Skocz do zawartości
Michal1980

Passat 2.3 V5. Poszukuje informacji

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem nowy na tym forum i juz korzystalem z funkcji "szukaj" ale nic nie znalazlem. A chodzi mianowicie o to: Chce kupic Passata i mam jednego na oku w niezlej cenie, z 10/98 ale ma silnik benzynowy 2.3 V5 (150KM) i nie znam nikogo kto by o nim cos wiedzial, tzn ile spala i jak sie zachowuje w jezdzie. Jesli macie info bylbym wdzieczny. I przy okazji druga sprawa: Auto kupie w Niemczech bo narazie tutaj wlasnie jestem i slyszalem ze w Holandii sa jakies wielkie autobazary gdzie mozna bardzo tanio kupic auto. Jesli o tym cos wiecie bylbym rownie wdzieczny:) PS. Za tego 2.3 V5 z przebiegiem niecale 200000 Niemiec wola 4500€.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Mikael

Hej. znalazlem informacje na temat tego silnika tylko ze po szwedzku wiec Ci przetlumacze odrazu na polski. "Silnik V5 2.5 150km do 2000roku od 2000 do 2003 roku V5 170km (chyba nie ma passata z silnikiem 2.3 V5 jest napewno w golfie) jest najwiekszym swiatowym dziwacznym dzielem z dwoma cylindrami w jednym szeregu i trzema pozostalymi w drugim szeregu i tylko 15 stopni kata pomiedzy nimi. Na kazdym z tych dwoch cylindrow znajduje sie wal rozrzadu z czterema wentylami na cylinder. Silnik jest bardzo zwarty, zbity i bierze wiecej benzyny niz 1.8T 150km a przy tym nie jest wcale mocniejszy. Za to wspaniale brzmi i ma mily charakter"

 

Ogolnie powiem tak: pracuje w firmie samochodowej za granica gdzie prowadzilem niemal wszystkie auta jakimi jezdza europejczycy i pamietam ze taki silnik mial VW Bora jaki mialem przyjemnosc dosiasc. Nie zrobil na mnie wrazenia a trzeba dodac ze Bora jest lzejsza. Fakt faktem brzmial super ale to chyba za malo zeby sie ladowac w taki zakup. :614:

Ja odradzam ale z checia przeczytam inne opinie.

 

POZDRAWIAM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za info. Ja w Niemczech widze sporo Golfow z silnikami V5, Passaty 2.3 VR5 widzialem tylko na gieldach online. I owszem, silnik wydaje sie byc troche dziwaczny ale na chlopski rozum wydaje sie tez byc bardziej zywotny od motoru 1.8T. Zreszta nie moge wybrzydzac bo nie kupuje auta w salonie tylko od kogos. Normalnie kupilbym 1.9TDI 110-115KM ale z ta gotowka ktora teraz dysponuje, te TDI maja przejechane grubo ponad 200tys a nawet 300 i wiecej. Mam jeszcze na oku 1.8T ale ten skolei ma "brzydki kolor" (cyt. zony:) Oczywisice ja podejme decyzje ale chcialbym pozniej nie zalowac. W 1.8T boje sie zr pojdzie turbina (a nie wiem ile kosztuje wymiana) a w 2.3 zamiast tego mam wieksze spalanie (choc chyba nie wiele wieksze- o litr?) No i mysle ze przy tej roznicy pojemnosci, kultura jazdy jest tez troche wyzsza? No ale nie jezdzilem tym V5 wiec tylko przypuszczam. Pozdrawiam i czekam na inne opinie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Mikael

Na Twoim miejscu bym dalej szukal i odstawil ten silniczek na bok. Ja szukalem ponad 1,5roku zanim kupilem mojego paska (wczesniej jezdzilem Golfem diesel 3 kombi 1994 i juz go mialem dosyc i tego czekania tez) ale teraz nie zaluje. Silniki diesla sa bardzo trwale i nie przejmuj sie wysokimi przebiegami bo zadbany egzemplarz z 300.000tys moze byc duzo lepszy niz ze 150.000tys. musisz tylko rozwaznie przegladac oferty i jak da rade to ciagle zbierac kasiorke to potem bedzie latwiej. Ja wybralem 1.8T i powiem szczerze jestem w 200% zadowolony a kultura jazdy jest codowna. silniki ktore sa malo popularne odstawil bym na bok a gdybanie czy pojdzie turbina czy nie to... :614: Kazdy samochod sie psuje nie ma idealow. Wybieraj pomiedzy TDI a 1.8T reszta to tylko dodatki!!! pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja szukam caly czas ale w na poczatku sierpnia mam urlop i wracam do Polski i musze juz miec samochod. Przedtem jezdzilem Omega A 2.0 i teraz rozwazalem kupno Omegi B(98-99) lub Passata (97-98) ale ze wzgledu na rdze i paliwozerne silniki w Omedze, wygral Passat. A po tym jak sie przejechalem Golfem IV wiedzialem na pewno ze kupie Passata. Niebieskie tacho podoba mi sie jak diabli, wrecz sie zakochalem:) Ale tak jak mowilem, wiem ile kasy bede mial i takiego Passata szukam. 1.6 odpada ze wzgledu za mala moc jak dla mnie, wszystkie inne bylyby OK, ale ze trafilem na okazyjnego 2.3 V5 pytalem sie Was o zdanie. Mialem jeszcze przeblysk na Audi A4 Avant ale z tego co zauwazylem jest ciut mniejszy a ja lubie duze wygodne auta :641: I jeszcze dwa pytania odnosnie turbiny: czy ta turbina w TDI jest taka sama jak w 1.8T? I czy to prawda (bo tak slyszalem) ze samochod z turbina, ktoremu daje sie krotko duzo gazu (czyli jakby przy wyprzedzaniu, tak do 4-5tys obr) mozna latwo turbine zepsuc? Innymi slowy, jak zalecia sie uzywanie silnikow z turbodoladowaniem? Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ppmarian

jest na 100% jedna osoba na forum z VR5 pod maska. http://www.forum.vw-passat.pl/tematy5/moja-b5-tka-vr5-150-km-vt2493.htm?highlight=vr5

 

 

P.S. osobiscie wolalbym VR5 niz 1.8T

 

bo:

 

- wyjatkowośc

- piekne brzmienie mozna sie mozna nawet zaryzykowac ze lepsze niz VR6

- płynnośc rozwijania mocy

- brak TURBO (jeden mniej element do zapsucia) :610:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Mikael

Napewno taki silniczek ma swoje plusy ale ma tez i minusy. ja wyszukalem wszystkie passaty w wyszukiwarce szweckiej z takim wlasnie silniczkiem i znalazlem tylko 18 sztuk na sprzedaz. z czego najtanszy to 99 rok kombi za 6tys Euro czyli za jakies 25.000zl i ma przejechane 16.000tys. Ten Twoj to musi byc jakis rodzynek. Radze tylko dokladnie sprawdzic auto w warsztacie zanim w pospiechu wydasz kasiore.

 

http://www.blocket.se/vi/8636585.htm?ca=15_s to jest link do tego passata co pisalem.

 

pozdrawiam :614:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.autoscout24.de/home/index/detail.asp?ts=7420497&id=1plnjkp13vl&source=as24_inseratsg_detail_bild <---- to link do tego Passata o ktorym mowie. Awlasnie apropos sprawdzenia auta: to jak to sie robi wlasciwie? Mozna tak poprostu zadzwonic (czy podjechac) na policje i poprosic o sprawdzenie auta? Czy to cos koszztuje? Nigdy tego nie robilem a faktycznie, nie chcialbym stracic calych swoich oszczednosci...

Po auto pojade prawie 350 kilometrow wiec musze byc pewny. juz wiem ile kosztuje zarejestrowanie i ubezpieczenie w Polsce (musze wydac okolo 800€ plus ewentualnie nowy pasek rozrzadu, aku itp.) Jestem podjarany jak male dziecko albo prawiczek na swoj pierwszy raz i najchetniej to juz teraz bym po niego pojechal i niech mi stoi jeszcze 4 tygodnie pod oknem :641:

I faktycznie, pewnie skusze sie na tego V5 bo ma klimatronic i elektryczne szyby. NIe wiem jak z podlokietnikiem (dla mnie bardzo wazny) ale najwyzej dokupie sobie pozniej. (wiecie ile kosztuje?) Aha, ten Passat ma do wymiany wydech, wiecie ile ten kosztuje? W Omedze A 2 lata temu placilem jakies 300pln za calutki wydech bez katalizatora w nieautoryzowanym serwisie ale chodzil potem bez zarzutu. Dzieki i pozdrawiam. I mam nadzieje ze wkrotce bede mogl tu zawitac na stale :641:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha i jeszcze mam pytanie: Czy we wszystkich Passatach jest tak dobre naglosnienie? Ostatnio jak jechalem Golfem IV z seryjnym RM to bas tak napier.... ze glowa mala. Moze nie bylo jakos super glosno ale samo brzmienie rewelacyjne. No i ile kosztuje zmieniarka CD i jak wyglada kwestia zamontowania. Narciarz :619:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie gadalem z gosciem od auta... SPRZEDANE :625: Jestem mega zalamany i wkur...... :646: Zycie stracilo sens...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co to tylko jeden passat jest na tym świecie. Szukaj dalej. Powodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość slawwek

Witam , ja mam takiego passata VR5 i bardzo polecam ten silnik , jedyny silnik vw z łańcuchm rozrzadu, pali tyle samo co 1,8t a może i mniej , ja mam jeszcze automat i włożony gaz, nie musze sie martwić o turbinę i wydatki na rozrząd odpadają, jest minimalnie cięższy od 1,8t.

Silnik vr5 ma 150km i po dwa zawory na cylinder a v5 ma 170km i po cztery zawory .

Szkoda że pasek sprzedany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Mikael

Passaty maja bardzo dobre wyposazenie (przynajmniej te sprowadzone z zagranicy tak wiec el.szyby podlokietnik czy klima 8 glosnikow to prawie standard) ale kolego nie mozesz sobie takie czynniki stawiac jako glowne kryteria przy kupnie samochodu. najwaznieszy jest stan techniczny pojazdu silnik blachy itp... jak bedziesz za wszelka cene chcial miec 4 el.szyby a kupisz grata to cie wyssa z portfela do ostatniego Euro czy zlotowki.

Tak wiec ja radze kubel zimnej wody na glowe bo dobry samochod naprawde ciezko jest dzis kupic. :614: POWODZENIA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ppmarian
jedyny silnik vw z łańcuchm rozrzadu,

 

 

tu sie mylisz :614:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Mikael

Passek VR5 150km nie pali mniej od 1.8T. pali okolo 1 litra wiecej benzyny na 100km jakby nie patrzec :614:

 

A osiagi ma identyczne jak 1.8T dokladnie sprawdzilem w specjalnej ksiazce vw mimo ze moment obrotowy w vr5 wynosi 6000 ale osiagaja taka sama moc 150km. Do tego autko jest troche ciezsze.

na korzysc Vr5 przemawia brak rozrzadu piekne brzmienie i nie spotykalnosc ale czy nie ma w tym cos dziwnego ze niby taki super silniczek ktory "malo kosztuje" w utrzymaniu a jest ich tak malo. :614:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Mikael

AHA! nie zapominajmy ze staramy sie pomoc Michalowi1980 przy kupnie samochodu ktory dysponuje okreslona suma pieniedzy i za glowne kryteria przyjal niebieskie podswietlenie dobre audio czy podlokietnik.

Tak wiec szczerze nie ladowalbym sie w zakup takiego silnika jak VR5 tylko poszukal te ktore sa bardziej popularne czyli 1.8T lub TDI :614:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za wszystkie posty ale jeszcze sprostuje: W moim przyszlym Passacie MUSI byc tylko klima i silnik minimum 110KM. Dalej patrze pod katem nastepujacych rzeczy: trojramienna kierownica, klimatronic, CD, 4xel szyby, alufelgi, podlokietnik, szyberdach(wiem ze rzadko spotykany z klimatroniciem) 4x airbag, opony zimowe na stalowych felgach, przebieg ponizej 200k, milobylo by widziec czysta ksiazke serwisowa i kolor nie bialy i nie bezowy. Zdarzaja sie takie auta w cenie dla mnie przystepnej. Mam jeszcze troche czasu wiec codziennie przegladam oferty. Powiem szczerze ze chcialbym ten VR5 ze wzgledu na ladny dzwiek i z tego wzgledu ze bede chcial zrobic chip-tunning do 180KM a to VR5 zniesie napewno lepiej niz 1.8T. Ale tak jak mowilem przedtem, nie kupuje w salonie tylko od kogos i nie wypada mi za bardzo wybrzydzac. Aha, no i mysle ze auta kupione w UE sa w lepszym stanie techniczym ze wzledu na ich drogi i mentalnosc Niemcow dawania auta do autoryzowanych serwisow. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Mikael

Z drugiej strony patrzac auta z niemiec moga byc dorrzniete wlasnie przez te ich super drogi i brak ograniczen na autobanach wiec najwazniejsze zebys sprawdzil auto w serwisie, po prostu wybral sie tam z wlascicielem auta na przeglad a wszystko wyjdzie bo mozesz kupic kota w worku. wybor jest ogromny wiec napewno cos znajdziesz super! powodzenia :614:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza sie. Kupujac kazdem uzywane auto istnieje to ryzyko ale idac z autem na przeglad to bede musial zaplacic Bog wie ile wiec pewnie ogranicze sie tylko do ogledzin golym okiem i uchem. Pojade tam z wujkiem bo on ma spore doswiadczenie w tych sprawach...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaka benzyna jest przewidziana farbycznie do tego silnika - 95 czy 98 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności