Skocz do zawartości
pol7777

klima działa tylko chwilke

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam taki problem z klimatyzacja, sprężarka jest po regeneracji. Po załaczeniu zaczyna chłodzić przez powiedzmy 10 sek, poczym przestaje pomimo że spręzarka wciąż pracuje. Po wyłaczeniu klimy i odczekaniu powiedzmy 2 minut jak ją włacze to zjawisko się powtarza. Domyślam się że jakis element(zawór) po schłodzeniu blokuje obieg - ale co to może być???? Pomóżcie:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za mało czynnika i zamarza?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Wymieniałeś po wymianie sprężarki osuszacz? U mnie to on był winowajcą oraz zawór rozprężny. Sprawdź który przewód masz ciepły a który zimny - powinny zimny być ten gruby a ciepły ten cienki. Jeśli masz na odwrót - ja tak miałem to wymień te 2 "ustrojstwa" :) i będzie po problemie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zimny jest ten gruby, ale tak jak pisałem tylko przez chwile, potem znów robi się ciepły.cienkiego nie sprawdze, bo ten problem mam w golfie a tam przewody nie ida góra jak passacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zawór rozprężny
100% -zapchany

osuszacz również warto wymienić, zalecane jest niby co dwa lata.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłeś u fachmana (nie chodzi mi o nabijacza) od klimy? Pomierzył Ci ciśnienia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem w warsztacie gdzie regenerowali sprężarke. Twierdzli że ciśnienia są dobre . Ale jako że robili to cały dzień i klima dalej nie działa i usłyszałem że jak nie zacznie działać to żeby przyjechać. Dlatego pytam co to może być, bo naprawde zależy mi na uruchomieniu "lodówki". A czy ten zawór rozprężny znajduję się w sprężarce??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A czy ten zawór rozprężny znajduję się w sprężarce??
jest za zaworkiem do napełniania klimy, trzeba rozkręcić troszkę instalacji i wyjąć go z rurki ;)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdz czy wogóle zalącza Ci się wentylator. Jak nie to po kilku minutach rozłącza kompresor!Ja tak miałem!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności