Skocz do zawartości
Gość rybaspace

Problem z główką-śrubą teleskopu klapy.

Rekomendowane odpowiedzi

Gość rybaspace

Mam pewien problem bowiem poluzowała mi się śruba która u dołu trzyma teleskop od klapy bagażnika. Jest to śrubka z główką taką panewką na której rusza się cały teleskop. Śrubka się poluzowała niestety nie wiem jak ją przykręcić myślałem, że z drugiej strony jest jakaś kontrująca śrubka ale z drugiej strony jest cała blacha karoserii i nie ma żadnego dojścia. Nie mogę też tej śrubki wykręcić nie wiem czemu. Nie wiem czy gwint jest bezpośrednio w blasze nadwozia czy jak.

Chodzi o śrubkę trzymającą teleskop klapy bagażnika u dołu. Proszę o pomoc kogoś kto może miał podobny problem. Jeżeli nie zrozumieliście o którą śrubkę mi chodzi podstaram się wrzucić fotki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam kolege. Mam pytanko czy wymyśliłeś już coś z tą główką. Mam taki sam problem i nie wiem co z tym zrobić. daj znać co i jak

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!! Czy orientuje się ktoś z Was, szanowni Passatowcy ;) jak wymienić teleskop od maski silnika?? Zamówiłem nowy teleskop, ponieważ aktualny w ogóle nie trzyma i jeżeli ktoś z Was posiada wiedzę na temat wymiany byłbym bardzo wdzięczny!! Pozdrawiam!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Wlaśnie jestem po wymianie teleskopu. Robota bardzo prosta. Do wymiany potrzebny jest jedynie płaski śrubokręt . Najpierw należy unieść klapę i zabezpieczycz jakąś listewką, żeby nie upadła. Następnie śrubokrętem podważyć zabezpieczenie (blaszkę) i starać się ściągnąć teleskop. Najpierw z mocowania na dole(ściągamy w lewo stojąc przed autem) a potem góra (ściągamy do siebie). Schodzi lekko. Zakladamy tak samo. Podważamy srubokrętem blaszkę i nakładamy na główkę, wyciągamy śrubokręt i gotowe.

Edytowane przez wania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wania dzisiaj wymieniłem teleskop. Faktycznie prosta sprawa. Cała procedura trwała dwie minuty. Dzięki wielkie za wskazówkę. Pozdrawiam!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, a gdzie zamawialiscie ten teleskopik? Bo wlasnie mnie mroz tez zalatwil ;-) i teleskopi nie trzyma juz machy... byl wielki syk powietrza i padl ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem 22.01.2010r. od forumowicza "maciejek".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

juz mam

a wymiana banalnie prosta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość macpie10

Witam, mam problem z teleskopem maski w Passacie B5 2004 r. Mianowicie ściągnąłem stary teleskop zgodnie z instrukcjami użytkownika wania i teraz pojawił się mój problem. Założyłem nowy teleskop i owszem wszedl na swoje miejsce idealnie, ale nie działa. Tzn. klapa stoi nieruchomo i ani myśli o tym aby się zamknąć. Czy macie jakieś pomysły o co chodzi? Myślicie, że to wadliwy nowy teleskop?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CZy ktos z was potrafi rozwiazac ten problem z ta sruba o ktorej pisze kolega: "Rybaspace"

"Mam pewien problem bowiem poluzowała mi się śruba która u dołu trzyma teleskop od klapy bagażnika. Jest to śrubka z główką taką panewką na której rusza się cały teleskop. Śrubka się poluzowała niestety nie wiem jak ją przykręcić myślałem, że z drugiej strony jest jakaś kontrująca śrubka ale z drugiej strony jest cała blacha karoserii i nie ma żadnego dojścia. Nie mogę też tej śrubki wykręcić nie wiem czemu. Nie wiem czy gwint jest bezpośrednio w blasze nadwozia czy jak.

Chodzi o śrubkę trzymającą teleskop klapy bagażnika u dołu. Proszę o pomoc kogoś kto może miał podobny problem."

Mam niestety ten sam problem i strzela klapa bo ociera o blache przy zamykaniu ze wzgledu na ta srube od siłownika...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba spróbować dokręcić ja kluczem udarowym małym momentem bo to pewnie tylko m8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko ta sruba kreci sie w kolko... tak jak by w srodku była nakrętka tylko jak sie do niej dostac jesli musialbym sciagnac chyba cała podsufitowke i boki...;/;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W środku jest nakrętka przygrzana do nadwozia, niestety odpada. Ja u siebie miałem taki sam problem, poszedłem w drastyczne środki i naciąłem kawałek słupka by założyć klucz na nakrętkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam ten sam problem z ta srubka od teleskopu. rozebralem podsufitke i okazuje sie ze nie ma dojscia wgl od tamtej strony. chyba tak jak kolega polonez15 bede musial naruszyc karoserie tylko zastanawiam sie czy wystarxczy jak wywale tam otwor pod klucz czy trzeba bedzie wyciac jakas straszna dziure.

 

orientujecie sie moze czy nie ma jakiejs instalacji w tym slupku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wykrec ta srube i sprawdz najpierw gwinty,moze starczy przegwintowac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mam ten sam problem z ta srubka od teleskopu. rozebralem podsufitke i okazuje sie ze nie ma dojscia wgl od tamtej strony. chyba tak jak kolega polonez15 bede musial naruszyc karoserie tylko zastanawiam sie czy wystarxczy jak wywale tam otwor pod klucz czy trzeba bedzie wyciac jakas straszna dziure.

 

orientujecie sie moze czy nie ma jakiejs instalacji w tym slupku?

 

Nie ma. Są to środki mega drastyczne, ale nie będziesz przecież spawał z zewnątrz... A za tapicerką nic nie widać. Ja wyciąłem prostokąt ok. 10cm x 5cm, więc masakra...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To byś musiał wiercić od zewnątrz auta w karoserii:P Ja podszedłem kluczem płaskim i nic nie widać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja myslalem zeby wlasnie od wewnatrz wywalic jakas dziure w tym slupku zeby dostac sie do nakretki i ta stara odkrecic. spawanie wogole nie wchodzi w gre.

a dokupi nowa taka srube z tym lebkiem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale po co nową, skoro to przygrzana go karoserii nakrętka odpadła? Nie ma sensu, daj to na klej do gwintów, skręć na maxa i będzie grało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności