Skocz do zawartości
matviey

centralny zamek - tylna klapa

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc.

 

Centralny zamek nie zamyka mi tylnej klapy.:(

Rozebrałem klapę i są tam dwie kostki z przewodami.

Jedna z trzema brązowymi a druga kostka z zielonym i niebieskim.

Nie ma napięcia w kostce z zielonym/niebieskim kabelkiem jak zamykam/otwieram centralny z pilota.

Te brązowe kabelki z drugiej kostki to wg mnie do otwierania i zamykania szyb jak przytrzymam kluczyk.

To działa.

Kabelek zielono/niebieski w miejscach widocznych nie jest przerwany.

Gdzie jest główne urządzenie od centralnego zamka. Chciałbym sprawdzić czy tam coś sie nie odpięło.

 

Passat B5 przed liftem ATJ 1.9TDI 2000r

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

głównym urządzeniem od centralnego zamka jest moduł komfortu, który znajduję się pod fotelem kierowcy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to mam wyciągnąć fotel ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eee nie rozumie. Pod fotelem jest kilka kabli które wychodzą z podłogi w jednej wiązce.

kończą sie dwoma lub trzema kostkami. Jeden pewnie do podgrzewanego fotela.

Kolory kabelków są inne niż w klapie przy zamku. Czy ktoś wie dokładnie która kostka i który kabel wędruje do tylnej klapy ???

 

proszę o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie też nie chodził centralny w klapie. Okazało się, że przewody w obudowie gumowej były już popękane (tu gdzie przy otwieraniu i zamykaniu klapy najczęściej się załamują - tuż pod amortyzatorkiem klapy).

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

matviej, to jest sedan czy variant?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laik

Tez miałem problem z centralnym w klapie. Okazało sie że zatarł sie plastikowy siłowniczek, po przemyciu i nasmarowaniu mam spokój.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest to sedan. Kabelki nie sa przetarte ani nie polamane. Sa ok. Silowniczek jest ok. Na kabelkach nie pojawia sie zadne napiecie nigdy. Czy ktos ma schemat tego urzadzenia z pod siedzenia ? i wie ktory kabelek jest od centaralnego w klapie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość lukaszj_23

Witam, ja mam troszkę inny problem,a mianowicie tylna klapa otwiera mi się w momencie, gdy zamykam centralnke z pilota, Naciśniecie przycisku otwierania klapy bagażnika na pilocie i tego w drzwiach nie przynosi żadnego efektu. Proszę o porady co z tym fantem zrobić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Alarm masz dokładany może?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość lukaszj_23

nie, mam tylko seryjnie montowany centralny zamek, mam zamiar założyć, ale na chwilę obecną to tylko seryjna centralka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość lukaszj_23

Nie, mam tylko fabrycznie montowany centralny zamek z immobilizer`em

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sedan czy variant?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!! Mam taki sam problem co lukaszj_23, tyle że u mnie ten problem pojawił się po wymianie modułu komfortu, a dokładniej to klapa działa na odwrót gdy zamykam samochód z pilota to klapa się otwiera, a jak samochód jest otwarty to sie zamknie normalnie!! Może ktoś wie jak to usunąć!!???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem ten sam problem i pomogła wymiana wiązki kabli w gumowej osłonie, ta o której pisał kolega CASONI, proponuje dobrze to sprawdzic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku jest tak;

Samochód otwieram przy pomocy pilota wszystkie drzwi się zamykaja i otwierają bez problemu,a tylnia klapa zero reakcji ,wsadzam kluczyk w zamek w tylniej klapie i przekręcam wszystkie drzwi sie wtedy zamykają i otwierają tak jak powinno być a tylnia klapa nadal otwarta ani z kluczyka ani z pilota nie mozna jej zamknąc.

W piątek jade do teścia jest tam ogrzewany garaż tak więc sobie pogrzebie poszukam przyczyny ,chyab że ktoś ma jakieś sugestie

A dodam że mój passek to sedan.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może komuś pomoże ta informacja: W moim pasku 3BG kombi w tylnej klapie jest zamek zaraz obok lampki podświetlającej rejestraję jeżeli zamek jest w pozycji jeden klapa zamyka sie z piota i dowolnego zamka oraz (kluczyk scyzoryk) otwieram samą klape z pilota (odpowiedni przycisk na kluczyku środowy). Natomiast jeśli zamek jest w pozycji dwa to klapa nie reaguje na sygnał z pilota nie zamyka sie z zamka drzwi kierowcy i po prostu jest cały czas otwarta. Nie wiem czy to normalne ale tak mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tak mialem w kombiku ze mi sie nie otwierala ,bo zapikla sie ta klameczka i ani rusz ,wiec zrobilem malutki otwor w gumie ochronnej wlozylem rureczke z WD40 psyknalem ,poruchalem i gra ,efekt murowany:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Większość awarii centralnych zamków w tych modelach to mikrowyłączniki. Jeśli nie działa tylko jeden zamek to radzę go wymontować rozebrać i sprawdzić mikrowyłączniki. Wydaje mi się że może nie być sygnału o zamkniętej klapie przekazywanej do modłu komfortu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności