam ale niewiem czy zauważyłeś że tam nie było gdzie szukać wtyczek i jak to zakodować i wiesz niepamiętam czyje to były posty i gdzie to czytałem bo przeglądałem rużne fora.Jednego jestem tylko pewien tobie Kssawery dziękować nie musze bo jakoś niczego mądrego na ten temat tutaj nie napisałeś.

[/b]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że nic tutaj nie zaszło celowo, więc dziękuję wszystkim za wypowiedzi - nasza baza danych z pewnością się na tym wzbogaciła. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kssawery
Tak rozpiske kostek dostałem od użytkownika Tora z forum Diagtronik.pl i tam też mu za to podziękowałem tu żeczywiście tego nie napisałem i za to Tore przepraszam ale niewiem czy zauważyłeś że tam nie było gdzie szukać wtyczek i jak to zakodować i wiesz niepamiętam czyje to były posty i gdzie to czytałem bo przeglądałem rużne fora.Jednego jestem tylko pewien tobie Kssawery dziękować nie musze bo jakoś niczego mądrego na ten temat tutaj nie napisałeś.

[/b]

 

No cóż... Nieco mnie zaskoczyłeś. Nol, poprosił abyś podał dokładne źródło informacji. Nie zrobiłeś tego i ja uważam że nie zrobiłeś tego przez nieuwagę a nie ze złej woli. Chciałem Ci po prostu pomóc. (Dla zainteresowanych link )

Nie musisz mi dziękować za nic a moja wypowiedź nie miała tego na Tobie wymusić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A u mnie w wiazce tempomatu sa inne kolory kabli :619:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sonic

Panowie skor etmat sie rozwinął zapytam moze ktos z was wie dostane wiazke do tempomatu oczywiscie w rozsadncyh cenach poniewaz w moim paski AHU nie znalalem takowej koło kieorwnicy , a na allegro zakupilme sama manetke za 80 zł i teraz nie mam jak tego podlaczyc chyba ze ktos z was ma dokładny opis jaki i dokadnie gdzie poprowadzic kable bo z tego co czytalem na elektorda.pl tak tez ludzie robia tylko tyle ze dokaldnego opisu nie znalazlem wiem ze kilk kabli idzie do komutera i ponoc jeszcze 2 do skrzynki bezpiecznikowej !!!

 

Jesli macie jakies namairy na zakup takiej wiazki albo jeszcze lepisj tzn dokladny opis jak podlaczyc to byl bym ogromnie wdzieczny. bo co prowda tempomat w ASO to koszt 450 zł niby nie az tak duzo ale zaoszczedzone pieniadze mozna zaiwestowac inne wzbogacenia autka!1:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość SewGor

jak sprawdzic czy mam tempomat w pasku b5 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdź manetkę po lewej stronie czy ma przełącznik/suwak i przycisk z boku (taki jak od komputera)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak to wygląda w moim 1.8T? czy jest możliwy montaż Tempomatu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A jak to wygląda w moim 1.8T? czy jest możliwy montaż Tempomatu?

 

jeśli masz gaz elektroniczny to da radę ale jeśli na lince to nie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po czym to mogę poznać? Jakaś linka idzie od gazu. Czy w elektrycznym nie ma żadnej linki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Po czym to mogę poznać? Jakaś linka idzie od gazu. Czy w elektrycznym nie ma żadnej linki?

 

odpowiedziałeś sobie sam na pytanie, dokładnie w elektronicznym nie ma linki tylko potencjometr pod pedałem gazu sterujący przepustnicą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności