Skocz do zawartości
bazyli

Czyjnik temp zewn a klima

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Dziś rano odpalam auto i pokazuje -19st przy ok 12st, podjeżdzam do pracy i pokazuje już 6st. Po pracy odpalam - pokazuje 6st i po kilkuset metrach dochodzi do 15st. Na zewnątrz ok.20. No i najgorsze że nie zalącza się klima. Co dalej z tym zrobić. Panel nie miga!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymienić czujnik temp ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zrobić test klimy, lub podłączyć pod kompa.

być może padł czujnik temperatury zewnętrznej lub wystarczy przeczyścić styki.

Czujnik jest z przodu przed chłodnicą, najczęściej powstaje na nim zwarcie, dlatego takie bzdury pokazuje.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość polo144

W którym dokładnie miejscu jest ten czujnik..??? ma moze zdjecia gdzie jest usytuowany i jak wygląda?? Bo u mnie lezy coś na osłonie i nie wiem czy to czasmi nie czujnik..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Podobne objawy daje uszkodzenie czujnika temperatury znajdujący sie w kanale dolotowym świeżego powietrza.

U mnie były dokładnie takie same objawy i dopiero wymiana tego czujnika pomogła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

 

Podobne objawy daje uszkodzenie czujnika temperatury znajdujący sie w kanale dolotowym świeżego powietrza.

U mnie były dokładnie takie same objawy i dopiero wymiana tego czujnika pomogła.

 

możesz dokładniej opisać co to za czujnik, gdzie się znajduje, jak przebiega wymiana, jaki koszt nowego itp?!

 

ja u siebie mam podobny problem, ale już się do tego przyzwyczaiłem :/ wymieniłem czujnik temperatury zewnętrznej na nowy zakupiony w ASO, ale dalej to samo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
możesz dokładniej opisać co to za czujnik, gdzie się znajduje, jak przebiega wymiana, jaki koszt nowego itp?!

 

ja u siebie mam podobny problem, ale już się do tego przyzwyczaiłem :/ wymieniłem czujnik temperatury zewnętrznej na nowy zakupiony w ASO, ale dalej to samo...

już gdzies pisałem o tym czujniku...

zobaczysz go wyjmując filtr przeciwpyłkowy i zaglądając do środka, patrz fotka poniżej, nr 23:

 

img0843th8.th.jpg

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki Jacku ;)

 

zadzwonię do ASO i spytam ile to cudo kosztuje ;)

 

na vagu wywala mi błąd czujnika temp zewnętrznej, możliwe że to ten czujnik ma coś do tego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
na vagu wywala mi błąd czujnika temp zewnętrznej, możliwe że to ten czujnik ma coś do tego?

myślę, że jeśli miał byś vaga serii 6 lub wyższej to być może pokazał by, że chodzi o czujnik G89, a to właśnie ten czujnik, obydwa czujniki temperatury są zsynchronizowane ze sobą i w przypadku, awarii, któregoś z nich, wyskakuje po prostu błąd "temperatury zewnętrznej"

spróbuj tam wsadzić łapkę i nim poruszać, przetrzeć, być może jest tylko przysyfiony.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zajmę się tym na weekendzie

 

podziękował ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest dokładnie tak jak pisał jjacekkx.

Ceny dokładnie nie pamiętam. To było 2 lata temu i chyba dałem w ASO koło 60 zł.

Dostęp do niego jest bardzo kiepski.

Przed wyjęciem musisz go obrócić o 90 stopni przez wlot powietrza pod filtrem przeciwpyłkowym. Dopiero później wyjmiesz go leżąc na podłodze pod nogami pasażera :P.

 

Dodam jeszcze, że po wymianie z ciekawości rozebrałem ten czujnik i okazało się, że w środku był "zimny lut".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest dokladnie tak jak pisza koledzy sa dwa czujniki jeden wyswietla pelna temp.na klimie ,a drugi co do pol stopnia na liczniku,jesli czujnik zle bedzie wskazywal np. ponizej 6'C nie zalaczy sie klima,i moze miec wplyw na grzanie swiec zarowych.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
już gdzies pisałem o tym czujniku...

zobaczysz go wyjmując filtr przeciwpyłkowy i zaglądając do środka, patrz fotka poniżej, nr 23:

 

img0843th8.th.jpg

Pozdrawiam

 

 

panowie, jak wyjąć ten czujnik?

 

wykręciłem go i nie mogłem wyjąć od strony filtra, to wepchałem go do środka, myślałem że wypadnie gdzieś "w nogach pasażera" a tu go ani widu ani słychu...

 

poradźcie coś...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nikt nic nie wie :| ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
panowie, jak wyjąć ten czujnik?

 

wykręciłem go i nie mogłem wyjąć od strony filtra, to wepchałem go do środka, myślałem że wypadnie gdzieś "w nogach pasażera" a tu go ani widu ani słychu...

 

poradźcie coś...

 

adams ;

 

Wydaje mi się że "zagubiony" czujnik temperatury G89 powinieneś" znaleźć " po odkręceniu wentylatora.

 

klimab5czujnikg89co5.th.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok, dzięki, coś pomodzę jak wrócę do domu

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jak tam kolego Adams udało Ci się coś wymodzić? mam ten sam problem i nie wiem jak się zabrać do tego tematu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a wie ktos czy w b6 tez jest taki czujnik?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności