Skocz do zawartości
demondi

Górne mocowanie amortyzatora przód

Rekomendowane odpowiedzi

Użytkownicy passków nie mogę odkręcić górnego mocowania amortyzatora przedniego. Problem tkwi w zblokowaniu trzpienia amortyzatora. Przy próbie odkręcenia górnego mocowania klucz imbusowy blokującu trzpień stawił za duży opór i zrysował swoje gniazdo i teraz obraca mi się i nie mogę zablokować trzpienia. Czy jest mozliwość zablokowania trzpienia amorka w inny sposób nie uszkadzając amortyzatora.(niestety nie wiem jakiej firmy ale spróbuje znaleźć). Czy sciśnięcie na maksa sprężyn sprawi że nakrętka samokontrująca łatwiej się odkręci. Bo wczoraj nie poszło, załamka, a morek jest prawie jak nowy 70% :(. Jak macie pomysły to proszę o pomoc. Szczególnie na temat jak później to skręcić. Dodam, że przed wymianą łożyska i poduchy z drugiej strony gwint wystawał 2-3 cm o po wymianie nie wystaje prawie wogóle. Prawdopodobnie będzie tak z drugiej strony jak to potem skręcić dość mocno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie jak sie obrobiło gniazdo imbusu to pojechałem do znajomego mechanika i on odkręcił mi śrubę amorka pistoletem pneumatycznym. myślę że w tym momencie będzie to jedyne wyjście.

 

POZDROWIONKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pneumatyk :ok:

Podjedź na wulkanizację i niech Ci zruszą.

Ten problem był wielokrotnie poruszany, więc wyszukiwarka się kłania ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze piszę że szukałem może źle wpisywałem temat :rolleyes:. Ale dzięki za informację. No i pytanie czy pneumatyk też dobrze to dokręci bo nie chce wymieniać amorków tylko łozysko i poduchę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokręci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzieki Remek bardzo dobra rada nie ma jak klucz pneumatyczny gdzie ja się meczylem z wymiana lozyska 4 godziny by nie ruszac katow koles dwie strony zrobil w 1h no i ustawienie katow i zbiezonsci 30min, ja sie meczylem ze scisnieciem sprezyn 1,5h domowym narzedziem a koles wlozyl kolumne i kluczem pneumatycznym 10 sek i juz. Jeszcze raz dzieki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy te mocowania dał bym rade sam wymienić??

co było by mi potrzebne i co mam robić po kolei?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy te mocowania dał bym rade sam wymienić??

co było by mi potrzebne i co mam robić po kolei?

tak sam dasz rade a jak nie to zawsze można do mechanika zaprowadzić który ma pneumata

P.S.

Jak domowymi sposobami ściągnąć sprężynę amorka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ma ktos jakąs instrukcje jak to wymienić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyciągasz MCpersona klucze 13,19,17, młotek,wybijak, coś do ściśnięcia sprężyny, i jak masz to pneumat, ściskasz sprężynę, i odkręcasz śrubę 19 blokując ją imbusem 10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mielke bedziesz musiał zainwestowac w ściągacze sprężyn (40zl)

 

a co do sciągania amora z auta,to najlepszy sposób jest taki.Górne mocownie,to klucz oczkowy i do gniazda odpowiednia gwiazdka+przedłużka.U mnie zawsze działa.Najlepiej robic to w dwie osoby,jedna kręci oczkowym,druga trzyma klucz gwiazdkowy

Edytowane przez Fizyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak mam luzy na poduszkach to znaczy ze mam te gumowe gówienka wytłuczone czy łożyska?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to znaczy ze masz gumowe gówienka wytłuczone i przy okazji mogło paść łozysko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy żeby wyjąc to mocowanie muszę całego amora wyjmować czy tylko podnieść na lewarku i odkręcić górę??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz wyjąć. Chociaż na Forum krążyły legendy, że ktoś kiedyś wymienił bez wyjmowania ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Musisz wyjąć. Chociaż na Forum krążyły legendy, że ktoś kiedyś wymienił bez wyjmowania

 

Mi się udało w audi b4. Tam górne mocowanie jest identyczne ;) Trzeba tylko ścisnąć sprężynę i odkręcić stabilizator i półoś, wtedy kolumna na wahaczu pójdzie ładnie w dół.

Edytowane przez pszemek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mi się udało w audi b4. Tam górne mocowanie jest identyczne ;) Trzeba tylko ścisnąć sprężynę i odkręcić stabilizator i półoś, wtedy kolumna na wahaczu pójdzie ładnie w dół.
a czy to nie to samo co wyjęcie jej tylko że w twoim przypadku masz jeszcze do omijania resztę zawieszenia i przez to utrudniasz sobie myślę ale to tylko moje zdanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
przez to utrudniasz sobie myślę

trszkę utrudnione ale nie musisz na geometrie kół potem jechać :P czyli niby trudniej ale zaoszczędzasz 80 zł :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja wole wydać te 80 zł na geometrię i wiem ze jest dobrze założone a niżeli męczyć sie i celować dwie godziny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Musisz wyjąć. Chociaż na Forum krążyły legendy, że ktoś kiedyś wymienił bez wyjmowania ;)

ja 2 tygodnie temu wyciągałem poduszkę i łożysko bez zdejmowania kolumny, wystarczyło odkręcić łącznik stabilizatora, a w nadkolu spokojnie można założyć ściągacze, a śruby odkręcałem przez gniazdo, zabawa jest ale do zrealizowania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności