Skocz do zawartości
demondi

Górne mocowanie amortyzatora przód

Rekomendowane odpowiedzi

a czy żeby wyjąc to mocowanie muszę całego amora wyjmować czy tylko podnieść na lewarku i odkręcić górę??

 

nie trzeba wyciągać całego amorka . ja wymieniałem bałwanki i łożyska tylko i wyłącznie odkręcając amortyzator u góry .

co prawda jest trochę zabawy.. aaa i jeżeli masz dłonie boksera (duże) wyjmij cały amortyzator ; )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy mam peoblem z lzuem na górze.

Auto stoi na kołach - wszystko ok, można szarpać, kopać naginać nic, nic nie puka nic nie stuka, nic nie trzeszczy

Auto wystarczy podnieść do góry i cały makperson lata jak stara k###a. Lata u góry (na poduszcze amora), dokładnie tak samo lewy jak i prawy.

Czytam po forach i jedni piszą że ma być sztywno inni że jest dobrze i po podniesieniu ma być luz.....

Jak to ma być??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2szt B4, 1szt B3 - zawsze był luz. I wsio gra, nic złego się nie dzieje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Koledzy mam peoblem z lzuem na górze.

Auto stoi na kołach - wszystko ok, można szarpać, kopać naginać nic, nic nie puka nic nie stuka, nic nie trzeszczy

Auto wystarczy podnieść do góry i cały makperson lata jak stara k###a. Lata u góry (na poduszcze amora), dokładnie tak samo lewy jak i prawy.

Czytam po forach i jedni piszą że ma być sztywno inni że jest dobrze i po podniesieniu ma być luz.....

Jak to ma być?

 

Nie wiem ale czytałem gdzieś kiedyś o tym i tak ma być z resztą tłoczysko amora nie da się więcej wypchnąć więc tak ma być. Jak nic nie tłucze to jest dobrze, chociaż ja po zmianie na poduchy lemfoldera nie widzę żeby bardzo po podniesieniu przodu miały luz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Auto wystarczy podnieść do góry i cały makperson lata

Nie cały tylko u góry, jest to winna budowy górnego mocowania, gdyby poducha była dodatkowo dokręcona do kielicha luzu by nie było, niestety jest tylko zabezpieczona talerzykiem i ciężarem auta....tak ma być i już.

Górny luz amora sprawdza się odkręcając nakrętkę na talerzyku tylko i wyłącznie gdy auto stoi na kołach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam pytanko co może być powodem tego że górne mocowanie przedniego amorka chodzi mi o te gumy co dochodza do kielicha od spodu są nierówno w nim?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustaw koła "na wprost".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy mógłbym prosić kogoś z Was o zobienie zdjęcia swojego górnego mocowania amortyzatora i wstawienie tu na forum. Mowa oczywiscie o B4?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMAG1102.jpg

 

Panowie, pytanko czy moje górne mocowanie amora jest ok, bo dzisiaj byłem na diagnostyce gość przetelepał mi auto konkretnie amory, końcówki wszystko tylną belke i jedyne co znalazł to, luz na jabłku i to że nie podobają mu się te górne mocowania że są nie takie jak powinny być.

IMAG1101.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[ATTACH=CONFIG]117717[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]117716[/ATTACH]

 

Panowie, pytanko czy moje górne mocowanie amora jest ok

 

Wygląda identycznie jak u mnie i jak w każdym innym Passacie B4.

Jakiś przewrażliwiony koleś jest.

Po co on w ogóle pod maskę zaglądał?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo jak podniosl auto i szarpal kolumne to mu cos stukalo;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak poduszki są już wybite, to przy podnoszeniu auta cały Mcpherson pójdzie w dół i u góry będzie luz góra-dół.

Jak auto stoi na kołach to jest wszystko OK. Jak nie stuka na drodze to się nie przejmować tylko jeździć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ja jak podnosze auto to cały mcperson opada w doł i opiera się na tym talerzu właśnie..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co ciekawe, w jakiejś serwisówce wyczytałem, że ten typ górnego mocowania może mieć luz, gdy samochód jest podniesiony. Cały Mc Pherson siedzi w stożku. Zakładając nowe gniazda /poza Lemforderem/ luz pojawiał się po miesiącu. Taki syf po prostu. O dziwo Lemforder robi poduszki, na których jeżdżę ponad rok i po podniesieniu nadal kolumna sztywno siedzi w gnieździe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
O dziwo Lemforder robi poduszki, na których jeżdżę ponad rok i po podniesieniu nadal kolumna sztywno siedzi w gnieździe.

 

Ja śmigam już 2 rok i na lemie po podniesieniu nigdy nie opada, mało tego łożyska są trwalsze a gumy nie pękaja jak wcześniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lemforder korzysta z łożysk firmy FAG w przypadku większości górnych mocowań amorka. Bardzo wysoka jakość. Sam nie robi łożysk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
lemforder korzysta z łożysk firmy FAG w przypadku większości górnych mocowań amorka. Bardzo wysoka jakość. Sam nie robi łożysk.

Nie o luz na łożysku chodzi. Te łóożyska znaczna częśc producentów stosuje. Gdzieś w sklepie widziałem je po 7zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybita poduszka lub łożysko może mieć wpływ na bicie kierownicy? Mam nowe opony ustawioną zbieżność, kąty, nowe sworznie, końcówki i drążki a kierownica bije od 80km/h. Dodam że na łuku w lewo jakoś dziwnie kierownice podcina, w prawo tego nie ma. W jednym kole po podniesieniu auta jest dosyć spory luz na górnym mocowaniu na boki w drugim mniejszy, nie wiem czy tak powinno być, o luzie góra dół nie wspominam bo to niby norma. Łożyska i poduszki maja około 100 tyś przebiegu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie to jest dziwne. Bo nawet tuz po wymianie u mnie cala kolumna opada w dol i mozna ja w kazda strone ruszac, dziwnym by bylo nie możność takich ruchów jak tam jest ze 2cm pomiędzy guma a talerzykiem na gorze i po jego opadbieciu powstaje owy luz. Jak auto stoi to tego nie ma bo opiera sie na gumie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
cala kolumna opada w dol

Jest to zupełnie normalne, guma wyłazi z kielicha w nadkolu i tylko górny talerz powoduje że całkiem nie wyleci.

Czasem zdarzy się że guma zapiecze się w kielichu i wtedy luzu nie ma ;)

Jest to spowodowane budową odboju, gdyby był na gumie kołnierz który trzeba by było wywinąć na kielichu nigdy by mcpherson nie opadł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności